poster

Večerka

 • anglický

  Taps

Drama

USA, 1981, 126 min

 • Han22
  ***

  Zajímavý nápad - kadeti vyzbrojeni nejmodernějšími zbraněmi obsadí svoji školu, protože chtějí zabránit jejímu zrušení. Jenže film je nuda a místo vykreslení lidí se omezuje na vytvoření pár stereotypů vojáků a jediný co se tu děje jsou neustále přehlídky, nástupy, a kecy o cti, povinnosti blablabla... Hvězdičky dávám jen za dobré herce a celkem slušné finále, jinak je to nuda jak blázen.(1.3.2009)

 • Zagros
  ***

  Docela zajímavý film. Při hodnocení je nutné vzít v potaz, že je to americký film o americké vojenské akademii natočený v USA. Je zkrátka americký každým coulem. Přesto krásně ukazuje, jak může být jednostranné vtloukání čehokoli do hlav dětí nebezpečné a co z toho může vzniknout. Film byl navíc odrazovým můstkem pro Cruise i Penna, už tady podali obstojné herecké výkony. Přes spousty výhrad k logice děje se do průměru vejde.(17.2.2014)

 • Slartibarkfast
  ***

  Drama z prostředí americké vojenské akademie. Myslím, že není co dodávat. Sami si to dokážete představit. Spousta hvězd a pruhů, silná slova, hrdinství, pýcha.. atd. Jak ale postupně přituhuje, každý pochopí, že když jde o život, je vám čest a pýcha k ničemu. Docela pěkné provedení se spoustou mladičkých hvězdiček na začátku kariéry. Zajímavá zápletka s docela drsným koncem. Nemám sice rád americkou sebepopulizaci ve vojenství a podobných věcech, ale koukat se na to dalo, protože šlo totiž především o přátelství a vztahy ve skupině teenagerů, kteří ani netušili do čeho se pustili. 70%(3.4.2010)

 • Enšpígl
  ****

  Překvapivě silný film a to nejen svým záběrem a jednou scénou, ale především příčinou, která vyvolala celé tyto události. I když jsem s řešením, které kluci zvolili nesouhlasil, jejich důvody na rozdíl od druhé strany, byly nezkažený materialismem a založený na uctě k tradici svých předků. Tom i Sean zde nemají hlavní role, ale jejich protikladné povahy jsou vlastně klíčové pro vývoj i katarzi celého příběhu. Ani jeden ve své roli rozhodně nepropad, naopak svoje postavy trefili přesně.(10.1.2017)

 • bartias
  ****

  Už jenom mladý Tom Cruise v roli namachrovaného vojenského paka stojí za to! Originálně a působivě pojaté drama Večerka ale nabízí víc. Scénář založený na myšlence "co kdyby se kluci zblblí romantickými představami o morálce a cti zabarikádovali na pozemku rušené vojenské akademie" působí realisticky. Děj zůstává napínavý, i když tragický konec se dá vytušit dlouho dopředu. 7/10(6.9.2011)

 • Sean Penn

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace