Cry of the Werewolf

Horor

USA, 1944, 63 min

Jde o klasicky ctyricitkovy b horror, vlkodlak (je vlastne vlk - pes), cikanska vestkyne, vedec zirajici do mikroskopu, poldove v kloboukach, tajemna princezna z Transylvanie...tenkrat byla proste takovahle moda. Mne to nevadi, a film me vlastne celkem pobavil. Treti hvezdu za puvab Niny Foch a Osy Massen... :)(12.5.2016)

Zajímavý počin, kde je vlkodlakem opět žena. Tentokrát se jedná o méně známý vlkodlačinu kde není téměř žádná maska, ale režisér sem dal přímo vlka. Což bylo sympatické ale vadilo mi jak ten vlk věčně otvírá hubu, daly mu asi něco do huby, bylo to děsně nepřirozené. Film je takový pomalejší a nikam nepospíchá, proto je tu poměrně dost keců, ale ty jsou dobře zvládnuty, jedné se většinou o povídání o vlkodlacích. Scény v utajené chodbě jsou skvělé, kdy hlavního hrdinu sleduje vlk. Ale upřímě film nemá šanci oproti konkurentů typu She-wolf of London nebo klasickýho Vlkodlaka.(27.11.2013)

Byla by to poměrně zábavná vlkodlačí historka, kdyby tam režisér a scenáristé nechtěli ten pitomej milostnej románek a vymysleli méně ultrabéčkovej konec. Bohužel, nestalo se tak, a tak dovedu pochopit, když se někomu to neustálé přehrávání nebude líbit. Vyvážil to ale zajímavý vlkodlačí motiv, překrásná Nina Fochová a scény se samotným vlkem - jednak jsem byl po všech těch namaskovaných lidech rád za skutečného vlka (Lon Chaney aka Larry Talbot odpustí, ale reálnej vlk je reálnej vlk), jednak ve scénách s ním šel z tohoto zvířátka oprávněný respekt a skoro strach (ano, patřím k lidem, kteří když vidí psíka většího než jezevčík, klidí se mu už jen pro jistotu z cesty). Mě příběh prokletí rodiny LaTourových příjemně překvapil.(17.2.2014)