Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (více)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

st3f0o

Vôbec som nevedel do čoho idem, no a lepšie som urobiť ani nemohol. Absolútne geniálny film. V tom tkvie paradoxne aj jeho jediná slabina. Pri záverečnom "I'll Be There for You" som tušil dve veci, že tu bude v modrom a že ho väčšina nepochopí a hlavne ten famózny záver. Irónia, ach tá irónia. On totižto vôbec nemá ambíciu splniť vaše túžby ani uspokojiť váš hlad po štandardnej zápletke so záverom. Má s vami doslova zatriasť, znepokojiť a prinútiť k zamysleniu. Slúži ako sociálny komentár s posolstvom. Je to aktuálna správa o stave spoločnosti. Žiaľ aj podľa recenzií je jasné, že táto správa k drvivej väčšine nedorazila. ()

chaturga

Hned mě napadl Shyamalan a film někdo klepe na dveře. Ve finále je film neskutečný mazec, který asi nechci ani nějak komentovat. Jen možná jednou větou.... Nejlepší film tohoto žánru. Velmi obávaný scénář se naplňuje..... ()

Marty7CZ

NESKUTEČNÝ, zas nevyužitej potenciál! Nuda nuda nuda, jako loni ta kabina s DiCapriem opět na NETFLIXu.... Taky to už nikdy nechceš vidět....30% ()

Blutarg odpad!

Film bez řádné zápletky a konce. Opět Netflix potvrdil, že filmy neumí a nechápu, co na této nudě lidi baví... Samé kecy a sociální vztahy. Nuda! ()

BFG2000

Skvělý počin a opět díky Netflix. Za mě jediná výraznější vada na kráse je Julia Roberts, která podle mě neumí a nikdy neuměla hrát a působí tu jako pěst na oko. Jinak perfektní. Napětí by se místy dalo krájet. Dost to tahá místy až šílená hudba. Herecky vyčnívá zejména Ali. Kameraman se vyřádil. Tesla vsuvka potěšila. Zápletka chytrá, konec v podstatě dokonalý. Jen víc takových filmů, který je stále jako šafránu. ()

oldy

Co by se stalo,kdyby vypadla veškerá sit ? Tak o tom přibližne je tento film. Je to trochu psycho,dějí se tu podívné věci a ne vždy se vyřeší problem. Konec filmu je k pousmáni.  7/10 ()

celticek

Dobrý námět, dobré budování atmosféry. Scéna s tankerem, letadlem, auty Tesla, zvířaty = ok. Komorní drama mi zkrátka nevadí. Super jsou přelety kamerou. Vadil mi slabší konec. Jeden z těch lepších filmů. ()

Neuge

Když už Netflix prostě není za žádnou cenu schopen natočit/produkovat trhákový film, který strhne masy a posbírá Oscary, tak probůh ať aspoň dál točí tyto formálně vypiplaný podivnosti. ()

Cooller odpad!

tenhle film je bohužel naprostá sračka, i když rozumím stále poměrně kladnému hodnoceni. Když jsem v uvodních titulkách viděl jmena jako Sam Esmail, Mac Quayle, Ethan Hawke, Kevin Bacon se stopáží na 2.5 hodiny, byl jsem tež velmi nahypovaný na pořádný mindfuck, skoro jsem doufal v další film typu Predestination. Jenže, to jediné co je zde opravdu excelentní je hudba, ale ten zbytek je jen nedotažená pilotní epizoda k pruměrnemu apokalyptickému serialu. Copak se nam Barack Obama svým filmem asi snaží spolu s Klausem Schwabem říct? Že by klasický Hollywoodský predictive programming? No, nakonec mužeme byt radi že se všechny katastrofy a navštěvy ufonu konají jenom tam. Nepochopil jsem taky, a furt mi vrátá hlavou, proč by po USA rozhazovali propagandu na ruzne zdroje utoku? Jediný kdo by z toho benefitoval by byla přece právě součaná vláda, + fakt že "bohatý klient" jednoho z protagonistu o tom "věděl". Tzn. že to je film o tom jaké divadlo hraje vláda USA na svoje občany, aneb připravte se že jestli Joe nevyhraje, tak vam radši vypneme net a vy se pobijete navzajem hned první den při rvačce o toaleťák. ()

Ex_Machina

Mysteriózna chuťovka pre divákov čo sa radi vyžívajú v apokalyptickom psyché. Každá scéna je nedopovedaná, aby stimulovala vašu predstavivosť a znekľudňujúci dojem z celého filmu je to, čo posúva atmosféru o stupeň vyššie. Strach z neznámeho, neistota a celý dej postavený na domnienkach buduje príbeh tak, že keď nakoniec celý spadne ako domček z karát, tak zakrochkáte blahom a poviete si " Je toto vôbec možné? " ()

Anianna

Kybernetický útok? No, tak zrovna na tohle by zvířata těžko reagovala. Ta nedotaženost mi vadila. Co by mělo fungovat, nefunguje, a naopak. A proč ti jeleni? Vzhledem ke stopáži, která je jim věnována, mají ve filmu nějaký význam. Proboha jaký? Jelen je už od pravěku zobrazován jako zvíře mnohých významů a symbolů. Světlo, síla, opatrnost, moudrost, také znovuzrození... Kdyby tam byla jedna laň! Ale takhle mám pocit chaosu... Jako by se tvůrci nedokázali shodnout na myšlenkové linii. A ten konec! Ach, jo. Laciněji to vyznít nemohlo... Díky Julii, Ethanovi a té malé Farrah dávám 3*. ()

RAFT

No ,Netflix si může připsat další propadák.Roberts ve filmu uječená kráva,Hawke no ujde.U filmu jsem málem usínal.50% ()

Mkartaylas56

Podobně laděné filmy s mysteriózním tónem a vlezlou nepříjemnou atmosférou mám rád a i s přihlédnutím k tvůrci filmu Samu Esmailovy, autorovi věhlasného Mr. Robota, ve mně před uvedením na Netflixu vzrůstala očekávání, která byla, po dokoukání, vcelku naplněna. Film Nech svět světem můžu jednoznačně pochválit za režii, kreativní kameru (a obecně skvělý vizuál), solidní herecké výkony a právě tu vlezlou atmosféru, která vás neustále znepokojuje a buduje ve vás napětí a hlad po vysvětlení té zvláštní nastavší situace. Ovšem to, kam film nakonec doputuje je tak trochu neuspokojivé. Některé tajemnosti se vůbec neopodstatní, znatelný sociální komentář nevyzní tak úderně, jak by se slušelo a ačkoliv ve finále dostaneme vysvětlení, proč nastal ten takřka post-apokalyptický (či možná před-apokalyptický) stav, tak nejde o nic vyloženě nečekaného či šokujícího, co by film mohlo posunout mezi žánrovou smetánku. A to lze uplatnit vlastně na celý snímek, protože je vlastně dobrý, osobně jsem si ho užil a nevadila mi ani jeho delší stopáž, ovšem chybí mu to něco, co by jej vyšvihlo klidně i mezi nejlepší filmy roku a co by mu pomohlo dostát vysokým ambicím, které jeho tvůrcům (minimálně na papíře) rozhodně nechyběly. I tak jde ale v rámci mnoha nevýrazných filmů napříč současnou netflixáckou nabídkou o zajímavý kousek, kterému by měl každý dát šanci. ()

ANTYCHRYST

Od první minuty..znepokojiva hudba.. a mnoho otazníků..proč..co a jak.. kdo ..kdy..kde.. :) napětí a velkou neznámou si to drží až do konce..kamera ,hudební složka, obsazení super..i když Roberts bych klidně vyměnil..:) závěr takovej otevřenej přímo vybízející k pokračování:) 75% je až mrazivé jak hodně reálně to působí..a věřím ze něco takového je dosti reálně možné ()

AdamXB-1

Americký, apokalyptický thriller s exprezidentskou produkcí, který dokáže vztáhnout do děje a to i svému neuspěchanému tempu navzdory. Nepohltí však naprosto. Film totiž obsahuje až příliš velké množství zajímavých nápadu, z kterých se nedaří poskládat nějakou kontinuální filmovou scénu. To platí zvlášť i o sociálních interakcích, které k vůli tomu působí neuvěřitelně. Vše táhnou nahoru herecké výkony, výše zmíněné zajímavé nápady a práce s kamerou. I tak jde dost možná o to nejlepší, co Obama za svou kariéru (včetně té prezidentské) dokázal vyprodukovat. ()

faraoon odpad!

Naprosto hluboká srágora s nebetyčně tupými myšlenkami a mizernými hereckými výkony, které nezachraňují ani zvučná jména. Vyprázdněná námětem i příběhem zatuchlá flákota. Podobně dementní jako Tiché místo: Část II nebo Bird box: Barcelona. A ve finále mě trapností dialogů a nesmyslností metafor až přeběhl ledový mráz po předloktí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD