Odstřelovač: Bílý havran

• Ukrajina Sniper. The White Raven (více)

V roce 2014 v neoznačené bojové technice a neoznačených uniformách vstupují Rusové na Ukrajinu. Jejich cílem je Krym a Donbas. Učiteli fyziky Mykolovi (Aldoshyn Pavlo) okupanti zastřelí těhotnou manželku (Maryna Koškina) a zapálí dům. Ve zprvu pacifisticky založeném Mykolovi se vznítí nenávist k okupantům a přihlásí se do armádního kurzu pro snipery. Ukrajinské velení má mezitím velký problém s ruským elitním ostřelovačem, kterému den co den padají za oběť ukrajinští vojáci. Právě vycvičení absolventi kurzu jsou tedy vysláni do bojové oblasti k likvidaci škodné. Mezi nimi je i Mykola, který má bojovou přezdívku Havran. (Big Bear)

mutace odpad!

Jednou jsem něco blbýho snědl a to co ze mně pak lítalo, bylo fakt hrozný. Byla v tom i krev a nějaký zelený bublinky a jak to smrdělo. Nic horšího jsem v životě neviděl. Pak jsem si pustil tenhle film. ()

DJ Kritik

Film nevznikol ani tak kvôli režisérskej túžbe natočiť niečo, čo už dávno má pred sebou ako víziu, ale ako potreba niečo ukázať ľudom. A to tu je. Je tu chrabrosť odhodlanie, nenávisť. Všetko, čo je treba na odpor proti násiliu a zmobilizovanie síl. Je tu podaná história z roku 2014 očami ukrajinskej propagandy, ale nič to nemení na tom, že film to nie je celkom zlý. Má to ale neodpustiteľné slabiny, ako sú nekázeň počas akcie, ktorá zapríčiní smrť, zmena ekopacifistu na elitného snipera bez triašky a vracania. Ale ako som písal doba si žiada svoju daň. Inak na Dombase žilo temer celé obyvateľstvo ruskej národnosti poprípade zmiešané rodiny. ()

hidden666

Je to větší slátanina, než béčková série Sniper. Jedna hvězda za výcvik, jinak část před ním i po něm je o ničem. ()

maraHCV

Příběh velmi jednoduchý ale jinak špičkový akčnák o odstřelovačích.V kontextu dneška je samozřejmě radost sledovat jak okupanti padají k zemi s rozšmelcovanýma kebulema...Sláva Ukrajině! ()

xxmurphyxx

Dobrí ukrajinci proti zlým Rusom. Ako propaganda to ujde, no ako film to už kvalitne drhne. V podstate sa tu nič extra nedeje, dve tri akcie sa nájdu, ale viac menej sa film točí hlavne okolo tréningu, čo môže niekomu stačiť, no mne osobne to bolo u prdele. Až budem chcieť vedieť niečo bližšie o ostreľovačoch, pozriem si poriadny faktografický dokument, tu som očakával niečo iné. Moc tomu nepomáhajú ani postavy a práca s nimi, sú ploché a chýba im aspoň náznak vývoja. Dej sa nikam neposúva a ani charaktery postáv. Vizuál je ale celkom fajn, dobre sa na to pozerá a nemôžem povedať, žeby ma vyslovene niečo sralo. Jednoducho je len toľko lepších filmov, že nepozretím človek chybu neurobí. Ale ani pozretím, ab som bol férový, aj keď si myslím, že film získava na popularite ani nie tak kvôli svojej kvalite, ako skôr tomu, čo sa momentálne na ukrajine odohráva.  Kto sa nudí, môže dať šancu. ()

Reiner

Z tohoto filmu mám radost. Tohle jsou totiž skuteční bojovníci. Žádné kecy kolem. Žádná "ale"... uděláš chybu? Je poslední. Navíc ten film je skvěle natočen a opravdu mu moc nechybí. Btw., Ukrajině fandím, protože agresor - jakýkoliv, tam nemá co dělat! A že tu místní rusácká kolona brečí mi vůbec nevadí. Jen tak dál Ukrajino!! ()

Mikecat

Klasický nenávistný film zlí rusi dobijú a zabijú mladú ženu a chudáci ukrajinci sa idú pomstiť premenou hipisackeho profesorka na super snipera, ktorí sa nevie ovládať, napriek rozkazu sa neovladne a pomstivou strelou uvrhne kamarátov do nebezpečia. Akčných scén málo, psychológia postáv nieje vôbec zvládnutá. Za zmienku stojí: v druhej scéne uvidíme posleľnú pársekundovú vášnivú sexovačku s holými cickami. ()

jack_scott

Zajímavý snímek, kdy první část je pomalá a rozvláčná- a druhá taky, protože snipeři spěchají pomalu. Sniperská část vyvažuje relativně prázdnou první polovinu, která je však důstojným začátkem pro ten zlatý hřeb, nejspíše nejlépe podané sniperské akce v posledních mnoha a mnoha letech. **** a 75%. ()

ReactLotus

Film pôsobí vďaka aktuálnemu dianiu omnoho desivejšie. Robí ho to ale zaujímavejším a lepším. Nečakajte od príbehu nič extra, je veľmi predvídateľný, ale aj napriek tomu som si ho užil. Herecké výkony by mohli byť o trochu lepšie, plus niektoré scény sú trochu nelogické. 6/10 ()

Ace.A.T.L.

Bál jsem se, jestli to nebude natočený smyslem pozvednout Ukrainu a ponížit Rusko(vzhledem k momentálnímu konfliktu), ale dostalo se mi zajímavýho valečnýho filmu, kde se jede jiná válka, než ta očekávaná. Slušně natočený, myšlenka neni špatná a realičnost rozhodně správná. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

erpe

Tak za prvé: válka je vůl! Za druhé: rusáci dostanou na prdel! Jinak ale je to plochá báchorka stokrát viděného střihu s klasickým nadbytkem patosu...a to já prostě nemusím. A všudypřítomná náboženská symbolika mi to vůbec neusnadňuje. Tohle je film pro Ukrajince a je samozřejmě zabrán silně z jejich optiky. Na druhou stranu by si to zasloužilo mnohem víc vymlácených orků... No, sumasumárum, druhej Nepřítel před branami se nekoná a na zahraniční bratříčky to nemá. Natočeno to ale být muselo. Ukrajinci tohle potřebujou stejně jako zbraně. ()

Grázl83

Velmi pomalý rozjezd, který i dost nudí. Závěrečná akce docela poutavá, ale těchto 10 min nezachrání těch zbylých 100minut šedi. ()

delapena

Ako by ste si vzali hercov z Rodinných prípadov, obliekli ich do uniforiem a snažili sa natočiť vojnový trhák.. čím viac sa to snaží tváriť vážne, tým je to úsmevnejšie.ak by si Ukrajinci počínali rovnako ako za filmovým plátnom aj na reálnom bojisku,tak by Rusi fakt dobyli Kyjev za tri dni ()

jjjerry

Film o sniperovi. Trošku to kazí ta Ukrajinská agitka, ale jaký válečný film není trochu agitační? Na nepřítele před branami to zdaleka nemá. Ale inspirace tam jde poznat. ()

vinducha

Opět 1 z filmů , kde by se amíci mohli přiučit . Za málo peněz docela hodně muziky . Velká spokojenost za takhle minimalistické pojetí , které ale vtáhne a nepustí. ()

Pompeius

Trochu klišovitý, ale velmi kvalitní válečný film. Jen hudba je v některých scénách tak hrozná, jako by si ji nechali složit v Čechách. ()

WolfHigh

Nebylo to špatný,ale zároveň to nebylo tak dobrý (čekal jsem trochu víc). Příběh v celku o ničem a koncovka mohla být lepší. Za mě takovej průměr a mohlo to být lépe propracovaný.  Dávám 3* tudíž 60% za kvalitní béčko. ()

CHYREN

Skvělý film. Vizuálně naprosto úchvatný. Mnoho záběrů (zejména v poslední třetině filmu) by mohlo být tapetou na pozadí. Gratuluji tvůrcům. Tohle jsem si vychutnal opravdu jako třešničku na dortu. ()