Film se odehrává v životě Neda Hanlana (Nicolas Cage), kanadského veslaře a světového šampiona koncem 19. století. V jeho divokém mládí ho adoptuje sázkař jménem Bill (David Naughton), který chlapce podporuje ve veslařských závodech jen pro vlastní zisk. Kontrolu nad Hanlanovou kariérou převzal nemilosrdný podnikatel Knox (Christopher Plummer). Když Hanlan zjistí jak ho Knox zneužívá, opustí ho a zaměstná prvního čestného člověka kterého potká, kterým byl vynálezce a spekulant Walter (Sean Sullivan). Hanlanův uspěch byl mimo jiné i sňatek s Margaret (Cynthia Dale), Knoxovou nepolapitelnou neteří. (smack)

Critic

Nevím jak bych tento snímek hodnotil, kdybych tak nemiloval veslování. Jen tak si někam ujíždět a slyšet jen odpichování vesel o vodní hladinu - ráj na Zemi. Tohle je sice o závodění, ale i tak mě film opravdu potěšil. ()

HanSolo

Lehce nadprůměrná podívaná, která je tím lepším, než čím být měla, neboť v ní hraje vynikající Nicolas Cage. ()

Bigwave

Standardní sportovní drama. Cage zde hraje velmi průměrně, ale to se nesmíme divit, když jde o jednu z prvních rolí. Ono stejně dokonale hrát v něčem takovém, co je opsaná z šablony pro sportovní dramata tohoto rázu. Hlavní hrdina, podceňovaný samorost se objeví na scéně sportovní disciplíny, kterou s přehledem vyhraje. V průběhu nastupuje nějaká překážka, kterou následuje příchod ženy. A závěr je odkázán na světový, mistrovský závod, který náš dotyčný dramaticky vyhraje. Prosté, pořád stejné. ()

Sublog

Slušné sportovní drama s tehdy ještě nepříliš známým Nicolasem Cagem. Právě díky jeho vynikajícímu hereckému výkonu je tento film pro mnohé nezapomenutelný. ()

Marrakech86

Musím říct, že jsem čekal něco jiného, ač to bylo podle skutečné události, tak mi to nepřišlo tolik sportovní a místy jsem se nudil. Na druhou stranu jsou to začátky Cageho :) ()