Reklama

Reklama

Země na pouti 2

(festivalový název)
  • Čína The Wandering Earth II (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

V blízké budoucnosti začne Zemi ohrožovat Slunce. Vědci přijdou s nápadem nestěhovat složitě lidstvo, ale přestěhovat Zemi za pomocí tisíců motorů do bezpečí. Jaká úskalí to obnáší? Existují i alternativy? Podaří se to a ze statické Země se stane Země putující? (cerdax2)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (22)

noriaki 

všechny recenze uživatele

Technicky uchvacující, herecky výborné, ale strašlivě, strašlivě dlouhé. Tříhodinnová stopáž zabíjí většinu kladů příběhu - a že jich moc nebylo. Scénář je zdaleka největší slabina filmu, a bohužel tak výrazná, že ty výsledné tři hvězdičky jsou spíš nadhodnocené. Jednička se mohla pochlubit pointou vyplývající z výborné předlohy. Dvojka nic takového nemá. První hodina je ovšem opravdu skvělá, takže hodit ji k nepovedeným škvárům se mi nechce. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Brať to ako prequel k obrovskému čínskemu filmovému hitu, je tou najsprávnejšou vecou. Koľko úskalí, akcie a vyriešenie nemalých sociálnych problémov trebalo ku tomu, aby sa prvý krát zažali motory a odniesli našu matičku Zem mimo Slnečnú sústavu. A podľa záverečného monológu, tých úskalí bude ešte dosť a budú trvať minimálne 2500 rokov, takže na pokračovania je ,,zaděláno´´. Kritizujú sa tu hlavne vizuálne efekty, ktoré si ale myslím, sú dosť veľkou hybnou silou. Ďalej tu máme patriotizmu a emócii na rozdávanie. Prakticky ukážkový čínsky blockbuster. ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Možno slabšie štyri, ale jednoducho to bolo extrémne nabité obsahom, ktorý skvele doplňoval slušnú jednotku. Po technickej stránke je to samozrejme vysoká topka, technoidní maniaci si musia prísť na svoje, spracovanie robotických pomocníkov, vesmírnej stanice, raketoplánov, zemských motorov a všetkého, jednoducho parádička. Mať to tak americký scenár, dotiahne to na absolutórium. Tu toho bolo totiž nakoniec aj napriek extra dlhej stopáži, príliš, viac, ako by bolo vhodné. Ale keďže to malo extra porciu obsahu naviac oproti prvej časti, nemôžem inak, len dať o hviezdu naviac, nakoľko ubrať hviezdu prvej časti sa mi nechce. Ak by som to dával na percentá, tak kým jednotka bola na slušných 60%, tak dvojka to vytiahla na slušných 70%. Nie je to extra trieda obsahovo pre diváka, ktorý nie je zvyknutý na Činu, čo našťastie nie je môj prípad, ale po technickej stránke je to fakt že pecka. ()

Lucretius 

všechny recenze uživatele

Je jasné, že čínské sci-fi nebude vyprávět o tom, jak svět zachraňují američané. Víc mi vadí, že film cíleně posiluje kult osobnosti vůdce země (stranou nechme srandovní upřednostňování Ruska, alespoň je vidět, jaké zoufalé má Čína kamarády). Ale i když odhlédnu od propagandy, film nefunguje. Prvně, jako vizuální atrakce je snímek ok, při sledování v kině si lze hvězdičku přičíst. Sci-fi scénářům v práci s přírodními zákony člověk odpustí hodně, zde je to ale extrém kdy je potřeba v hlavě zcela vypnout jakékoliv astrofyzikální představy. Podstatnějším zádrhelem pak je, že jedna ze základních premis příběhu vůbec nedává smysl. Hlavní problém tkví ale imho v režii. Z hlediska stylu vyprávění film stojí na propojování osobních příběhů s globálními událostmi. Individuální rovina funguje, film ve mně vzbudil zájem o postavy, ta globální však nikoliv. Snímek je rozdělen do dvou částí mezi kterými je několikaletý odstup a působí, že nemá ujasněné co má být antagonistou příběhu. V první části je to asi zkažená společnost, resp. lidská sobeckost, druhá část však toto téma opouští. Přehršel motivů, které nejsou režijně ukočírované pak vytváří dojem, že snímek nemá jednotný dramaturgický rámec. Zkoukli jsme film až do konce což je vzhledem k stopáži silné plus, ale to je vše. Btw., je to druhý film, kdy mám pocit, že Andy Lau herecky nestárne dobře.  Zde si odehraje co musí, ale své postavě taky nic nepřidá. Jakoby ztratil polohy, které jej řadili k světové špičce, ať už určitou dravost, nebo subtilnost. Působí spíš jako někdo, na koho už okolí z přehnané úcty nemá žádné nároky. Rád bych se mýlil a těším se, že ještě někdy svůj talent v plné síle ukáže. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Tady se fakt někdo asi posral. Prequel ke katastrofickému filmu? Proč sledovat co se událo před událostmi první dílu, když víme jak to skončí? K tomu ještě neuvěřitelný 3 hodiny. Pokud se jen zachraňovala planeta, bylo to ok, jenže té záchrany tu je tak hodina. Jinak je tu totiž spousta jiných příběhů, který mi byly úplně ukradený. Ať už politické nepokoje v první hodině, nebo digitální život někde uprostřed. Z pohledu Číny nemá dvojka špatné triky, ale scénáristicky je to něco příšernýho. Jednička se dala přežít, ale tohle je ustřelený. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (5)

  • Natáčanie sa oficiálne začalo 13. októbra 2021 v Qingdao, kde sa konalo slávnostné zahájenie produkcie. (Arsenal83)
  • Film je venovaný Ng Man-Tatovi, ktorý zomrel na rakovinu pečene v roku 2021 po tom, čo si v prvom filme zahral ako Han Zi'ang. Ng sa objaví v krátkom portréte vykreslenom pomocou CGI. (Arsenal83)

Reklama

Reklama