Víkendový útěk

• USA The Weekend Away
Trailer

VOD (1)

Beth se snaží zjistit, co se stalo její nejlepší kámošce, která se ztratila na holčičím výletě do Chorvatska. Jenže co stopa, to další znepokojivá lež. (Netflix)

Trailer

tsatsiki

Příroda a exteriéry hezké, Příběh už tak hezký nebyl.Pokus o thriller dopadl tak, že jsme v půlce filmu už věděli, že kamarádka fetuje, tahá se s mužem hlavní hrdinky a je mrtvá, plus dávám za dobrý konec, že vrahem je někdo jiný, ale zase bez nějaké akce to zabili, hrdinka utekla a policie ho zatkla.Proc Netflix neinvestuje do těch filmů a nedá tam akci a napětí ? Poslední dobou Netflix filmy jdou neskutečně dolů s kvalitou a tento film je toho důkazem. ()

BOURQUE

„Jednorázovka“ od Netflixu, teraz v žánru mixujúci prvky thrilleru a drámy. Scenár nie je príliš komplikovaný, aj keď tvorcovia sa snažia presvedčiť diváka o opaku. Puzzle kúsky zmiznutia priateľky hlavnej hrdinky sú dávkované postupne, ale po určitom čase už každý bude vedieť, že kam sa to celý smeruje. Záver bez väčšej iskry a intenzity. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

mzss1

[80%] I když je to tématikou dost ohrané, tak jsem se bavil od začátku do konce. Velkým plusem je zde sympatická hlavní postava Beth, kterou zde hraje Leighton Meester. Vlastně utáhla celý film. Odhalování kdo je vrah mě zmátlo trochu ke konci. Částečně jsem pointu uhodl, ale potěší, že jsou nakonec dvě. Ta finální už není tak překvapivá, ale svojí logiku má. Nicméně, rozhodně nemám pocit, že bych tento snímek od netflixu nějak nadhodnotil; hlavní je, že mě to zabavilo. ()

Marcos22

Víkendový útěk je námětem velmi povedený thriller, který se úzce dotýká řady ve společnosti rezonujících témat, z nichž nejvíce vyčnívají vztahová spokojenost, sexuální obtěžování a denialismus. Bohužel veškeré vygradované napětí pramení z hrubých děr a přešlapů v ději, které se snaží tvůrci záplatovat zhruba stejným způsobem, jako čeští silničáři výmoly vzniklé na silnicích po zimních měsících. Tím nejproblematičtějším místem se jeví zcela úmyslné „vystřihování“ záběrů, které by prozradily zápletku, avšak neexistuje jediné rozumné vysvětlení, proč právě daný záběr nebyl divákovi poskytnut. Stejně tak je přistupováno i k chování hlavní postavy, která nejenže „přehlíží“ podstatná fakta, která by prozradila celou zápletku již po čtyřiceti minutách, ale navíc postrádá jakýkoli pud sebezáchovy a základní prvky racionálního uvažování, když kontaktuje a schází se s hlavními podezřelými. Režisérka snímku Kim Farrant zatajuje v průběhu filmu informace, tak aby se jí to hodilo do rádoby "velkolepého" finále. Divák v ten moment dostává prudký úder do tváře, jelikož zjišťuje, že celý film stojí a padá pouze na "vystřižených" scénách, jejichž absence v průběhu filmu není objasněna. Velké znevážení diváka. Jedna hvězda. 👎 (03.03.2022) ()

Aljak

Napriek dosť priemerným hodnoteniam to bolo pre mňa veľmi milé prekvapenie. Film mal dobrú zápletku, svieži spád, a celý bol zasadený do veľmi pôsobivých scenérií chorvátskeho Splitu, čo rozhodne taktiež filmu dodalo na atraktivite. Príbeh spočiatku pôsobil prihlúplo, ale po tej párty sa to skvelo rozbehlo a thriller tempo si to držalo až do samotného záveru. Beth riadne zmätkovala, ale možno by sme sa na jej mieste správali úplne rovnako. Tá jej kamoška Kate bola riadne afektovaná, presne typ ženy, čo nemusím. A najsympatickejšia postava filmu bol rozhodne taxikár Zain. ()

• Když Beth (Leighton Meester) jde na konci filmu k Robovu domu, scéna v parku napodobuje slavný obraz George Suertata „A Sunday Afternoon on the Island of La Grande Jatte“.
    (hansel97)
  • Poznávací značky v Chorvatsku jsou jiné než ve filmu. ST 42 MAM není zcela v pořádku. ST je zkratka pro Split a to je správně. Standardní poznávací značky v Chorvatsku mají 3 nebo 4 čísla následovaná 1 nebo 2 písmeny. Např. správně by bylo ST 422 M nebo ST 422 MA. (Johnny.ARN)