Kdo přežije - Filipíny

(série)
  • USA Philippines
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2012

Třicet devět dní, osmnáct soutěžících a pouze jeden z nich získá titul poslední přeživší a vyhraje tak jeden milion dolarů. Chcete poznat krásy Filipínského moře, Tichého oceánu a jihovýchodní Asie? Sledujte 25. řadu Survivor Phillipines, která se odehrává podle názvu na Filipínách. Ten, kdo se nechá přechytračit nebo přelstít bude vyloučen. Důležité je také přizpůsobit se a zvyknout si na boje o vodu a pití. (reich)

danielosbourne

SPOILERY: V celku jsou Philippines povedenou sérií. Zajímavý cast a abych byl upřímný, snad v žádné sérii se nestalo, aby mi téměř nikdo nevadil. Nápad se třemi kmeny se ukázal jako dobrý, i když jsem mu nevřel a s navrátilci se to má zrovna tak. Nesnášel sem Russella a Abi. Ty vážně dokázali člověku lézt na nervy. Jsem spokojen jak se sérií jako takovou, tak s vítězem, protože si to podle mě ta osoba zasloužila a dala do toho všechno. Oblíbenci: Malcolme, Denise, Lisa, Mike, RC ---Nejméně oblíbení: Russel, Roxanne, Abi ()

Lucindajet

Spoiler bacha: Na plný hodnocení si netroufám jelikož jsem celkem dost rychle začla koukat jen a pouze na Malcolma a neodhadnu, jak by mě to bavilo bez něj. Zřejmě můj největší oboíbenec ever. nojo. Nicméně start ve 3 kmenech, a fiasko Matsingu, kdy po 4. dni zbyli dva bylo příjemný zpestření, i koukat se jak tihle odsouzení to nakonec dotáhli. Neuvěřitelný stvoření v podobě brazilské mamby Abi se jen tak nevidí, to bych jim dala milion všem že to s ní těch 30něco dní zmákli, já bych se asi radši picla kokosem. Samozřejmě bych si přála aby vyhrál můj favorit, na druhou stranu mně udivovali že si ho nechávali až do poslední chvíle, to byl risk, ale Denise jsem to přála hned po něm. Oblíbenci: Malcolm, pak dlouho nic, pak Denise, Jonathan, Lisa. A Dawson high five za vrhání se na Probsta. ()

kluk z Na

Celkem dobrá řada s výraznými plusy i mínusy. Bylo tam poměrně dost hloupejch hráčů viz. Russel, Pete, Angie,Michael, Lisa mi lezla přímo na nervy s těma svejma příhodama o hledání sebe sama. Kapitola sama o sobě byla Abi. To jsem si říkal, že to ty casteři udělali naschvál. Prostě tam dali narušenýho člověka. Chtěl jsem vidět více z náboženský fanatačiky Roxy, byla to kost, celkem racionální, ale taky dost samolibá. Hodně se mi líbila Malcolmova hra a řeči na kmenovejch radách, jak jednoduše manipuloval s lidmi. Denise byla jak G.I. Jane, super postava. RC jsem přišel nachuť až když byla v porotě. Zajímavej byl rozhodně Penner, dost charismatickej chlapík a škoda tý lesbičky co to tam nedala zdravotně, snad jí ještě uvidim v nějaký řadě. ()

cyphercz

Obrovský překvapení, tak lze charakterizovat tuhle řadu. Po hodně dlouhý době super cast, zajímavý navrátilci, zábavný vývoj v kmenech (loserskej Matsing, Abi vs RC Tandang, nemáme rádi Pennera Kalabaw), parádní vítězka... takhle to má vypadat, Probste!! ()

Yarwen

Nadprůměrná série se třemi navrátilci, kteří hru hraji podruhé, respektive potřetí. Fandil jsem jim, protože takové chtějí všichni ostatní vyhodit co nejdřív a je o to těžší se ve hře udržet. Krom toho jsem držel palce i Denise, která schytávala jednu kmenovou radu za druhou, a přesto to dotáhla daleko... Na poslední kmenové radě krásná řeč Artise a hlavně Jonathana, rovněž si budu pamatovat Aby, malý to uzlíček negativních emocí bez špetky sebereflexe. Vítěz zasloužený. ()

Pan_Dom

Po delší době bylo počáteční rozdělení kmenů na tři, což byla vítaná změna. To, že jeden kmen prohrával jednu soutěž za druhou, byla věc druhá... Dalším plusem bylo množství skrytých imunit, návrat veteránů či zajímavé charaktery postav. Ze Survivora se v USA stal takový fenomén, že tu můžeme vidět herečku či bývalého hráči NFL, kteří si za svůj život vydělali více než všichni dosavadní vítězové dohromady, a jsou zde spíš proto, aby si něco dokázali, popřípadě si vyřešili své psychické problémy a poznali sama sebe. Jinak hra byla celkem zamotaná, díky nerozhodnosti dvou hráčů a brilantnímu stratégovi Jonathanovi, který však udělal jedno zlé rozhodnutí, které jej podle mě stálo vítězství. Celkový vítěz je nakonec více než uspokojivý, ale pro mne je vítěz rekordman v počtu napsání jeho jména na kmenové radě (být charismatický a skvělý hráč je občas nevýhodou). Nicméně při srovnání s nejlepšími sériemi typu Amazon, Cook Islands či Heroes vs. Villains jsou Filipíny velmi chudým příbuzným... Oblíbení hráči : Penner, Carter, Malcolm, Denise P.S. Jsem velký fanoušek tohoto pořadu, ale je načase položit si otázku, jestli se neblíží vhodná chvíle pro ukončení natáčení dalších sérií.. Už teď, když vidím obsazení další série, mám obavy, že kvalita půjde zase dolů. Nápadů bylo mnoho, série byly kolikrát oživeny novými pravidly, zvraty, skvělými hráči, ale nic nejde donekonečna. ()

longercz

Bacha spoilery! Já prostě nemůžu jinak než prohlásit, že Lisa je jeden z nejhorších hráčů, co dostal ve finále hlas v historii téhle soutěže. Většinu času vůbec nevěděla, co dělá a když pak trochu zjistila jak na to, tak neváhala a se všemi se podělila o své strategie a plány do budoucna. Navíc mi přijde divné, že někdo v jejím věku, podle toho co jsme mohli vidět v seriálu, o sobě prakticky nic neví a v podstatě si nechá od někoho (Penner) nadiktovat jakej je, jaká byla a jaká by měla být do budoucna. Já beru, že měla neobyčejné mládí, já ale nemůžu respektovat hru někoho, kdo jede do soutěže, která funguje už přes DESET let, aniž by to vypadalo, že alespoň trochu ví, co dělá a absolutně nebyl schopen kontrolovat sebe a své emoce. Od začátku měla jednoduše štěstí, že její tým vůbec neprohrával a později měla štěstí, že Penner přesvědčil Skupina, aby se obrátil proti své původní kmenové alianci (Pete, Artis, Abi...), čímž se do kormidla dostali ostatní, ke kterým se Lisa jaksi připojila, i když stejně hlasovala v onom kritickém hlasování proti nim. Nakonec se dostala, kam se dostala kvůli tomu, že Skupin byl stejně strategicky neschopný jako ona a tak jelikož spolu byli od prvního dne, drželi se jeden druhého, což pokud máte někoho takového ke konci hry je obrovská výhoda. Není tedy divu, že se do finálové čtyřky dostali dvě dvojce, tak jak tomu bylo už mnohokrát. Někdo může říct, že Lisa byla loajální, já říkám neschopná. Jako proti člověku proti ní nic nemám, neznám ji, jít do finále si ale absolutně nezasloužila a panebože proč ji Američani odhlasovali jako nejoblíbenější hráčku je jednoduše nepochopitelné (na druhou stranu to o nich jako o národu dost vypovídá). Penner hrál v rámci možností skvěle, jako vždy, jako u spisovatele u něho není divu jak neuvěřitelně umí mluvit a pro mě je to jeden z nejoblíbenějších hráčů, vůbec. Skupin je do všeho hrr a to se mi líbí, ale to jak se dostal do finále je pro mě trochu záhadou a jeho sociální hra mi nějak uniká. Lví podíl na jeho finálové účasti má ono důležité hlasování... Abi popsali ve hře všichni tolikrát, že už k tomu není co dodat, je otravná a jak řekl Malcolm - jednoduše, je to BITCH. Není to kulturní a teď už to ví. Hrála hrozně a tečka. Pete udělal chybu, že poštval Abi a RC proti sobě příliš brzy. Udělal li to později, mohlo se mu to úžasně vyplatit, nakonec ho to ale stálo krk. Sama RC se může pochlubit tím asi nejotravnějším smíchem co jsem kdy slyšel, což ale nutno dodat vynahrazuje jinými přednostmi, a je jinak škoda, že šla tak brzo. Artis mě osobně byl docela hodně nesympatickej a moc nevím, co bych o něm napsal. Dle mého názoru nehrál dobře a rozhodně by si nezasloužil vyhrát. Russel je podivín (moc nechybí, abych používal slovo magor) a totálně si u mě zkazil relativně dobrý dojem ze Samoi. Carter se do tohoto pořadu vyloženě nehodil a prakticky minutu po tom co ho vyloučili, jsem zapomněl, že tam vůbec byl. No a náš páreček M a D. Kupodivu jim ty prohry prospěli, drželi při sobě, nikdo je nebral jako hrozbu, dokud už nebylo pro ostatní pozdě a jelikož oba věděli co dělají, oběma jsem jim fandil. Nakonec musel odejít Malcolm, což bylo zapříčiněno asi jediným pořádným tahem Lisy v celé hře. Tak jako tak ale, too little, too late, a Denise (i když podle mě udělala docela závažnou chybu, když na kmenovkách opakovaně dost blbě mluvila o Abi a i když měla pravdu, měla si to nechat pro sebe) si to zasloužila určitě víc než ostatní finalisté. Ostatní hráči buď nedostali šanci se zviditelnit nebo jejich hra nestála za řeč. () (méně) (více)

Blondy.

Konečne zase série, která mě nadchla a zaujala a opravdu jsem byl díl co díl natěšenej a plný očekávání jak se situace vyvine. Návrat veteránů byl super, pokaždé rád uvidím Pennera s jeho pozitivním přístupem a konečne se vrátil i Skupin, který mě osobně mile překvapil, protože hra se od Austálie hodně změnila. Perfekní kmenovky, zvraty, podrazy i hráči. Pčislo mi jako kdyby tato série byla bez retardů. Možná mam třosku zkreslené představy po One World který jsem videl před touto séríí, protože to zas byla fraška a ne survivor. ()

Trixinka

SPOILERY........ Hurá - zase jedna z povedených sérií. Tři kmeny, tři navrátilci. Casting různorodý - od sympaťáků - Malcolm, Jeff - po existence typu Abi, Artise a Petea. Z kmenů mě nejvíc bavil Kalabaw, Tantang a Matsing žádná sláva. Matsing odrovnal Russel, který byl fakt na facku a pokud by jej vyloučili na první radě, měli by po problémech. Při volbě vítěze bohužel byla znát na porotě nepřejícnost. Vítězka celkem zasloužená, ale mě strašně nesympatická. Oblíbenci - Michael a Jonathan ()

Flory14

SPOILER Co tuhle séri dělá tak skvělou? Za mě je to rozhodně jedno z nejlepších složení kmenů co byl. Vidíme zde spoustu příběhů, ať už téměř mrtvý kmen, hráčku která si prošla všemi kmenovkami celé série nebo hru Jonathana Pennera která byla jako na houpačce. Hned počáteční rozdělení do tří kmenů slibuje skvělou zábavu. Jeden kmen je totálně tragický ale paradoxně má největší osobnosti ( Dennise a Malcom) kteří si skvěle poradí i s údájnou neochotou Russela být vůdce kmene. Ve druhém kmeni zase byla regulérní šikana, kde hlavní aliance v čele s Abi dávala menšině zabrat.. A třetí kmen pletichařil kde to jen šlo, Jeff Kent od začátku šel proti Penneorvi. V každém kmeni toho bylo až až. A to byla teprv ta " nudnější část", ve sloučení jsem si sérku hlavně užíval, díky krasojízdě Pennera, jen škoda že si jí tak zazdil. Ale jeho vítězná soutěž o imunitu mě fakt držela v napětí. Vítěz je dobrý a zasloužený. NEJVÍCE ZAPAMATOVATELNÝ MOMENT: Russelovo neunesení prohrané soutěže " Proč Pane? teda Jeffe" NEJKLÍČOVĚJŠÍ MOMENT: Pennerovo odmítnutí final three NEJLEPŠÍ HRÁČ: Dennise Stapley NEJOBLÍBENĚJŠÍ HRÁČ: Jonathan Penner ()

WolfIssen

Velký návrat Michaela Skupina. KONEČNĚ !!! Ve skvělé kondici se vrací můj největší oblíbenec z 2. série Austrálie. Zdatně mu při tom sekunduje Jonathan, Malcolm a Denise. Připadá mi, že nemastných a neslaných řad Survivora (jako je třeba Guatemala) jsme se nadobro zbavili. Jen tak dál. ()

ostravak30

Byla to opět zajímavá série, ale můj favorit se nedostal ani do finále, takže mám určité osobní zklamání. V předcházející sérii Jeden svět, ač opět vyhrál pro mě nesympatický člověk, soutěžící nakonec pochopili, že se jedná čistě jen o hru a uznali to. Tady mě trochu ohromila ta zášť a od Pennera dokonce až nenávist, kterou projevil hlavně před závěrečným hlasováním vůči Lise. Ale té uraženosti bylo víc. Nikdo zkrátka nepochopil, že jde čistě o hru, že sami udělali dost svých podrazů, ale hlavně, že oni by také udělali cokoli, aby mohli být na místě finalistů. Každopádně obecně řečeno v sérii Jeden svět, která této předcházela jsem viděl víc charismatických lidí a je jedno zda tzv. "hodní" nebo "zlí". Tady tato série neměla moc štěstí na silné charaktery ať už v dobrém či zlém. Naopak se mi ale líbilo rozdělení na tři kmeny, což pro mě osobně bylo originální, nevím, zda to tak už v nějaké předcházející sérii bylo, já jich zatím viděl jen pár a tou poslední byla právě Jeden svět, kde byly kmeny dva. Tahle série nebyla špatná, Filipíny byly krásné, i když hodně pršelo, ale třeba Jeden svět asi hodnotím krapánek výš. ()

jeandepatch

Co se týče posledních 6 sérií, je to jedna z těch lepších, jinak spíš průměr. A Abi? Snad nejprotivnější hráčka Survivora vůbec. Ústřední postava: Jonathan Penner Oblíbenci: Denise, Jonathan Penner Neoblíbenci: Abi, Lisa ()