Víkendový útěk

• USA The Weekend Away
Trailer

VOD (1)

Beth se snaží zjistit, co se stalo její nejlepší kámošce, která se ztratila na holčičím výletě do Chorvatska. Jenže co stopa, to další znepokojivá lež. (Netflix)

Trailer

rublik05

Klasický, ničím překvapující thriller svého druhu, který tak moc sází na jistotu, až je docela snadno předvídatelný a tím pádem i trochu nudný. Některé scény mi přišly strašně přetažené za vlasy, chování postav občas postrádá jakoukoliv logiku, moc mě nezaujalo ani herecké obsazení. Abych ale jen nekritizoval, pochvalu si zaslouží nádherné prosluněné prostředí Chorvatska, kam se už několik let chystáme na dovolenou. 3/10. ()

M.i.k.e

standardní béčková jednohubka, která má všechno co od podobného filmu čekáte. Vraždu, neprávem obviněnou kamarádku, kamarádku pátrající na vlastní pěst atd.Vyloženě špatné to není a chvílemi jsem uvažoval i nad třemi hvězdami.To nicméně zhatil závěr, který přišel ne s jedním, ale hned se dvěma twisty, přičemž ten druhý už byl trochu zbytečný. Nehledě na úplně stupidní chování hlavní hrdinky...40% ()

claudel

Lokace mě asi nalákaly nejvíce, zasadit dámskou jízdu do Splitu nemůže být špatnou volbou. Sekundárně mě zajímala Leighton Meester, dlouho jsem ji někde neviděl od dob Gossip Girl. A změnila se hodně... Příběh mě bavil, podezřelí byli všichni, pointu jsem neodhadl, jako oddechový thriller splnil svůj účel. Lepší tři hvězdičky. ()

Olík

Béčkové varování našince pro letošní léto. Vyndejte panožky ze sandálů, řízky z alobalu, lahvové z kufru auta a rozhodně se na míle vyhněte Chorvatsku. Marně vzpomínám, jestli jsem někdy viděl americký thriller situovaný do naší nejoblíbenější dovolenkové destinace…..no, všechno je jednou poprvé. Ale jinak jsem se bavil. Určitě to není žádný hollywoodský blocbuster, ale když jste jedním okem na obrazovce a druhým rolujete po sociálních sítích, tak vás tenhle zapletenec nevěr, vražd, podvodů, intrik a Ožujska uspokojí. ()

MT_Y

Vrah byl jasný poměrně brzy a ani určitá mezera mě neošálila, konec konců to byl ale poměrně dobrý film, zabavil mě a to se ctí. Takže žádný originál se nekoná, tento scénář už tu několikrát byl, ale mě se zde to zpracování líbilo. V kostce, typka dorazila za kamojdou, prostě chtěj strávit spolu víkend, kamojda se ztratí typka ji hledá u toho ji pomáhá taxikář, postupně zjišťuje že kamojda nebyla úplně tak hodná kamojda, ale vyústění uvidíte na konci, tak nějak během příběhu to poukazuje skoro na každou mužskou postavu a vy můžete hádat kdo to byl (nic náročného vraha dle mě poznáte poměrně rychle). No typka přijde na to kdo to byl, poradí si s ním a to je tak nějak v kostce všechno. Za mě 7/10 špatný to dle mě není. ()

• Natáčelo se v chorvatských městech Split a Záhřeb. Ve Splitu se filmu také odehrává. (hansel97)
  • Když Beth (Leighton Meester) jde na konci filmu k Robovu domu, scéna v parku napodobuje slavný obraz George Suertata „A Sunday Afternoon on the Island of La Grande Jatte“.
    (hansel97)