Snímek vypráví příběh z vězení propuštěného kriminálníka Maxe Demba, jenž se snaží znovu začlenit do společnosti, nalézt si normální práci a být poctivým občanem. Jenže není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Brzy je opět uvězněn a pod vlivem následujících událostí se vrací na cestu zločinu.
Americké kriminální drama bylo natočeno podle novely "No Beast So Fierce" skutečného zločince a vězně Edwarda Bunkera, který se rovněž podílel na scénáři a zahrál si ve filmu epizodní roli. (Vojcl)

matoada

Priemerný film, bez výraznejšieho nápadu. Ktovie ako vyznel v čase svojho vzniku, ale mne sa zdá teda dosť nudný. Divím sa, že tam hral Hoffman. ()

Chapi

Už som chcel obvinit Michaela Manna že vykradol tento snimok pre jeho HEAT...odhodlanie,pomsta,banka a postava Edwarda Bunkera, v určitom zmysle ho aj vykradol... Na moje prekvapenie bol spoluautorom scenara, čo som sa dozvedel tu na CSFD. ()

JARDAHONDA

Po letech za mřížemi je Max Dembo ( Dustin Hoffman ) na svobodě.Doufá,ž to bude znamenat nový život,práci,místo,kterému by mohl říkat domov a možná dokonce i dívku...Namísto toho míří nenávratně ke katastrofě..Americké drama u mě zabodovalo za **** ()

rado3105

Neviem ale akosi som sa sklamal. Nudny, pomaly, nicim prevratny a nicim zaujimavy film. Dobre bol tu Hoffman, ale ani jeho vykon ma nijako neoslnil. Pri poslednom snimku pohlad do jeho oci som si uvedomil a neskor aj potvrdil ze Hoffman je zid. Sranda ako vacsina svetovych hercov, producentov....maju zidovsky povod......Bez ohladu na to, som velmi sklamany.....necitat recenzie na tento film, tak to ani nedopozeram do konca......nuda..... ()

BGH

Za mě povedený film. Pěkná filmařina, má oblíbená Americká doba se svou špínou, disco oblečeím a naleštěnejma kárama...a Theresa Rusell, och, jaké překrásné koťátko... Jen ten konec je dost odfláknutej... ()