Chlapec v modrém

• Kanada

The Boy in Blue

Drama / Sportovní / Životopisný

Kanada, 1986, 93 min

Príjemná, nenáročná, športová dráma s mladučkým Cageom, ktorý asi niekde v tomto momente začína svoju prebohatú hereckú kariéru. Výrazná hlavná postava v podobe Neda Hanlana, rivalita, podvody, záškodníctvo, podplácanie, slušná zápletka, veslovanie a športové napätie. To z tohoto snímku robí príjemný oddych a relax, ale nič výnimočne emotívne tu nehľadajte. 65/100(1.7.2015)

Naprosto průměrný film. Velké pozitivum zde je, že je to životopisné. Ale zdá se mi, že to nebylo až tak dobře natočené. Chybí mi zde pořádné napětí, film v podstatě stále ubíhá, pořád se něco děje, ale nevtáhlo mě to vůbec do děje. Prostě jsem na to kouknul a bylo to. Škoda, natočit to více napínavě, bylo by to lepší. Takhle je to jen průměrný film, který stačí vidět jedenkrát, aby jsme byli více znalí historie. Howgh!(25.7.2010)

Snímek pojednává o poměrně bouřlivém mládí legendárního veslaře Neda Hanlana - a o jeho prvních velkých vítězstvích. Vyprávění místy sklouzává k určité povrchnosti, ale to není nijak zvlášť důležité, neboť Nicolas Cage v hlavní roli je zatraceně dobrou volbou, děj má svižné tempo a tudíž nemáte čas (ani chuť) rozebírat podružné maličkosti. A tak paradoxně jediné, co snímek dosti nevybíravě sráží, je neschopnost režie navodit tu správnou dynamickou atmosféru s patřičnou dávkou napětí přímo během veslařských závodů - což je u filmu se sportovní tematikou přece jenom trochu hloupé. P.S.: Nedokážu posoudit, nakolik film odráží skutečný život kanadského závodníka - musím přiznat, že o jeho existenci jsem až dosud neměla ani tušení ... ale hlavu si tím nelámu ... 3,5*(20.6.2011)

Standardní sportovní drama. Cage zde hraje velmi průměrně, ale to se nesmíme divit, když jde o jednu z prvních rolí. Ono stejně dokonale hrát v něčem takovém, co je opsaná z šablony pro sportovní dramata tohoto rázu. Hlavní hrdina, podceňovaný samorost se objeví na scéně sportovní disciplíny, kterou s přehledem vyhraje. V průběhu nastupuje nějaká překážka, kterou následuje příchod ženy. A závěr je odkázán na světový, mistrovský závod, který náš dotyčný dramaticky vyhraje. Prosté, pořád stejné.(1.5.2011)

Cage, ako šťavnatý sebavedomý mladík so silnými pažami, opúšťa svoju pokrivenú minulosť a vydáva sa na cestu profesionálneho športovca. Tento neznámy chlapec si oblečie bledomodrý dres a rozhodne sa poraziť aj tých najväčších profíkov. Krásny príbeh plný odhodlania, čestnosti, tvrdej driny, úspechov, ale aj peňazí a intríg. Popri športe ale nesmie chýbať ani osudová láska, ktorú si Ned získa aj napriek svojej neomalenosti. Niet sa ale čomu čudovať.. ktorá by odolala temperamentnému a charakternému športovcovi s krásnym telom?(30.3.2015)