Jednoho dne policisté naleznou v nádrži s kyselinou dlouho pohřešovanou dceru novinářky Klaudie. Ta se po smrti své dcery rozvádí s manželem a žije sama s vydatnou podporou antidepresiv. Po šesti letech zazvoní telefon, ve kterém se jí ozve hlas její dcery. Klaudia společně s bývalým policistou po ní začíná pátrat. (Chatterer)

Chatterer

Tak tento film není horror jako takový ani náhodou. Jako thriller naopak nezklamal. Příběh je velmi dobrý, postupně se před Vámi odkrývá jako skládačka. Herecké výkony taky dobré. No a režie. Jestli jste viděli film REC, tak si obrázek uděláte. Můžu jen vřele doporučit ()

Caminzind

O jeden chlup z nosu menší pitomost než autorova následující Temnota. Zatím jsem od něj viděl pouze tyto dva snímky, ale na další už ztrácím chuť. I přes mojí svatou trpělivost to šlo celé mimo mě, osud hrdinů mi byl ukradený stejně jako všechny ty mysticistní bubu bláboly. Ale co čekat od Španělů, kteří podobné shity produkují pravidelně a rádi. 35% ()

Mefistofelle

Pro mě to byl průměrně průměrný průměr s pár zajimavými scénami, ne zrovna špatnou atmosférou, ale s nevýraznými herci, jejichž tváře si už nejsem schopna vybavit. Ačkoliv jsou španělské horory známé svou kvalitou, tento stojí trochu stranou. Co však musím vyzdvihnout je závěr, který se povedl mimořádně dobře. ()

TomikZlesa

Film by se s klidem mohl jmenovat Martyrs 0. Díky bohu že film se nevěnuje náslilí jako takovému, ale pouze té omáčce okolo. Bohužel tu bylo několik nepochopitelný momentů, spojení a prakticky nic nebylo vysvětleno, ale to je dobře, díky tomu sem po skončení čumel na černý monitor a hlavou mi běhaly tisíce myšlenek proč, ajk atd.... ()

jefff

Tak tohle mě tedy hodně minulo. První třetina je totálně nudná a prakticky se tam nic neděje a následující dvě třetiny jsou jen o chlup lepší... ()

Mírouš

Já zkrátka španělský filmy, včetně hororů prostě miluju...Jsou nenucený, nepoužívají technický vymoženosti a počítačový efekty za mliiony peněz jako třeba amíci, a přitom jsou skvělý. Jeden z filmů, na který si vzpomenu i za delší dobu, určitě. ()

lukasd

35%. Bohužel jako detektivka to nefunguje, protože to má příliš pitomý scénář, a jako horor taky ne, protože to není moc děsivé... Přitom začátek vypadá zajímavě a závěr taky pobavil, jenže mezitím je asi hodina a půl těžké nudy. ()

Martyr

Ak by som mal pouzit nejake slova z komentara The Raven-a tak by to boli- “Opět velice silně mysteriózní ..“ a to je koniec. Mysteriozny a silny je mozno zaciatok, ktory je vsak zaroven koncom vsetkych nadeji. Cely film (ano cely) cakate, cakate a cakate co sa udeje po hororových prestrihoch, aby sa TO udialo za 2 smiesne minuty. Hodinove vykecavacky, ziadna akcia, ziadny strach, obcas lakačka a dementny koniec. Co viac napisat.. Ako hovori slavny Vaso Patejdl…“latka je u spanielskych hororov nastavena hodne vysoko“ a taketo filmy ju mozu akurat podliezat. 2 a aj to s prizmurenymi ocami. ()

MickeyStuma

Zabili jí malou dcerku a den za dnem se s tím snaží vyrovnat, když tu náhle zazvoní telefon a ze sluchátka se ozve hlas její dcerky s prosbou o pomoc. Námět nabývající dojmem mysteriózního příběhu, avšak svým způsobem, jak se to vezme. Děj následně sleduje pátrání matky po své dcerce, což jí přivede ke kultu sadistů unášející děti pro své zvrácené obřady. Za stylový hororový thriller by se snímek v jistém smyslu dal považovat, ale trpí neduhem značné předvídavosti. Místy je znatelná snaha dějově vyděsit, jenomže to v tomto případě nějak moc nefunguje. Nejde tady ani tak o scénografické projevy násilí jako o budování patřičné atmosféry nejistoty a sebeklamu v rámci odhalení něčeho velkého. Jenomže když to ve výsledku vypadá, jakoby scenárista tápal nad vyzněním celé koncepce, zůstane z toho akorát tak nevyváženost napříč žánry. Jaume Balagueró, který tímto snímkem coby režisér debutoval, se spíše ještě zatím hledal ve svém vizionářském vyjádření. A že se našel, nám později dokázal hlavně snímkem 'Rec' (2007). Jeho nadšení v hororovém žánru na začátku své kariéry však upřít nelze. ()

Leoric

Asi nejtemnější thriller, jaký jsem měl tu čest vidět. Za celý film neucítíte jediný paprsek světla, vše pokrývá temnota, deprese a zkrátka ten neuvěřitelný náboj, pro který mám Balaguéra tak rád. Konec graduje výtečně a finální scény jsou opravdu vyhrocené, pro jedince se slabým srdcem tak nebude tento film možná nejlepší volba :) ()

..Anya

Ale fuj, Balaguero. Tomu říkám přesná trefa vedle. Začátek ve mě vzbudil celkem slušnou zvědavost, která se tak nějak vytrácela až úplně vyšuměla. Naprosto nekoukatelná fňukna mě provázela celým filmem místo toho, aby jí někdo praštil sekerou hned na začátku a já se přesně dozvěděla, kdo zatim stojí a o co tam vlastně jde. Filmy se sektama můžou bejt zpracovaný dobře, ale musí se na to opatrně. Pohromadě to zde drží snůška keců o "pure evil", který mě nechaly kdesi daleko za sebou. ()

foundation odpad!

Mal som byt pripraveny ze po Fragile a Darkness pojde len o dalsi chaby pokus rezisera ktory si napravil reputaciu az seriou REC. Nameless je ukazkovy priklad filmu v ktorom sa nedeje absolutne nic od zaciatku az do poslednej minuty. Hlavna hrdinka iba chodi hore dole po miestach ktore ju maju navigovat blizsie ku svojej dcere pricom sa to deje bez naznaku aj toho najmensieho kuska atmosfery a so scenarom mohutne vybudovanym tak ze ho cely odfukne aj ten najslabsi letny vetrik. Zhruba tak v polovici to chvilu vyzeralo tak ze ked uz bude cely film tak priserne nudny dospeje aspon k nejakemu viac ci menej originalnemu zaveru, preto som vlastne trpel az do konca. MIERNY SPOILER. Vysledkom je ze zaver nie je nic ine iba ,,sokujuce odhalenie,, skutocnosti ktore boli zmienene uz asi v polovici filmu, ktore nevedia nijakym rozumnym sposobom obstat ani sa obhajit a ktore su snad tou najhorsou mozno variantou ako mohol film skoncit pretoze sa vlastne nestane nic nove co uz nevieme. KONIEC SPOILERU Hm. Ked tak rozmyslam dalo by sa to napisat aj takto. PREDVIDATELNE, BEZ NAPADU, BEZ VYGRADOVANIA. Hladal som aspon nieco co sa mi na tom filmu pacilo aby som tomu mohol dat aspon tu jednu hviezdu. Nic take tam nie je. Iba 100 minut nudy od zaciatku az do konca. 5 percent a krasny odpad. ()

flu

Od začátku až do konce slušně napínavý thriller. Nicméně, tak trochu se (společně s hlavní hrdinkou) táži: Por Que? A Balaguerova odpověď (okultistinacističirézlovyššíformyvnímáníblablablatrochumitopřipomínátustorytéholkyzrec.) mně teda příliš neuspokojuje. Skřípající scénář je tím, co (u mně) "Los sin Nombre" dělí od absolutního hodnocení. Atmosféra by jinak byla za 5*. ()

uodevr

Tož konečně mě Španělsko i zklamalo. The Nameless má všechno, co člověk ve filmu takového ražení vidět nechce - neskutečně cheesy herecké výkony, prapodivné dialogy, absurdní pointu, nudný děj bez jakékoliv gradace, a obsah takové kapacity, že vlastně vůbec nevím, jak to celý zaškatulkovat. Horror? Inu, když nepočítám tu jednu relativně krvavou scénu blízko konce filmu, tak veškerý horror zde spočívá v sekundových vsuvkách zobrazujících malou holčičku, jak se za doprovodu odporně high-pitch syčení točí dokolečka. Yeah, napětím jsem si málem ukous celý pazoury. Thriller? Dejme tomu...za předpokladu, že i vás stejně jako mě spolehlivě udrží napjaté to, když dvě postavy neustále pendlujou z baráku do baráku a debatují o nicneříkajících hovnech a to ještě takovým způsobem, že i poloretardovaná starší opice s transplatací hlavy by to napsala líp. Kriminálka? Nejspíš, ovšem taková ta kriminálka, která by v seriálové formě pravděpodobně na ČSFD zčernala jak barva na boty. Jediné štěstí, že to fakt má hodně slušnou atmosféru a poslední scéna mě odrovnala, bez nadsázky, v dobrém slova smyslu. ()