Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Střelecký útok na brněnské střední škole dramaticky mění životy několika mladých lidí... První hraný seriál, který byl natočen pro web České televize, vypráví o hledání hranic v bolestném světě dospívání a manipulativních sociálních sítích. V deseti epizodách líčí, jak nezdařený střelecký útok navždy ovlivní životy několika studentů jedné brněnské střední školy. Co všechno změní v kolektivu, kde dosud krutá pravidla určovali kluci z florbalového mužstva a jejich obdivovatelky – dívčí parta, která sama sebe nazývá Bitchez? Dívčími hrdinkami vyprávění, které střídá perspektivy postav, jsou aktivistická Mája, jež se díky živému streamu o střeleckém útoku mění z outsiderky ve školní hvězdu, a její spolužačka Nessa, jejíž vysoký sociální kredit naopak utrpí vinou jejího nevlastního bratra – dlouhodobě šikanovaného Tondy. Z klukovských hrdinů je největší pozornost věnována traumatizovanému Lukymu, jehož bezpečný svět rozvrátí problémy s vlastní sexuální identitou, a jeho dlouholetému kamarádovi Pavlovi, jenž se po útoku stává ve florbalovém týmu přirozenou autoritou... TBH se obrací k teenagerům a jejich rodičům s citlivými tématy šikany a definování vlastní sexuální identity. Vyprávění sleduje události z různých pohledů hlavních hrdinů po dobu jednoho měsíce po střeleckém útoku. Vrací se ovšem i do doby před útokem, aby postupně vysledovalo příčiny dramatických změn v jejich životech. Postavy bezradných a manipulativních dospělých jsou záměrně ponechány stranou a do vyprávění zasahují jen okrajově. Teenagerovská optika totiž zrcadlí i selhání dospělých autorit, na které se mladiství hrdinové nemohou se svými problémy a pocity obrátit... Tvůrci přisoudili velkou roli sociálním sítím a moderním technologiím. Bez nich by byl věrohodný obraz současné generace náctiletých neúplný. Řadu informací divák získává prostřednictvím streamů a chatových konverzací. Hrdinové tráví – jako většina jejich vrstevníků – čas s mobilem v ruce. Virtuální svět je pro ně únikem anebo představuje prostředek přepjaté seberealizace. Název využívá zkratky TBH, která i v českém online slangu zastupuje frázi „to be honest“ – „upřímně“. Používá se však často právě naopak: ve chvíli, kdy chce mluvčí zamaskovat lež či upravit pravdu. V souladu s tím nesou ironické názvy i jednotlivé díly. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tematy zde jsou hierarchie v kolektivu, kybersikana, nemilosrdnost kolektivu na strednich skolach, hledani vlastni identity. Kapitan florbaloveho tymu je okrajova postava. Hlavni je alfazena Nessa. Teen postavy jsou sobecke, nejsou schopne se zajimat o pocity ostatnich dokonce ani ve sve parte. Ti mimo partu jsou podezreli. Neheterosexualni postavy nejsou stereotypni. Postavy jsou uveritelne. Vubec zajem o postavy, jejich pocity apod. je tu hlubsi, nez vidime v nasich serialech, ktere se dnes pro mnoho lidi staly hlavni zabavou ve volnem case. Divak jako ja se v tomto serialu pouci jak se soucasni teenageri chovaji, jaky maji slovnik, traumata, psychozy. ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

TBH, WTF by byl výstižnější název, protože tenhle ultimátní cringefest šel horko těžko přežít...... Teenage seriálů na poli český televizní tvorby je jak šafránu, ale tohle určitě není ideální způsob, jak odpovědět na poptávku po tomto žánru. Mě nesere relativně laciná dramaturgie, příšerný dialogy, bídnej scénář, anebo panoptikum nesympatických postav – jmenovitě Ester Geislerová z Lidlu, woke Mája, chudák Tonda, bisexuální pokrytec, florbalisti s IQ florbalovýho míčku, toxický pipiny, etc. Mě sere naprosto stereotypní, absolutně nepřirozený, vyumělkovaný, až karikaturní vyobrazení mojí generace, který by mělo triggerovat nejednoho zoomera. Svoje fanoušky si to možná najde, ale jestli takhle chtěli tvůrci reprezentovat současnou mládež, tak se jim to fakt nepovedlo. No a jestli má nějak 'TBH' vypovídat o kvalitě scénáristů z FAMU, tak ať si rektoři co nejdřív vytáhnou hlavu z prdele...... jediný štěstí že to má tak krátkou stopáž a chytlavej soundtrack. ()

Reklama

Vajonek 

všechny recenze uživatele

Nápad přiblížit se vším všudy svět dnešních teenagerů jistě dobrý (i když třeba konverzace ze sociálních sítí, co se divákovi promítají přímo na obrazovce, už po Marty is dead a dalších počinech propojených s kyberprostorem, přece jen dnes už také nezaujmou tolik). V mladých neokoukaných hercích bych viděla velký potenciál. Ale někdo by jim musel napsat dialogy, kterým by se dalo věřit, v příběhu, kterému by se dalo věřit. Tohle na mě působilo hrozně překombinovaně, nuceně. A fakt si nemyslím, že by to bylo jen tím, že jsem jiná generace (občas s nějakým teenagerem jako do styku i přijdu :D). Ač rádoby to mělo být asi celé hrozně přirozené, ono asi není potřeba (a právě nepomáhá té věrohodnosti) narvat do jedné školy mezi pár mladých lidí veškeré myslitelné problémy dospívajících dneška od šikany, přes coming outy až po ekologický aktivismus a do toho to okořenit opravdu velmi pravděpodobným střeleckým útokem (a to ty problémy rozhodně nechci jakkoli zlehčovat, pouze vyjadřuji, že když se všechny koncentrují na jedno místo, stává se z toho možná spíš trochu parodie)). Nevím, možná by to právě třeba s těmi lépe napsanými dialogy a chytřejším scénářem prošlo, takto toho ale bylo prostě nějak moc a málo (vzhledem např. k takovému rozplizlejšímu rozuzlení) zároveň. Trochu blbé také je, když nedokážete jako divák sympatizovat s žádnou postavou a vlastně vás tam jeden vedle druhého více či méně štvou nebo vám jsou jedno. Je to asi z různých důvodů, zejména ale proto, že se k sobě prostě chovají, až na světlé výjimky, hnusně a značně to už podle mě překračuje nějaké meze "obyčejných" výstřelků mladých lidí, co neví, co se sebou. A také působí hrozně neuvěřitelně tím, jak se v příběhu několikrát dle potřeby se svými postoji, charaktery atp. otáčejí o 180 (nebo klidně i 360) stupňů. Co vám pak vlastně v té minisérii k tomu dívání zbývá? Po pravdě moc nechápu ty superlativy, co se okolo toho vyrojily, podle mě to prostě není moc dobré a své dvě hvězdy dávám za přece jen do značné míry originální nápad a talentované herce (bez nichž by to bylo možná úplně nedívatelné). 40 %. ()

gonga 

všechny recenze uživatele

Přesto, že zde teenageři svým zcela neempatickým a hovadským jednáním připomínají spíš americké seriály, se mi to herecky a společenským přesahem líbí. Pravda, některé teze jsou zde podány poněkud strojeně, ale účel to asi plní. Ne, nevěřím, že dnešní mladí jsou taková hovada, jako v tomhle seriálu. ()

Kerbello 

všechny recenze uživatele

Strašně bych chtěl, aby to bylo výborné. Naše kinematografie trpí utkvělou představou, že všichni obyvatelé ČR zbožňují seriály o rozvedených detektivech na prahu čtyřicítky a tvorba pro náctileté tu systematicky vznikala naposled v době, kdy byli jejími aktéry Kotek s Mádlem. Dnešní situace je tristní. Jestliže vám je 12–30 a máte plné zuby kriminálek, české historie a rodinných komedií, nemá vám česká tvorba co nabídnout. Už to, že se tu vůbec někdo pokouší natočit něco pro mladé, je krok vpřed. Projekty jako #martyisdead nebo Semestr ukázaly, že nějak to jde, k mnohým se však nedostaly. TBH má dobře našlápnuto a v zádech Českou televizi. Jde ale bohužel spíš o dobrý pokus, než o dobrý seriál. Scénář má nosnou myšlenku a naťukává dobrá témata, má však problém s tempem a dávkováním příběhu. Mnohem radši bych viděl tři díly po 45 minutách, které mají silný konec, než 10 epizod, které často vyšumí do prázdna. Konec celé série má přehnaně optimistický tón - z chování ve třídě jasné, že tenhle chill vydrží tak do druhého dne, nejdéle do pozítří. Z hereckých výkonů je bohužel až moc často poznat, co si mohli mladí herci "dát do huby sami" a co jim vnutil scénář. Martina Jindrová zaslouží respekt za to, že v jejím podání znělo přirozeně vše. Čili - děkuji, že TBH vůbec existuje a prosím Lucii Kajánkovou, aby pokračovala. Jen to bohužel ještě bude chtít trochu času a péče, než z toho budou druzí Skins nebo SKAM. A silnější motivaci pro diváka zapnout další díl. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama