Tři do páru

• Česko Domov na konci světa (více)
Trailer

Film zaznamenává životy Bobby a Jonathana, dvou přátel z dětství, kteří se potkají na předměstí školy v Ohiu. Od okamžiku, kdy se potkají, jsou Bobby a Jonathan nerozdělitelní. Pro Johnathana je nekonvenčí Bobby spojením se světem ve větším rozměru. Pro Bobbyho představuje Jonathanova rodina a především jeho matka Alice určitý druh stability, kterou sám nikdy nepoznal.V průběhu dospívání vyrůstají odděleně jen proto, aby se opět potkali v New Yorku, kde, společně s lehkomyslnou Clare, vytvoří nový druh rodiny. Nyní se však objevuje otázka: dokáží žít v podivném trojúhelníku, tak aby nebylo zničeno jejich přátelství? Film je založen na knize Michaela Cunninghama, vítěze Pulitzerovy ceny za ro-mán Hodiny, který také napsal scénář, snímek pohlíží na to, co vnímáme jako lásku, závazky a loajalitu. Zabývá se taktéž především otázkou role rodiny a ukazuje nám její pravou podstatu. (oficiální text distributora)

Trailer

T2

Rozpočet $6,5miliónaTržby USA $1,029,872Tržby Celosvetovo $1,548,955║ Film má slušnú úroveň, v podstate je zručne natočení, nemá vyložene nudné chvíľky, hlavne prvá polovica z rôznymi haluznými prvkami je fajn, len škoda že príbeh nie je dostatočne podfarbený aby mohol vyznieť aj v nejaký silnejší dojem, takto si človek na záver položí otázku a o čom chcel vlastne dej vypovedať, čím ohúriť, okrem tej lásky dvoch chlapcov plus aby sa nepovedalo do trojky nechýba k tomu dievča. /45%/ ()

kleopatra

Láska je věc složitá a i když se tenhle film zabývá intimním životem ve třech, nelze ho považovat za nějaký manuál, protože ani ti tři nevědí, jak žít spolu a ani jak žít bez sebe, jedna věc je totiž mozek, pak to zpropadené srdce a když k tomu ještě příroda zavolá ..... je v tom zkrátka trochu bordel. Nedalo mi to a šla jsem do předlohy, všem doporučuju, nádherná kniha, která si dost hraje s myšlenkami a pocity lidí, což se filmu ne úplně dařilo (divné, když si autor knihy Michael Cunningham napsal scénář sám), ale i tak ....moc milé. ()

Lima

Až příliš poklidně plynoucí film prakticky bez děje, či nějakých zásadních dějových zvratů, oproti knize (díky, Leničko) příběhově a především emočně zploštělý, což je vzhledem k faktu, že si scenář napsal sám autor předlohy, docela s podivem. Ale herci jsou vynikající všichni, od těch dětských, až po Farrella a obzvlášť Sissy Spacek (sakra, proč taková vynikající herečka nehraje ve více filmech?). ()

Faidra

Představte si situaci, kdy vám někdo nalije vaše oblíbené pití na dno půllitru, doplní to stojatou vodou z nejbližšího rybníka, osladí vám to titulem,díky kterému vaše dlouholeté přesvědčení, že distributoři mezi sebou soutěží, kdo dá filmu nejdebilnější český název, dostane reálné obrysy, a začne vám namlouvat, že si pošmáknete jako nikdy v životě. Vím, že nejsem objektivní, ale Cunninghamovy knihy jsou moje životní láska a v lásce nejsem objektivní nikdy, ale i tak mě to nakonec díky všem jak o závod hrajícím dostalo, protože Bobby, Jonathane, Claire a Alice, rozumím vám všem tak, že mě z toho bolí pod žebry... ()

charlosina

První část snímku, tedy vzpomínky na retro rodinu a sblížení s nejlepším přítelem a jeho maminkou, byla skvělá, ale jakmile Bobby "vyspěl" a odhodlal se odjet do velkoměsta za svým kamarádem, na jehož rodičích nemohl nadále viset, stával se z něj postupně docela nudný patron, ani božská Clare ho nezachránila. Škoda Cunninghama, který umí vyprávět mnohem lépe než Mayer. ()

• Jakmile se Colin Farrell o projektu doslechl, sám si u vedení domluvil zkoušku na ústřední roli. (Dlee)
  • Michael Cunningham napsal scénář podle vlastní původní knihy. Autora později proslavil zejména titul "Hodiny".  (=woody=)
  • Nahé scény Colina Farrella musely být z filmu vysřiženy, protože příliš rozptylovaly obecenstvo. (Valsadora)