Vojenská akademie Bunker Hill existuje již skoro 150 let. Když dozorčí rada nařídí její uzavření, kadeti vedeni Timothy Huttonem se ji rozhodnou bránit před zájmy investorů… Na vojenské akademii Bunker Hill, která byla založena přes 141 lety, končí školní rok. Dosavadní velitel praporu odchází a generál Harlan Bache,velitel akademie, jmenuje do této funkce Briana Morelanda. Po slavnostní přehlídce Bache oznámí, že dozorčí rada rozhodla, že bude akademie zrušena a pozemky prodány na bytovou výstavbu. Zrušení je ale kvůli kadetům odloženo o rok. Bache s rozhodnutím nesouhlasí a prohlásí, že mají dvanáct měsíců, aby vyhráli bitvu za záchranu akademie. Při večerní slavnosti dojde k potyčce mezi místní mládeží a kadety. Z generálovy zbraně vyjde nešťastnou náhodou rána, která zabije mladíka Donalda Andrewse. Generál je odvezen policií a vzápětí dostává infarkt. Je hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Policie chce zabavit zbraně, které kadeti používají při výcviku, a akademie má být okamžitě uzavřena. Brian Moreland se rozhodne akademii bránit. Kadeti se v budově opevní a Moreland přednese šerifovi tři požadavky: Chtějí setkání s generálem, vytvoření komise, která by prověřila zájmy obchodníků s realitami, a setkání s dozorčí radou… (oficiální text distributora)

GOGAN

Náhled do elitní vojenské školy, kde se odehrává mnoho osobních příběhů, které se prolínají a stmelují do jednoho cíle, kterého se dá dosáhnout mnoha způsoby. Cíl spojuje a cesty rozdělují. Nečekal jsem to, ale moc mě to bavilo. ()

Kalda69

Jak psal RHK: "Když dospívajícím vojenským kadetům velitel školy vtlouká do hlavy, že čest a tradice jsou nejvyšší životní hodnoty, tak to vezmou vážně a jdou bránit školu před zrušením se zbraní v ruce." Pak se totiz nedivim ze je neco takoveho mozne a komenty jako od Phobia: "Mají přístup k ostře nabitým zbraním - wtf? Střelba do dětí - WTF?!?" Ano ve vycvikovych strediscich je pouzivane ostre strelivo a ano pokud jde nekdo proti vladnimu rozhodnuti je proti nemu pouzito jakekoliv sily aby byl zastaven, coz uz jasne vedeli v roce 1981 ale dodneska si to civilisti neuvedomuji ci jsou prekvapeni ze je neco takoveho mozne. Stejne jako pred Snowdenem se vseobecne tusilo o spiclovani elektroniky ale az on ukazal v jakem meritku se to pohybuje a kolik americkych firem spolupracuje s NSA -> Microsoft (2007), Yahoo (2008), Google, Facebook (2009), Youtube (2010), Skype, AOL (2011), Apple (2012). No a kdo nespolupracuje znamena ohrozeni narodni bezpecnosti coz je univerzalni paka na vsechny. Ale abych se vratil filmu a vlastne podruhe citoval RHK, co cekate od lidi kterym tvrdite, ze cest a tradice jsou to hlavni, kdyz vam tu tradici pak vezmou? ()

p.a.douch

Dobrý start pro Toma Cruise (jeho fanatický kapitán kadetů je zahraný perfektně) a Seana Penna (taky dobrý výkon). Vůbec všechny role dobrý. Harold Becker je podle mě průměrný režisér, ale tady podal životní výkon. Protože jsem absolvoval ZVS, vím jaké vymyté mozky dokážou chrlit vojenské akademie a děj mi tedy nepřipadá tak neuvěřitelný. Škoda, že jsem již dlouho neměl možnost tenhle film vidět. ()

Monco

Dal jsem tři hvězdičky za dobrej film, kterému si myslím něco chybělo a taky za skvělého psychopatického Toma Cruise. ()

HJ-FILIP

Tento film mě rozhodně zaujal. Docela originální téma. Pochod Kadetů od Soussi podkresluje atmosféru přehlídky, večerka a vlajka na půl žerdi je taky docela zajímavá. Těm grázlům, co takhle provokujou stejnokrojované příslušníky jakéhokoliv sboru bych potrestal stejně, na rozdíl od nehody ve filmu. Pak mě taky zaujal způsob zavěšování šavlí tím způsobem, že mají téměř středověký pás přes rameno, který je u pasu přetnut, myslím, že se dá říct, šerpou. Opravdu zajímavé dílo. ()