Rozhodnutí nebo život

• Velká Británie Choose or Die
Trailer

Dva kamarádi mají políčeno na výhru, o kterou se nikdo nepřihlásil, a tak oživí tajemnou videohru z 80. let. Ocitnou se ale v neskutečném světě plném nečekaných hrůz. (Netflix)

Trailer

Marceloo

Curs>r je zapadnutá videohra, ku ktorej sa úplnou náhodou dostane Kayla. Keď zistí, že hra dokáže ovplyvňovať realitu a začne ničiť jej život a život jej blízkych, je na záchranu neskoro. Musí si vybrať medzi smrťou alebo pokračovaním v nebezpečnej hre. - Malý horor na zabitie času, ktorý sa nesie na vlne mainstreamových kravín typu Truth or Dare alebo Ouija. Vela vecí ma tu nezaujalo, ale za zmienku stojí svieže spojenie videohry a reality v kombinácii s príjemnou hudbou. Postavy sú nezaujímavé, gore tu nie je a celkovo sa tu nenájde nič, na čo by si človek o pár dní spomenul, takže trochu nechápem ten záverečný nábeh na sequel. Radšej odporúčam povenovať sedemdesiat minút kanadskej chuťovke Game of Death, ktorá sa nesie v podobnom štýle, ale je krvavejšia a hlavne zábavnejšia. ()

EvilPhoEniX

Zatím hororový propadák roku. Film budil očekávání, že se jedná o další variaci na Saw/Jumanji, což je zkrátka vděčné hororové téma, které málokdy vyloženě zklame, ale tady jsem o film ztrácel zájem už někde v 15 minutě. Netflix to má zatím s horory tak 50 na 50, ale tohle je velký špatný snad ve všech směrech. Na jednu stranu jsem rád, že vychází i tak špatné filmy, aspoň lidé víc docení horory typu Sadness, X a Eight for Silver, což jsou bezpochyby letošní hity. Choose for Die je podobným teen odvarem jako ten horor o Appce ( název jsem už zapomněl), kde nic moc pořádně nefunguje, ale jistá skupina lidí z něj stejně bude spokojená a s radostí jej bude šířit dále. Film se hodně soustředí jen na 2 hlavní postavy, které moc zajímavé nejsou a samotná hra je vyloženě meh a k smíchu. Úkoly i samotná podstata hry nedává moc smysl a v hodně směrech to působí nedopečeně a udělané narychlo. Gore zde víceméně absentuje, jsou zde asi 3 krvavé scény, shodou náhodou velmi podobné ( krev teče z pusy), to dnes může potěšit fakt jen ty nejméně náročné nebo začínající v žánru, atmosféra se zde nevyskytuje, napětí zde není, lekačky hodně předvídatelné a nefuknční, nikde to negraduje a když nefunguje hororová stránka, tak to bohužel není ani vtipné natož zábavné, zkrátka velký špatný v každém směru. Jako kulisa při vaření nebo úklidu to nejspíš zaboduje, ale na večerní podívání s partnerem nebo o samotě bez šance. Příběh 2/5. Akce 1/5, Humor 1/5, Násilí 1/5, Zábavnost 2/5 Hudba 2/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 2/10. ()

choze

Další mizerný přírůstek do subžánru hororů o vražedných videohrách (Brainscan, Arcade, Game over). Prvoplánově, ohraně a lacině působící splácanina motivů, které známe odjinud (kopírování a šíření hry v rámci vlastního přežití připomene Kruh, hrdinka snažící se zachránit svou matku a vymanit se z ghetta zase Lidé pod schody), vezoucí se na osmdesátkové nostalgii, scenáristicky i režijně impotentní. Ani to žraní skla neuměli natočit dobře. ()

MrHlad

Zapomenutá počítačová hra z osmdesátých let zabíjí lidi, protože je prokletá. Co budou hráči ochotni zaplatit za vítězství? Rozhodnutí nebo život je přesně tak blbý film, jak blbě zní jeho zápletka. Podfinancovaný horor bez špetky nadhledu, ale především bez jediné opravdu napínavé scény, se pokouší vykrádat žánrové klasiky, ale dělá to naprosto neobratně a s nulovým vkladem vlastní invence. Není důvod na to koukat. ()

mzss1

[13%] Sorry, to byla ale pořádná sračka. Ale díky tomu, že to mělo aspoň jednu obstojnou scénu s požíráním skla a díky tomu, že mám netflix celkem v oblibě tak nedám odpad, ale jinak se k tomu moc říci nedá. Žánrově se to nedá zařadit nikam a to už vůbec ne k hororu. A ani mi tolik nejde o tu výraznou nízkorzpočtovost. Herci – tragédie a vše ostatní okolo. Takže jsem vlastně opravdu mírný, že dávám tu 1 posranou hvězdu. A to srovnávání podle trailerů k téhle srajdě, že se to bude podobat počinům jako je SAW nebo KOTSKA – to je urážka těch snímků! No, tak snad příště … ()