Ricky Gervais: SuperNature

Scénář:

Ricky Gervais

Účinkují:

Ricky Gervais

Ricky Gervais se ve svém druhém stand-upovém speciálu pro Netflix rozpovídá o pravidlech humoru, rozmazlování koček nebo o tom, proč určitě neexistuje žádné nadpřirozeno. (Netflix)

soviczka

Ricky Gervais = jeden z posledních ostrovů zdravého rozumu v dnešním superwoke, genderově, rasově, politicky a vůbec po všech stránkách korektním a do prdele směřujícím světě. A taky miluje kočky! :) ()

adamix

Humor s fantáziou nemajú hraníc a tento britský šialenec je toho živým dôkazom. Keď sa stotožníte s jeho názormi na rôzne témy a všeobecne humorom, aký prezentuje, tak neoľutujete. ()

MartinTerran

Tak jsem se na to konečně kouknul a vůbec netuším proč byl kvůli tomu takový poprask. Dřívější vystoupení byly určitě drsnější, ale to vůbec neznamená, že by toto vystoupení bylo méně vtipné. Historky dobré a stejně tak i vtípky. Dokonce vás i poučí o tom, co je ironie a satira, takže se i poučíte. Hodnocení: 84/100. ()

Hora1000

V rámci tvorby Rickyho hodně průměrné a nudné představení. Ricky zde silně recykluje to co to už bylo. Směje se sám svým vtipům a jeho představení působí spíše jako nudné kázání. Jsou tu světlejší momenty (hlavně ze začátku), ale směrem ke konci už jsem měl chuť přetáčet. ()

kolly13

Nebojí se, pere to diváků a ti tleskají. Základem je sebereflexe, trochu vysvětlování (nová doba) a drsné přirovnání. A vtip s charismatem dodá výsledek. ()

Modular

Ricka jsem poznal jako komika suchého britského humoru v Kanclu, takže jsem od tohohle speciálu nečekal moc, abych byl zcela upřímný. To byl ale dost špatný odhad, když se na to tak dívám po shlédnutí tohoto speciálu, protože tolik ofenzivních a zatraceně komických přirovnání, vtipů a scének jsem neviděl už dlouhou dobu. Nemá smysl hodnotit humor, neboť vzhledem k subjektivitě humoru je tato stránka show nehodnotitelná, ale mohu aspoň hodnotit celkovou myšlenku, která byla vskutku zajímavá, ale i přes to už stokrát řečená. Přece jen, politická korektnost je tématem několika minulých let a zda se mi, že říkal vtipy, které jsem už někde před tím slyšel. Je to ale také možná způsobeno tím, že jsem si trochu moc zvykl na propracované stand-upy Bo Burnhama. Tak jako tak bych tento speciál doporučil všem milovníkům ofenzivního humoru, protože toho tady najdete opravdu požehnaně. ()

Tomas_PO

Výborný Ricky presne pre tých, ktorí ho majú radi. Naopak tí, ktorým anglický humor na hranici korektnosti veľmi 'nevonia', to môžu považovať za vulgárne, primitívne, šovinsitické, či až hanobné. Hutných 65 minút s viacerými silnými momentmi, a zopár priemernejšími. Na témy gender ideológie, pedofílie, ale aj psíkov a mačičiek. Samozrejme tiež zakomponovaných do gender :D ()

pencho

Je toto to čemu říkají mansplaining? Ať už je to cokoliv není to moc originální. Prakticky synonymi převykládal svoje minulé show. Vím, že se vyživuje na to, že jsou na něj lidé naštvaní za to co říká, ale zároveň se nad ně nemůže povyšovat, postavil si na rozuřených tweetech kariéru a sám je jedním velkým rozzuřeným tweetem, který si myslí, že povrchní zajímavosti o zvířatech, ponižování náboženství a zesměšňování nějakého nejaktuálnější sociálního tématu (ať už je to rasistickými poznámkami, které když začnou být zastaralé nahrazeny homofóbními, a když i ty se začnou zdát už moc agresivní jsou nahrazeny, transfóbními) je konsostentní stand-up tak je na omylu. Tedy ne že bych o stand-upu něco věděl, nicméně jeho výstup funguje na jednoduché tezi - něco řeknu a pokud vás to urazí jste hloupí a omezení, pokud se, ale i jeho vtipy zakládají na hlouposti a omezenosti a nějakému falešnému pocitu geniality která je nenapadnutelná, jelikož konfrontace jen posiluje jeho pomatené ego, tak se nejedná o pořádné vystoupení, ale jen o člověka, který ztratil jakoukoli sebekritickou stránku mysli a vyživuje se na jakékoli nekonformnosti jedinců vystupujících z řady. ()

agentkenny

Konec sice slabší, ale jinak jsem se zasmál. Vždy se mi líbí, když komik umí vtipně vyvrátit věci, kterým lidé mnoho let věří, logickým vysvětlením. ()

futislav

Žasnu, že tohle vysílal hyperkorektní Netflix. Výborně jsem se bavil a soudě podle reakcí publika, nebyl jsem sám. Takže je to jako všude. Mlčící většina se bojí nahlas vyslovit svůj názor, aby nebyla označena za různé ***foby a nepřátele všech odchylek, úchylek a podobně. Z reakcí je jasné, že korektnost není tak obecně rozšířená, jak by si její tvůrci přáli, což je dobře. ()

MegaBite

Zbožňuju Rickyho černý až zvrácený humor. Lidé často nechápou, že je prostě jen vtip to, když se zasmějete nad vozíčkářem (obecně), který nikdy nikam nepřijde pozdě. Nikdo s mozkem větším než jablko nepůjde k vozíčkářovi a neřekne: "Hahaha, ty nemůžeš chodit, to je tak vtipný. Kriple!". To je šikana, to není humor. Celý tenhle nesmysl o korektnosti je bizár, pokud to zůstane pouze u vtipkování a neskončí to u posmívání (dost velký rozdíl). Ricky si umí udělat srandu ze sebe, ale takovým způsobem, že z toho vyjde vlastně jako frajer a navíc rozesměje lidi kolem sebe a zároveň si umí udělat prdel z rasismu, z homofobie, z pedofilie a bůh ví z čeho. Stand-ups mě nikdy moc nebralo, ale tohle je dobrý příklad, jak by to mohlo vypadat. ()