Kdo přežije - Fidži

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2007

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Edgardo Rivera

Schyluje se k něčemu strašlivému. Tvrdá soutěž na exotickém ostrově, ve které trosečníci doslova bojují o přežití, vodu, jídlo a náčiní, které jim usnadní život. A v neposlední řadě i o výhru v podobě milionu dolarů! (dan.pacino)

strom-z

Řada, kterou jsem sledoval až jako jednu z posledních kvůli obecně špatný pověsti, a která mě nakonec velmi slušně bavila, byť souhlas, že patří spíš do dolní půlky žebříčku. Opravdu pestrej cast, jeden all-star hráč v podobě Yau-Mana a několik velmi dobrejch tribal councils - pořád slušná sezóna. ()

Boudyy

Nechápu toto hodnocení, pro mě byla tato série zajímavá jako každá jiná. Již od úvodu jsem fandil Rockymu a Mookiemu, taky mi byli sympatičtí Yau-Man nebo Earl. Všichni byli v kmeni Ravu, který devětkrát za sebou prohrál, a to i přesto, že se skládal z relativně silných hráčů. Kmen Ravu vyhrál jen jednou souboj o odměnu (odpoledne v herně), nikdy souboj o imunitu. Potom se kmeny promíchaly. To bylo ještě lepší, protože k mým původním favoritům Rockymu a Mookiemu přibyli ještě Edgardo, Alex a Dreamz, o kterém jsem ale už tehdy neměl valného mínění. Série proher ale pokračovala. Dreamz se tehdy začal projevovat a díky jeho hlasu vypadl Rocky, ačkoliv Dreamz Rockymu i do kamer (!!!!) řekl, že jej chce více poznat. Osudovou chybu udělal Mookie, když Dreamzovi sdělil, že oni, jakožto "Čtyři jezdci", našli skrytý symbol imunity. Následně se Dreamz (už při sloučení) postaral o vyřazení Michelle, které dal taktéž hlas, který byl rozhodující. První individuální souboj o imunitu vyhrál Yau-Man. Hned po sloučení vznikly dvě skupiny :Yau-Man, Earl, Stacy, Cassandra (a brzo vyřazená Michelle, která ale do dění ve sloučeném kmeni nezasáhla) a tzv. "Čtyři jezdci" Alex, Edgardo, Mookie a Dreamz. Avšak Dreamz začal hrát brzy na dvě strany. Po souboji o imunitu, který vyhrála Stacy, byl na řadě Alex. Mookie mu nenápadně předal symbol imunity a Dreamz zradil. Spojenci kolem Earla se dohodli, že se čtyřmi jezdci pěkně vyběhnou, když imunitu odevzdá Alex, ale oni vyřadí Edgarda. Dreamzovi se ale tato informace nedostala, protože Earl měl pocit, že je chce Dreamz oklamat. Na radě vše vyšlo. Alex použil symbol, ale vyřazen byl Edgardo. Tím, že Alex použil imunitu, Dreamz přesvědčil Earla, že mu můžou věřit. Později našli v průběhu hry Alex s Mookiem v Yau-Manově tašce druhý symbol. Byl to tah ze zoufalství, protože na další radě měl jít jeden z nich. Dohodli se, že na kmenové radě všem poví o Yau-Manově symbolu a když bude zapírat, donutí jej, aby vyndal věci z kapes. Chtěli tím docílit toho, že se všichni budou chtít zbavit Yau-Mana. Jejich strategie ale nevyšla. Alex na radě zradil Mookieho a ten vypadl. Následně začal Alex bojovat o přežití. Snažil se všemožně dostat do spojenectví s kterýmkoliv z hráčů. Při souboji o imunitu měl dlouho navrch, avšak ve chvíli, kdy Alex lezl na stožár a vše už vypadalo jasně, zrychlil Boo na plné obrátky a na poslední chvíli vytáhl vlajku dříve než Alex. Ten už věděl, ale pořád bojoval. Snažil se naklonit si na svou stranu většinu hráčů a argumentoval tím, že on je nezradí, zatímco Dreamz by mohl. Zaměřil se na Yau-Mana a chtěl jej nečekaně vyhodit. Jeho plán nezabral a na radě byl vyhozen on. Dále při souboji o auto se Dreamz projevil nejvíc. Auto vyhrál Yau-Man, ale smluvil s Dreamzem, že mu dá auto, ale chce na oplátku, že pokud se oba dostanou do "final four" a Dreamz vyhraje imunitu, dá mu ji. Dreamz tedy auto vzal a slíbil, že slovo dodrží. Yau-Man potom sebe poslal na ostrov vyhnanství a byl první v historii, kdo něco takového udělal. Další souboj o munitu vyhrál opět Boo. Zdálo se, že na řadě byla Stacy, ale v táboře se začaly dít věci. Cassandra, Stacy a Dreamz se dohodli, že dnes pošlou ze hry nic netušícího Yau-Mana. Tomu se jejich chování zdálo podezřelé a proto se svěřil Earlovi. Na radě po dlouhém rozmýšlění vytáhl symbol, což se ukázalo jako správný krok, protože na hlasy to bylo 3-2 pro Yau-Mana, 2 hlasy získala Stacy, kterou volili on a Earl. Stacy šla tedy ze hry ven a v dalším souboji o imunitu šlo vše dle Yau-Manova plánu. Cassandra i Earl brzy skončili a vše bylo mezi Dreamzem a Yau-Manem. I přes přemáháni však imunitu vyhrál Dreamz a čekalo se, jestli dodrží slib. Ale nedodržel a Yau-Man vypadl. Dreamz sehrál na porotu i na spoluhráče velké divadlo, dělal, jak je mu vše líto, ale potom přiznal, že mu nic líto není a byla to na Yau-Mana vymyšlená lest už od začátku. Další den ve finále si reamz vyslechl nejen za tento krok velkou kritiku a s Cassandrou zůstali naprázdno, protože všech 9 hlasů od poroty získal Earl a stal se tak vítězem série. nebyl sice zdaný ve fyzických soubojích, ale moc dobře věděl, co dělá a to jej vyneslo na vrchol. () (méně) (více)

Jerris008

První 2-3 díly jsem neviděla a možná to byl ten důvod, proč jsem nepochopila, co mají všichni proti Booovi (nesnášim skloňování cizích jmen a už vím proč), jelikož mi přišel pohodovej a nevím, proč neměl ani jednoho spojence a jediné, co jsem slyšela od ostatních za stížnost bylo to, že moc kecá (??). Tolik k němu. Jinak Dreamz je odpad společnosti, hra se dá hrát i poctivě, aby člověk vyhrál. Hlavně aby vyhrál s čistým svědomím a klidným spaním. Ten člověk ale zřejmě žádné svědomí nemá. Když už ho ovládla ta touha po milionu, což chápu, mohl udělat to, že Yau-Manovi to auto vrátí. Ale ani ho to nenapadlo. Yau-Man je skvělý hráč, je chytrý a na jeho věk byly jeho výkony obdivuhodné. Zasloužil by si vyhrát. Ale vítěz si také zasloužil vyhrát (nechci záměrně prozrazovat jméno vítěze), jelikož celou tu hru hrál poctivě a je jasné, že když s někým uzavřel spojenectví, musel je ke konci zradit, když zbývali jen jeho členové. Hodně překvapivá série ()

inmax

Slabší začátek, jedna z nejlepších kmenových rad vůbec, snad nejlepší soutěžící ever. DÁLE SPOILERY. Rozdělit soutěžící na ty žijící v luxusu a ty obyčejné (mačeta, kotlík, bez ohně) byl jednoznačně krok špatným směrem. I když se chudý kmen stmelil a snažil se, byl na soutěže prostě moc slabý a poztrácel jednoho člena za druhým. Škoda Michelle, která vypadla na nečekané kmenové radě. Byla sympatická, navíc první v soutěži vůbec, kdo rozdělal oheň bez pazourku. Po spojení jednoznačně posun k lepšímu a snad ten nejlepší Survivor. Díky zradě Dreamze vůbec nejlepší rada. Bohužel následky pocítil hlavně Yau-man, když bylo posléze prozrazeno, že má skrytý symbol imuniti, stal se tak terčem číslo jedna. Jeho nabídka výměny auta za imunitu považuji za nejgeniálnější tah v soutěži, stejně tak za najšílenější, když se dohodl s člověkem, který do té doby zradil snad každého. Škoda, že se nedostal do finále, zasloužil si to jednoznačně nejvíc. ()

donnovann

Fidži je jedna z těch slabších sérií, stupidní nápad rozdělení kmenů na "boháče a chudé" až na pár vyjímek nezajímavý casting, ale pořád je to prostě Survivor a najdou se i horší série :) ()

WolfIssen

Spousta výrazných chatakterů, zvratů, tajnůstkářství. Každý díl stojí za to a pobaví, např. čtveřice, která si říkala 4 jezdci :-D Hned na začátku jeden kmen žije v luxusu jako na dovolené a druhý prakticky ve všem živoří a navíc prohrává co může. Hodně zajímavé tahanice o tajnou imunitu. Oblíbení hráči: sympaťák Earl, silák Boo, inteligentní Yau Man a pobavil nejvíc Rocky. Naopak Dreamz si vysloužil příčku největšího z...da v dosavadí historii hry. Určitě další top série. ()

ArNEtis

Parchant Dreamz a nejlepší týpek Yau man :D Tahle řada si zaslouží větší hodnocení, protože tohle je přehlídka osobností. Oproti následující Číně je tohle opravdu dobrá řada. ()

acsmp

Ze začátku mě tahle série nudila, ale jak odpadly nezajímavý soutěžící, tak se to rozjelo. Už od začátku jsem přál Yau-Manovi (když dokázal otevřít bednu svojí chytrostí a ne hrubou silou, jak se neúspěšně snažili ostatní). Dreamz se ukázal jako obrovskej haj*l, když řekl, že to auto bral s tím, že Yau-Mana klidně podrazí. Překvapilo mě, že ho porotci na závěr dost zkritizovali. Nechápu, jak si mohl myslet, že potom, co podrazil svojí 4 a pak Yau-Mana, vyhraje. ()

Nowasek22

Viděl jsem zatim 7 řad tohohle pořadu a musim říct, že Fiji pro mě byla ta nejhorší série ze všech. Ať už složením hráčů, kromě Yau Mana, kterej byl prostě dokonalej, tak i předvídatelnými situacemi a nulovou zábavností. Jediné zpestření přišlo až od finálové čtyřky, díky tomu legendárnímu podrazu..vítěz asi nejlepší z těch finálových "postav", ale nijak jsem si nevšiml, že by cokoli zorganizoval a zasloužil si vítězství. ()

davistercz

Slabá řada "Kdo přežije". Nevím jestli je to tím, jak na mě zapůsobily "Cookovy ostrovy", ale prostě Fidži není to ono. Vůbec nesympatičtí hráči a žádná skvělá hra nebo strategie se tu nerozkládá. Jediného koho mám tak rád je Yau-Mena. ()

blazma

Asi se mi to nelíbilo, kvůli toho prostředí a atmosféry. Cast byl půl na půl a taky nedělal tak dobrý dojem. Zkrátka když mě jedna epizoda nadchnula, ta další mě zase zklamala a bylo to celou dobu na houpačce. Z hráčů topovka Rocky, Michelle, Boo, Earl a Yau-man. Ti co mi lezli na nervy Dreamz, Anthony. ()

KanoJJ

Člověk se kouká na filmy proto, že tam chce vidět hezký lidi, když už to nemá ve svým okolí. Když ho to začne štvát, začne koukat na reality show, kde je většina lidí průměrnejch až ošklivejch a 1-2 hezký (těm pak kvůli jejich vzhledu buď fandí, nebo nefandí). Kdo je ta hezká osoba tady?! Všichni jsou tam tmavovlasý a nesympatický... (Casting asi tak 1/100) ()

Monika22

Nebyla to zas až tak zajímavá série. Trochu mi štvalo, že jedna skupina byla silná a žila v luxusu a druhá skupina v bídě a kompletně vše prohrávala...Nicméně nakonec z této oslabené skupiny vyšel vítěz, kterému jsem to celkem přála. ()

Janie.

Dvě hvězdy pro Yau Mana, zbytek obsazení teda děs. Dali by se vlastně rozdělit na krysy (Dreamz!!), pitomce (Lisie, ehm) nebo šedý myšky. Asi moje nejmíň oblíbená řada z těch, co jsem zatím viděla. A přitom Yau je jeden z mých nejoblíbenějších... škoda, že skončil zrovna tady. ()

Delfador odpad!

Soudruzi z Prima COOL, mrkněte už konečně na mé hodnocení této s****y a začněte dávat něco trochu normálního. Faktor strachu jsem ještě sledoval, ale když potom přijde milion podobných blbovin už to celkem omrzí. ()

Kop1x

SPOILERY. Yau-man bezkonkureční, největší génius, jen škoda, že to nevyhrál, protože rozmazlenej kokot z děcáku Dreamz, co od něj dostane auto a potom nedodrží slib a nedá mu imunitu je pro mě naprostej čurák. FCKING IDIOT! ()

Skunkiee

Pro mě je jasným vítězem Yau-man. I když vyhrál někdo jiný, on byl vítězem morálním :)..Jinak výborná série, kde nechyběly velice zjímavé zvraty a některé díly (hlavně rozbití skupiny 4 jezdců) byly opravdu hodně vtipné. ()