Podvodník z Tinderu

• Velká Británie The Tinder Swindler (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2022, 114 min

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

gemi

Téměř dokonalý scam. Naprosto skvěle promyšlený, vyladěný (skoro) do posledního detailu, dokonale přesvědčivý. Jedna věc je, když vám někdo tvrdí, že má soukromé letadlo, ale úplně jiná věc je, když vás do něj vezme společně se svojí crew. V tomto by scam, spočívající ve variaci na ponziho schéma, prokouknul fakt málokdo. Hodně, ale fakt hodně dobře vystavěný dokument, který ani přes skoro dvouhodinovou stopáž nenudí. Naopak, stupňuje napětí, divák chce odhalit, jak ten scam funguje a jak to celé dopadne... Inu, jako v životě. A život není vždycky spravedlivý. ()

celticek

Zásadní bylo, aby mu ty zoufalky uvěřily, že je bohatý. A to zvládl borec luxusně. Trest minimální a teď se jim směje zase, dobře to vymyslel. Ženské se nebály půjčit pár tisíc, jelikož čekaly milióny a luxus. Vlastně mi jich nebylo ani líto. Za blbost se platí. ()

Shitonit

Skoro bych se tomu vyhnul, páč filmy alá podvody na seznamkách mě fak netáhnou. Apak se si tady přečetl pár komentíků a s chutí sem se do toho pustil. No a dobře sem udělal. Za prvý to je super dokumentárně natočený, za druhý se to snad chytne jako poučnost pro slepičky hledající svého prince doslova za každou cenu, a v neposlední za třetí mi vyrazilo dech, že některý lidi dokážou být i v dnešní době tak pitomý. Ne že bych je odsuzoval ani nic jinýho, ženou je hormony a emoce, tak se lehce nechaj zlákat.. Prima na tom příběhu je, že toho prince holky poslali do basy. Blbý na tom je, že takovýho sráče po pár měsících pustěj, a hoch si může dál vesele podnikat. Inu, ale jak víme, karma je zdarma.. ()

Ex_Machina

„Zajtra letím do Sofie súkromným lietadlom, nechceš ísť so mnou?“ A dievča išlo. Čo na tom, že ho poznalo iba hodinu. Odpoveď je zrejme jasná. Teraz pôjdem s ním, zamiluje sa do mňa a budem si užívať jeho priazeň, večierky, dovolenky. Zabezpečí ma. Aj na silne katolíckej Orave by sa našlo aspoň tisíc takto uvažujúcich dievčat.  Na to že to zase až taký kočkoš nebol, klobúk dole čo všetko dokázal. Tým sa ho nezastávam, jeho duša určite zhorí v pekle, ale devy si za to mohli z väčšej časti samé. Kde sú tie časy, keď prvá pusa padla až na treťom rande a kocúr v trúbe bol tak na desiatom. ()

lookin328

Po tom, co nám moderátor z jednoho nejmenovaného rádia doporučoval tento dokument tak vášnivě, až ho vlastně celej ,,vyspoileroval ´´ jsme si doma říkali, že na to asi opravdu nemá cenu koukat… když nám to ten pán tak hezky odvyprávěl… No nakonec jsme to zkoukli a aspoň já nelituju. Dokument ,,bavil” celou dobu, vyloženě hluché místo neměl, hezké záběry (Prahy, mimo jiné…), zajímavé vyprávění a zajímavé příběhy. Každopádně, musím se vyjádřit k protagonistkám… Rozhodně je neodsuzuji, ,,padouch” působil velice přesvědčivě a musim uznat, že je to vlastně svým způsobem geniální člověk, ale jak může někdo někomu naposílat 250 tisíc dolarů po pár měsících, i když z jejich pohledu té pravé lásky, to nepochopim. Nezbývá, než dámám popřát, aby se co nejlíp vypořádaly s následky a příště našli nějakou lepší shodu… ()

hrumsrt

A zase je to Ponziho schéma.. Izraelský sympaťák "Simon" z Tinderu je nakonec protřelý podvodník, který využívá svého šarmu, k tomu aby obalamutil kdejaké děvy. Téma je výborné a skvěle propracované. Netflix zase předvedl, čeho je na poli dokumentů schopen. První půle je poněkud pomalá a zasloužila by si prostřih, ale pak se to rozjelo a v druhé hodině poctivě napínavé. 70% ()

oasismanik

Vopred som si hovoril, že si otvorím myseľ a nebudem v žiadnom prípade viniť obete, ale tie dámy mi to veľmi neuľahčovali :) Najviac ma pobavila od 16 tich finančne nezávislá žena bývajúca u matky. Čerešnička na torte je potom krutá pomsta od Holaňdanky, ktorá mu predala jeho oblečenie, ten musel byť absolútne zdevastovaný, čo sme v podstate aj na konci videli. Inak okrem novinárov mi v tomto dokumente neprišiel nikto normálny, to bolo ako niečo z nejakého paralélneho vesmíru alebo ako z facebookových skupín antivaxerov. A dokument ako taký pravdupovediac tiež za moc nestál, bolo tam strašne veľa úplne zbytočnej vaty. Summa sumárum sa nám v tomto príbehu /ktorý znel na papieri omnoho zaujímavejšie ako v skutočnosti bol/ osvedčili iba dve prastaré príslovia: "Pes, ktorý šteká, nehryzie" a "Nikdy si nepožičiavaj státisíce libier kvôli random týpkovi, ktorého poznáš ani nie mesiac a stretli ste sa na Tindri, lebo to všetko prejebe s kurvami na jachte". ()

Arkagas1989

Cecille, Pernilla a Ayreen jsou tři ženy, které hledaly lásku na Tinderu a našli tu z pohádky - Simona. Obchodníka s diamanty, dědice obrovské firmy a multimilionáře v jedné osobě. K tomu navíc ale muže, který je pozorný, večeří s Vámi zásadně jen v nejdražších restauracích světa, po městě Vás vozí Rolls- Roycem a do nové země Vás jen tak spontánně vezme z hodiny na hodinu soukromým tryskáčem. Jasně, nám obyčejným lidem přijde divný už to, že takový člověk je na Tinderu a baví se s lúzou, která se do takovýho hotelu bojí i jít. Na druhou stranu, naprosto chápu ty ženské, že si připadaly jako v pohádce. Chápu, že pro hromadu chlapů tohle bude jen důkaz toho, jak moc jsou ženský blbý, že naletí, ale na obranu nás žen - ne všechny a holt je pochopitelný, že si konečně připadaly hezky.  Pro mě je už méně pochopitelný to, že nevycouvaly v momentě, kdy jim Simon tvrdil, že je sledovaný a že po něm jdou nepřátelé, asi holt ta naivita.  Po filmařské stránce není vesměs co hodnotit, je to klasický netflixovský dokument. Hodnotím ale tu přidanou hodnotu v tom, že je zde hezky ukázáno, co všechno je v dnešní době možné na sociálních sítích. Takže pokud si pořád myslíte jak je ok sdílet všechno, možná Vám to otevře oči.  A Ayleen za mě má plusový body za ten podvod podvodníka, ta ženská má aspoň styl. Smekám. ()

george82

Kdepak. Tenhle svět bude do roztrhání těla bránit sráče a pokud by se slušný člověk chtěl bránit, tak buď může jen omezeně a nebo vůbec. Výsměch. ()

janahorova

Lidi, kteří se strašně snaží předvádět svoje bohatství a řeší hlavně svůj status - už z fotek na tinderu bych šla od toho :D nesnáším snobství. Holky holky... classy člověk vypadá jinak. Ten na sebe nenavlekne všechny nejdražší značky jen aby to bylo co nejvíc vidět... Protože pak působí jako týpek od kolotočů... ()

marek29

Hodně hustý :D dobrá kunda borec. Snad za to zaplatí. Doporučení na sjezd tohoto dokumentu který překvapí tím, co vše je v roce 2022 ještě možné ()

Mr.nachos

Překvapilo mě, že mě to bavilo. Jako nemůžu říct, že bych s někým z nich soucítila. Se slečnami, které mu skočily na lep, už vůbec ne. Na jednu stranu mě fascinuje, že někdo dokáže takových podvodů, které proházejí. to, že ten člověk má několik osobnostních poruch, je , ale to, že zároveň musí mít inteligenci vyšší, než kdokoliv jiný, je tedy evidentní. Zajímalo by mě, jestli by byl tak úspěšný u žen, kdyby házel na Tinder fotky, kde se neválí na jachtách a podobně. Asi, ne, co? Ať si kdo chce, co chce říká, většina těch holek byla zaslepená luxusem a penězma. Nicméně na druhou stranu zlatokopka se asi vyznačuje jinak, ale lehčí formu zlatokopectví v tom vidím i tak. To, že frajer si dneska žije stále ve stejném luxusu, nijak nezasažen špatným svědomím. ()

Detak

Popravdě nevím, jak toto hodnotit. Čekal jsem film, ale je to dokument se skutečnými záběry. První půlhodina je tak nudná, že jsem to chtěl vypnout. Druhá půlhodina sice trochu navnadí, ale stále se to neskutečně vleče. Ne opravdu, příště, ať je to ještě pomalejší a ještě delší odmlky a naprosto v klídku usnu. Stále jsem chtěl vypnout. Třetí půlhodina už byla jakože zajímavá, ale ufffff. Ale jako poslední půlhodina si získala naplno mou pozornost a fakt jsem napjatě čekal, jak to vlastně dopadlo. No a dopladlo to. Jak se u nás říká: "Hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere". Věřím, že ženské publikum tento dokument, který je solidní věrné kriminální drama popisující skutečné události, opravu ocení. Spoiler zlýho kluka: Jako ano, obraných žen je mi líto, ale když si vezmu, že týpek z Izraelské "chatrče", který by jako ostatní žil v prachu města a šťoural se v nose, si roky žil jako milionář, o čemž si většina lidí světa může nechat jen zdát, tak taky klobou dolu. Původně jsem chtěl dát tak 2 hvězdy, ale dám aspoň 4 :-P Doplněno: Dokumet ve mě zanechal jednu otázku (můžete mě kamenovat): "Holka nemá ani 200 tisíc Kč a musí si je půjčit od lichvářů a přitom balí člověka, který dle fotek je multimilionář, co každý den někam lítá vlastním letadlem. Je tato holka zlatokopka, nebo jenom naivní pipina? Nicméně, pokud nemá ani 200 tisíc a týpkovy dá v podstatě 5 milionů, tak je asi prostě jenom blbá." Pozn.: 10T$ = 210T Kč, 250T$ = 5.3M Kč. ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku