What Is a Woman?

• Velká Británie What Is a Woman?

Dokument venujúci sa rodovým a transrodovým otázkam, v ktorom Matt Walsh hľadá odpoveď, či ako sám vraví pravdu, na otázku: Kto je žena? Hľadá ju naprieč USA skrz rozhovory s bežnými ľuďmi na ulici, no aj s odborníkmi z pediatrie, psychiatrie, psychológie či ľuďmi, ktorí podstúpili zmenu pohlavia, taktiež s terapeutom potvrdzujúcim pohlavie či nakoniec s chirurgom, ktorý operácie zmeny pohlaví vykonáva. Pri hľadaní odpovede neváha a vycestuje za kmeňom Maasaiov v Keni. Snímka sonduje fenomén, ktorý sa objavuje v USA a to, že stále viac a viac mladistvých rozhoduje o zmene svojho pohlavia, často neuvedomujúc si, aké následky zmena môže priniesť. Matt Walsh si berie na paškál aj ošemetnú stránku fenoménu trans - vysporiadanie sa s oslovovaním, nároky týkajúce sa návštev sociálnych priestorov ako šatne či WC či nevyriešenú otázku hodnotenia športových výkonov. (Biopler)

verbal

… a na pěšině zbydou po nich tranzistoráky, a uříznuté čuráky…“ Když mi bylo třináct, cítil jsem uvnitř úděsné pohlavní pnutí, a byl jsem neochvějně vnitřně přesvědčen, že bytostně toužím být dmol dominantní samička toustovače. Až kompulzivně jsem snívával o tom, že do mě někdo rve chleba, který jsem po důkladném ogrilování vyflusával na talíře s růžovými slony, a byl jsem dokonce svou novou transelektrospotřebičovou sociální rolí natolik posedlý, že jsem o svačinových přestávkách žádal spolužačky, aby mě zapojovaly do zásuvky a tahaly mě za penis, dokud to necvakne. Když jsem pak začal i úzkostlivě každou chvíli odpočítávat tři minuty, abych ty tousty nepřipálil, a pokud mě někdo vyrušil, chtěl jsem se vyhodit do elektroodpadu, vzala mě má starostlivá matka k lékaři, jestli by se s tím teda nedalo něco udělat. Tomu jsem se s neochvějnou důvěrou v moderní medicínu pravdivě, otevřeně, upřímně a komplexně svěřil se všemi svými tužbami a sny a poprosil jej, jestli by mi do hrudníku nevyvrtal dva obdélníkové otvory o rozměrech 3 x 15 centimetrů, k prdeli mi nepřišil napájecí šňůru na 220 V a nepředepsal mi pár neškodných hliníkových tablet qůli nerez lesku, abych se již konečně mohl plně genderově identifikovat. Jenže tenkrát byli ještě doktoři neprobuzení, stereotypní, konzervativní a pohlavně jednopólově vyhranění zmrdi bez sebemenšího smyslu a pochopení pro sebevědecky naprosto jasně definované citlivé dětské nitro. A tak mi ten zpátečnický dinosaurus nejdříve jednu přimrdal, načež prohlásil, že si není až tolik jistý, jestli jsem jen labilní pičus, nebo mi už dočista jebe, ale prý když s těmi pičovinami hned nepřestanu, nechá mě hospitalizovat a napajcovat tolika psychofarmaky, že budu tumpachový a nepostaví se mi ještě ve třiceti. Inu, raději jsem přestal, ale za půl roku se celá ta situace znovu opakovala, když jsem se cítil na cis šovinistického mikrovlného troubu. A tak to šlo až do osmnácti, kdy jsem se definitivně vyhranil ve fisdur multidecimálního kokota, a nechal si konečně přišít toho vytouženého čuráka. O 15 centimetrů delšího. To dnes je zaplaťsatan situace již zcela progresivní. Třináctiletý oligofrenik si v pohodě skákne za bezpohlavním či vícepohlavním androgynním mutantem, hlavním to lékařem, -řkou, -řkouce a vědcem, -kyní, -kynem, -kynete, -kynou univerzity Džona Marxe, sponzorované naším nejvyšším spasitelem a filantropem – Pfizerfaustem dobrotivým, řekne, že si připadá jako pohlavně nevyhraněný primát, načež ten/ta/to jen se sluníčkovým úsměvem účastně a s bohorovným pochopením prohlásí „Hm, hm, jasný progresivní genderový moribundus, doufám, že to znělo dost učeně, protože je to nepopiratelný vědecký fuckt, jednoznačně definovaný dokotorem Bolítem!“, bez mrknutí oka mu předepíše klinicky netestované opičí hormony, zeptá se jej, jak velkou si bude přát tu mandrilí prdel za 80 000 USD a nakonec mu sdělí, že kdyby rodiče náhodou měli nějaké hemzy, po bolševicku s nimi pomocí pár neziskovek, Instáče a Tiktoku sociálně i ekonomicky zatočí za hrubé nerespektování pohlavní identity dětí a mládeže. Na straně jedné sice kapku tendenční, ovšem potřebný, naprosto děsivý, chytře a vtipně naformulovaný dokument ze světa obráceného v prdel o tom, jak nám tu sqostně vymatlané, odporně zmutované a záměrně sebepoškozované loutkové zrůdy bez argumentů z 0,6ti procentní minority, které v neomarxistických dobách utiskování většiny na úkor kdejakého parafilika narostla křídla, už mohou beztrestně v některých nejzdegenerovanějších koutech Zeměplacky programovat a přešívat děti k obrazu svému. Nasraně druhé dokument s až hořce úsměvně paradoxní a kontraproduktivní prdelí. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „pozadím“. Když si totiž na sarkastického glosátora, ochránce tradičních hovnot, dětí a světa před bezesporu degenerativními vlivy levičácké pseudokultury hraje fanatická kudlanka a hlásná trouba křesťanské pedosekty, je to tak trochu jako ten „kat, co na rohu ulice o morálce káže“. () (méně) (více)

Slasher

Co byl ještě nedávno jen bizár pro smích, teď už přestává být prdel, aneb když se z otázky "co je to žena?" stane totální minový pole... Walsh mistrovsky trollí různý pseudo-experty a genderový šejdíře, oťukává zhoubný levičácký proudy a teorie, přičemž odkrývá solidně zakořeněný Absurdistán dnešní západní civilizace. Vysoce zábavný, zároveň drsný (sranda —> temno) a varovný dokument z produkce The Daily Wire, jehož dopad bude doufám veliký (a nasere co nejvíc divnolidí). Zajímá vás víc, doporučuji zbrusu nový knižní titul "The War on the West" (D. Murray). Uznávám, jsem v tom poslední dobou celkem hluboko, ten posun v iracionalitě a v "máš opačný názor - budeš umlčen" je fascinující. P.S. přičemž rozhodně neschvaluji Walshe debilní pánbíčkářský mindset, viz jeho dráha na Youtube, zde hodnotím čistě tento dokument / jednoznačně k poslechu: podcast kauza JK Rowling ()

Vančura

Pokud bych měl hodnotit čistě z hlediska subjektivní zábavnosti, tak mě to bavilo fakt moc (hlavně v první půlce), byť Matt Walsh mi byl dost nesympatický. Velký otazník se mi ale vznáší nad tím, že v tom filmu zazní mnoho závažných obvinění (pro mě asi to nejpřekvapivější padlo v souvislosti se jmény Alfred Kinsey & John Money), a já bohužel nemám dost informací na to, abych je mohl nějak kvalifikovaně posoudit, takže ve mně ten film spíš vyvolal ještě větší zmatek, než jsem měl předtím. Místy je to ale fakt sranda, byť ke konci už to dost hořkne, takže každý asi ať si udělá názor sám, protože co jiného k tomu lze říct (a většina lidí na to už stejně nejspíš bude koukat s názorem dávno vytvořeným, takže si ho vlastně jen upevní, ať už bude z jedné nebo druhé strany barikády). ()

Allien.9

Strach ze ztráty oblíbenosti dohnaný do absurdna. Lidé se dnes bojí normálně (ano, budu to slovo používat) odpovědět i na ty nejzákladnější otázky, protože co když to pak někdo použije proti nim?!? I dítě ve školce dokáže říct, co/kdo je žena. (Pokud ho tedy nezpracovává některá z oheň a síru plivajících menšin.) ()

TroiMae odpad!

To je jako dívat se na dokument od Aliance pro rodinu, nebo antivaxerů a považovat to za relevantní informace. Dokument je vědu popírající propaganda, kdy autor má nějaká názor a snaží se ho prokázat jakýmikoli prostředky. A stejně tak to mají zdejší nadšení komentující - film potvrzuje to, co si myslí, aniž by řešili kritické myšlení. Film se přirovnává ke konzervativní pravicové verzi dokumentů Michaela Moora. https://en.wikipedia.org/wiki/What_Is_a_Woman%3F ()

• Užívateľ sociálnej siete Twitter, ktorý je transmuž, obvinil v máji 2022 Walsha, že použil fotku z jeho konta do traileru snímky bez jeho povolenia. Twitter však nakoniec argumentoval, že k žiadnemu pochybeniu nedošlo. (Biopler)
  • Kai Burkhardt z nemeckého periodika Die Welt nazval Walsha „konzervatívnym Michaelom Mooreom“ a ocenil dokument za to, že rozprúdil americkú „vojnu medzi pohlaviami“ kladením zdanlivo jednoduchých otázok údajným odborníkom v tejto oblasti, ktorí nie sú nakoniec schopní odpovedať. (Biopler)
  • 6. júna 2022 Walsh potvrdil, že sa mu vyhrážali smrťou v súvislosti s distribúciou snímky. Nakoniec bola do prípadu zapojená aj polícia. (Biopler)