Tři do páru

A Home at the End of the World

Traja do páru

Drama / Romantický

USA, 2004, 94 min

Takovýhle příběh do 94 minut nedostanete jinak, než že vynecháte veškerou všednodennost a dávkujete jeden významný okamžik jejich životů za druhým. Vznikne tím intenzivní pocitová mozaika, poskládaná z citlivých vět a prožitků, které se vás nemůžou nedotknout. Všechno vynechané odpouštím, protože způsob, jakým se to dotýkalo mě, byl vyjímečně hezký.(27.10.2008)

Ze začátku jsem byl filmem nadšen, ale druhá polovina se uchýlila pouze k házení útržků z jejich společného/ nespolečného života a já jsem tápal. A pak ten neskutečne patetický konec, chjo. Colin Farell hraje par excellence, scéna jeho "poprvé" nemá chybu. Asi dám na radu Kleopatry a přečtu si knižní předlohu.(10.11.2008)

• lennyd

Bobby (Colin Farrell) a Jonathan (Dallas Roberts) dva kamarádi z dětství se po letech znovu potkávají. Jejich dávné přátelství se ale mění v něco víc, je to láska? Jejich vztah navíc komplikuje Clare (Robin Wright Penn), takže vzniká milostný trojúhelník. Navíc je zde ještě Alice (Sissy Spacek), Jonathanova matka, ke které Bobby vzhlíží. Dokáže tento propletenec přežit? ... Uff, je to asi týden co jsem tento film viděl, a to, že si takřka na nic nemůžu vzpomenout může znamenat pouze dvě věci - buď začínající stařecká senilita a nebo je tak nezáživný a komplikovaný, že mi hlavou jen prolétl a zmizel. Vzhledem ke svému věku se ale musím přiklonit k druhé variantě. Jediné co mne na filmu zaujalo je Colin Farell v (pro něj) docela nezvyklé roli...(16.12.2008)

Asi je to jen kvůli tomu, že jsem nečetla knihu. Ale i přes to, mě tento film v poklidné noci, na druhém kanálu České televize, dostal na tolik, že jsem se doslova ponořila do naši krásně čalouněné sedačky. Ani nejsem schopna nad tím přemýšlet teoreticky. Já jsme prostě úplně někde jinde. A little kiss between brothers, sweatheart.(18.12.2012)

Až příliš poklidně plynoucí film prakticky bez děje, či nějakých zásadních dějových zvratů, oproti knize (díky, Leničko) příběhově a především emočně zploštělý, což je vzhledem k faktu, že si scenář napsal sám autor předlohy, docela s podivem. Ale herci jsou vynikající všichni, od těch dětských, až po Farrella a obzvlášť Sissy Spacek (sakra, proč taková vynikající herečka nehraje ve více filmech?).(10.1.2006)

• - Film produkoval herec Tom Hulce, českému publiku dobře známý jako Amadeus ve stejnojmenném snímku Amadeus (1984). (=woody=)

• - Jakmile se Colin Farrell o projektu doslechl, sám si u vedení domluvil zkoušku na ústřední roli. (Dlee)

• - Michael Cunningham napsal scénář podle vlastní původní knihy. Autora později proslavil zejména titul "Hodiny".  (=woody=)