PKD

Tak film, ve kterém ani jinak výborný J.Cotten nemá charisma, je fakt téměř na nic. Velké zklamání. Ovšem i tak je to pěkné 3. Díky Joan F. samozřejmě. První půl hodiny bylo tak trochu utrpení, neb rež.nám tu servíruje v podstatě naprosto nezáživného turistického průvodce evropou (zejména Itálií) a ve kterém se nestane nic, co by vás zaujalo. Pak se to trochu rozjede až do melodramatického závěru, který se nebude líbit těm, co mají rádi u romantických filmů, happyendy. Asi nejlepší části byly ty, v nichž vystupuje manželka hl. hrdiny. Většinou mi to nevadí, ale tady mě dost iritovaly ty šíleně nudné a otravné hudební (hl.pěvecké vložky) po kterých asi začnu upřímně nenávidět italské serenády a vůbec jejich hudbu, krom oper. A ta šíleně otřesná vložka,k dy v 32min.filmu, jde David Lawrence sr. z budovy a náhle k němu přiběhne duo malých kluků z nichž 1 hraje na kytaru a 1 na tahací harmoniku a to co předvedou, to se dá vydržet tak 6 ekund., max. Nepamatuji se, že bych kdy v čb filmu narazil na něco horšího. On jim dá sice za tu hrůzu peníze, no já bych jim dal něco zcela jiného. Opět promrhaný potenciál, který tu byl. Leč...na chvíli se vynořil a pak zase zmizel. :( ()