Pojízdná kantýna

• Hongkong Kuai can che (více)

Bratranci Thomas (Jackie Chan) a David (Biao Yuen) vlastní společně pojízdnou kantýnu. Poklidný život jim naruší setkání s krásnou Sylvií. Je to sice prostitutka, která lže a krade, jak jen to jde, ale srdce si nedá poroučet, oba jsou ze Sylvie úplně pobláznění. Sylvii ale hrozí velké nebezpečí. Je totiž dědičkou obrovského majetku, o který usiluje mafie. Naštěstí jsou tu Thomas a David, kteří ovládají bojová umění, a mohou ji tak před zločinci ochránit. (oficiální text distributora)

RAPTTTOR

Tom a Jery už mě nerozesmějí, spíš budu tvrdit, že dnes je to pro mě milá podívaná s nostalgickým nádechem a platí to i o Pojízdné kantýně. Je tu vše jako ve správném Hongkongském filmu. Jsou tu vidět památky, malebná zákoutí, krásné ženy a zloduši, hrdinové potom taky kaskadérské kousky v autech a motorkách a spousta akčních scén… akorát se to celé odehrává ne v Hongkongu, ale ve Španělsku a jsou tu i Italové a hlavně… Číňani. Je zvláštní, že i po těch letech, co existuje tento tip asijských filmů, se v podstatě nic nezměnilo. Je také pravda, že přihlouple pitvořící se herci mě nerozesmáli ani tehdy stejně jako dnes. Nicméně je tady alespoň všudypřítomná nádherná nadsázka, která zoufale chybí mnohým jiným akčním snímkům. Trojlístek hlavních hrdinů dnes už patří do zlatého filmového Hongkongského fondu. A v době vzniku tohohle snímku byli ještě mladí a neklidní… :-) ()

folkos

Jackie Chan je jeden z nejlepších Asiatů ve filmech. Jeho kung-fu pohyby mi připomínají styl věčného Nguyena, který na Žižkově vyhání po nocích feťáky z jeho večerky. ()

Rhaegar

Tohle mi nesedlo. Trocha akce až na konci filmu. Film se snaží tlačit příběh, ale ten je tak nudný a křečovitý, že jsem si ho přál popravit aby se už netrápil. Ten akční závěr je sice fajn, ale není tak dobrý aby film, vytáhl. Ten konec si pusťte na youtube. ()