What Is a Woman?

• Velká Británie What Is a Woman?

Dokument venujúci sa rodovým a transrodovým otázkam, v ktorom Matt Walsh hľadá odpoveď, či ako sám vraví pravdu, na otázku: Kto je žena? Hľadá ju naprieč USA skrz rozhovory s bežnými ľuďmi na ulici, no aj s odborníkmi z pediatrie, psychiatrie, psychológie či ľuďmi, ktorí podstúpili zmenu pohlavia, taktiež s terapeutom potvrdzujúcim pohlavie či nakoniec s chirurgom, ktorý operácie zmeny pohlaví vykonáva. Pri hľadaní odpovede neváha a vycestuje za kmeňom Maasaiov v Keni. Snímka sonduje fenomén, ktorý sa objavuje v USA a to, že stále viac a viac mladistvých rozhoduje o zmene svojho pohlavia, často neuvedomujúc si, aké následky zmena môže priniesť. Matt Walsh si berie na paškál aj ošemetnú stránku fenoménu trans - vysporiadanie sa s oslovovaním, nároky týkajúce sa návštev sociálnych priestorov ako šatne či WC či nevyriešenú otázku hodnotenia športových výkonov. (Biopler)

ElfForce

Jeden z mála dokumentů, co se nebojí zpochybňovat tuhle západní ideologii a za tu si zaslouží velký respekt. Zajímalo by mě kolik výhružek smrtí mu přišlo pod odvysílání, určitě mnoho. Hřeje mě u srdíčka, že na západě existují ještě lidé, co se otevřeně postaví téhle levičácké liberální frašce a jsou ochotni dělat něco pro to, aby těmto indoktrinovaným rodičům vnukli trochu rozumu. Jediné co mě znepokojuje je to, že se to pomaličku, ale jistě dostává i k nám. Uvidíme jak dopadne další generace dětí. V Americe bude bohužel indoktrinace u mnoha rodin kompletní. ()

patmull

Komentáře zdejších zastánců genderové lobby zřejmě pořád nechápou. Internet, hry, sociální sítě daly prosto lidem vytvořit si kolem sebe vlastní realitu, kde si člověk může sám kolem sebe vytvořit iluzi. Na internetu jsem schopen to akceptovat, ostatně to byla kdysi jedna z cool věcí na internetu a počítačích. Ale já rázně odmítám (a očividně také mnoho dalších lidí), aby si chtěli hrát lidé na iluzi i v reálném světě. Není prostě možné relativizovat, že si někdo vytvoří svou realitu a já ji pak budu povinen akceptovat. Mě to taky občas s**e, že mi každý rok přibude jedna číslice za věkem a ničím to nezměním. Howgh ()

Sopholojong

V zavere som nahodil vysoko akusticky "standing ovation" za konecne poriadne odpovede. Jednu sarkasticku od neurotickeho doktora: "Ozente se a zjistite to!" (single Bravo) a druhu od spontannej, poriadnej manzelky: "Dospela lidska samice, ktera potrebuje pomoc z otevrenim tohto!" (double Bravo). A ja este pridam odpoved na otazku "Co je to zena?"... je to ta, ktora mi porodila dve krasne deti z obojstrannej, nesputanej vasne a ja jej za to dakujem. Inak pomaly sa rozbiehajuci, skor priemerny dokument, ktory ale postupom casu chyti grady (agresivita na pochode, ukoncene intervia) a na konci vytryskne do katarzie, ktora mne ako pragmatikovi a realistovi urobila dobre. ()

Vreckovka

Tak dobre som sa dlho nezasmial :D Prvá 1/2 bola veľmi vtipná, potom to nabralo trošku vážnejšiu nôtu. Parádny dokument, stačí len počúvať a oni sami vysvetlia, ako je to moc padnuté na hlavu. Neuveriteľné, že to dokázalo zájsť tak ďaleko. ()

Llou

Myslím si, že je vtipné, že "čsfd sluníčka" říkají, jak Ben Shapiro, či dokonce Jordan Peterson(!) jsou nějací pravicově extrémističtí zlouni, zatímco jejich politika je extrémně neurážlivý "nemůžeme se vrátit do 90. let?" klasický liberalismus, kompletně nepřipravený vypořádat se s problémy současnosti, či vyhrát nad stále více a více radikální levicí. Tak bych se asi díval na tento film. Fajn, že se Matt Walsh snaží poukazovat na transsexualismus, ale jde jenom půl cesty - v kontextu, kdy jsme se dostali k tomu, že se levice snaží protlačit myšlenku, že muž (nebo dokonce kluk), kterému usekli péro je žena, je na to dělat si z nich srandu fakt pozdě. Stejně tak (a v tomto se konečně pravice trochu poučila) ti, kteří takovéto myšlenky tlačí, nejsou "jen šílenci, kterým se můžeme smát". Jsou nebezpeční a když je budeme ignorovat, tak zlo, které představují, vyhraje. ()

Pentapus

Ano, Matt Walsh pochopitelně není zcela objektivní, avšak stav společnosti, na který poukazuje, dle mého problémem je. Začátek filmu působil absurdně, skoro až tragikomicky, velmi jsem se nasmál u nelogických výroků různých genderových expertů a když na otázku: "Co je žena?" odpovídali buď že "žena je žena", nebo se prostě jakoby zalagovali a nebyli tak jednoduchý dotaz schopni pobrat. Z této části filmu mě také velice zaujal i rozesmál postoj domorodých Masajů, kteří se Walshově povídání o woke kultuře jen smáli nebo nevěřícně kroutili hlavou, neboť něco takového vůbec nedokázali pochopit. Film pak ale postupně přeladí na vážnější tóninu a začnou se vynořovat temnější části LGBTQIAA+ (delší verzi zkratky neznám a upřímně ani znát nechci). Například počátky ideologie sahající ke Kinsleymu a Moneymu a jejich opravdu značně neetickým experimentům. Nebo nebezpečí jaké samotná tranzice představuje. Ale to vše je jen podporováno korporacemi, poněvadž za změnu pohlaví mohou farmaceutické společnosti vydělat 1,2 mil. dolarů na osobu. V závěru, kdy se ukazoval vliv ideologie na děti a jaký na ně samé může mít braní nebezpečných nevyzkoušených (a propagovaných) léků dopad, jsem seděl jako přikován, značně šokován explicitním zobrazením těch nepěkných věcí. Ač se dokument pokoušel Matt Walsh dovést k optimistickému konci, zanechal mě dosti znechuceného a ještě více opovrhujícího lidstvem, což je ale čas od času i trochu dobrá věc, ne? :) Pochopitelně se nejedná o bůhvíjaké mistrovské dílo, ale tak trochu osobní výplod jistého amerického konzervativce, který se toužil trochu seriózněji navézt do levičáků. Vnímám What is a woman? jako první vlaštovku něčeho, co snad přijde ve větším počtu a lépe zpracováno. Totiž filmů, jaké se nebudou bát vystoupit proti ideologii chráněných menšin podporované státem a celé téhle šílenosti. A jako takovou snímek pro jeho velikou potenciální vlivnost a způsob, jakým vyčnívá mezi ostatními zaobírajícími se daným tématem, nemohu hodnotit negativně. ()

ReMusiCZ

Liberální progresivismus je mentální cesta do septiku, která vzniká zejména z nudy, protože se lidstvo všeobecně má jako prasata v žitě. To, za co by se ještě nedávno zavíralo do blázince za deviaci a mentální poruchu se dnes snaží prosadit jako běžná věc. Tohle zarazí leda válka a hladomor. Ve válce nikoho zajímat nebude, že máš šulina, ale vydáváš se za nebinárního poníka... Kéž by tento dokument otevřel světu oči nad tou debilitou, která se tu šíří jako mor. ()

ChuckOnly

kvikot neomarxistů je hudbou pro mé uši.... uchylspolek bude tento film nesnášet, normální lidé se pobaví nad degenerací progresivní levice.... bravo daily wire---- ()

peproch

Ačkoli se nalézám jaksi na opačném břehu téže řeky tázání se po tom, kdo nebo co je to žena a spíše se tedy ptám, co to znamená být ženou, je to vcelku zajímavý, svižný a konliktní dokument, ktečrý si neklade za cíl být korektní, ale ukázat transnadšencům, že transfobie muže být i pozitivně motivovaná, motivovaná radičovskou starostí. Bohužel průvodce dokumentem hledá esenciální definici, kterou ztotožňuje s pravdou. V takové případě může být pravda fašismem. ()

jozofero

Dokument o mentalnych poruchach, upadku zdraveho rozumu v Amerike (a coskoro aj inde), pomylenej slobode (slobodny si, ked si robis, co chces), neschopnosti vnimat realitu a inych lahodkach. A ceresnicka na torte vo forme slecny/pana, co sa identifikuje ako vlcica. Boze chran nas a nase dalsie generacie. ()

VikkyASH odpad!

"Dokument" kde týpek celou dobu jen filozofuje nad pojmem žena.. Jeho hledání odpovědi i celý tento "dokument" je asi něco jako by se chtěla dopátrat toho: Co je sukně? Je to obvykle dámský kus oděvu.. proč ho ve Skotsku nosí teda muži? Jak to, že kilt není sukně, když je to sukně? ()

d.p.1

Tenhle snímek je vtipně podaný manifest otce čtyř dětí, který nechce, aby bylo manipulována s myslí jeho dětí woke ideologií a snaží se tomu postavit. Kromě toho, že snímek je skutečně přínosným a zajímavým dílem, tak navíc nám tady v hodnocením odhaluje, kdo je ovlivněný ultralevicovou agitací (to jsou ty lidi co dávají odpad, nebo 1 hvězdu, protože jim to bortí jejich vzdušné zámky) a jak moc se toho můžeme obávat v naší populaci. Víceméně je to smutný střet. Ti lidé, co uvěřili woke ideologii nejsou zlí ani špatní, jejich původní motiv je pravděpodobně velice šlechetný a to pomoc lidem s poruchou sexuální identity, do jejichž kůže se snaží vcítit a pomoci jim s problémy, kterým čelí. Problém je, že ta pomoc děla MNOHEM víc škody, než užitky. Lidí trpících transexualitou je nepatrné množství, jeden člověk z pár desítek tisíc lidí. Je skvělé, že jim jako společnost jsme schopni pomoci - kromě terapie je to později i léčba završená změnou pohlaví. Vzhledem k tomu, že míra sebevražd po tranzici je více než 50%, tak celkově lze takto pomoci opravdu jen několikda desítkým lidí za celou republiku ročně. To je ale ještě naprosto ok, problém nastává, když se začne zejména do mladých lidí a dětí hustit, jak je to skvělé a že je to něco vratného, co vyřeší Vaše problémy a konečně pak budete šťastní. Problém je, že ta "pomoc", kterou bych se nebál označit jako páchání zdánlivého dobra, odpovídá chování slona porcelánu. Pomůžeme pár lidem za cenu několika násobně větších emocionálních škod. Sportovkyně co nejsou schopny porážet biologické muže, co berou hormony a občas si dokonce ani nenechají odstranit penis, ženy co musí trpět v šatnách muže s penisy, co se cítí být ženy, pomatené děti, které se nechají pod vlivem bludu sterilizovat a rozvrátí to vztahy s jejich okolím. Kromě těchto lidí to má dopady na jejich rodiny a okolí a navíc v rámci tohoto falešného boje padají i profesní hlavy kohokoliv, kdo se opováží ukázat na nesmyslnost tohoto snažení zejména poukazováním vědeckých faktů a snahou upřednostňovat realitu před emocemi duševně nemocných lidí. Není divu, že se tomu rodiče malých dětí chtějí postavit, protože jejich nejsilnějším pudem je ochrana jejich potomků. Chováním lidí ovlivněných woke ideologií se cítí být oprávněně ohroženi a jejich odmítavé reakci se vůbec nedivím.  Pokud bych měl porovnat, kdo z těchto stran, které to obě myslí v prvopočátcích dobře, ale občas se to vyvine do vážně absurdit, je mi bližsí, tak zdaleka mnohem více sympatií mají pro mě lidé, kteří se snaží bránit své děti před indoktrinací extrémním smýšlením. Za mé plné hodnocení a skvělé varování toho, kam to u nás v žádném případě nesmíme nechat zajít. ()

Castik

Je mi 48. A jsem rád, že jsem doposud žil ve světě, který  je otázkami transgenderu, změny pohlaví a podobných záležitostí jen minimálně ovlivněn. Co bude dál se uvidí. Snad zvítězí příroda a zdravý rozum. Dokument je takovým mementem, že né každý nápad nebo změna je k pozitivnímu. Snad zůstane základem to, že kluci mají penis a holky zase vagínu :-). ()

Honzyg

Fantastický, skvěle zpracovaný a silně alarmující náhled do duše té části světa, kde už se definitivně stali obětí relativizace čehokoli a kde každý, kdo má ještě všech pět pohromadě a pokusí se to dát najevo, dostane jaxepatří po hubě. Bylo by to zábavné sledovat, jak si Matt Walsh nenásilně a chytře maže na chleba všechny ty genderové rádoby odborníky (navíc pohříchu částečně sestávající z dost legračních figurek), nicméně úsměv člověku tuhne při uvědomění, že tato patologická "progrese" zpoza oceánu již zcela nepokrytě prosakuje i do naší evropské kultury, a tak je nejspíš jen otázkou času, kdy i naši učitelé budou zvažovat, jestli tolerovat dětem štěkání, nebo to své řemeslo, které je dost náročné i bez podobných civilizačních "výdobytků", raději zapíchnout a zachovat si zdravý rozum. ()

Still_I

Ani kdybyste řekli, že noc je den a den je noc, nezmatete lidskou bytost tak dokonale, jako když setřete rozdíl mezi mužem a ženou. To jsou dva nejzákladnější principy.  Dokument začíná poměrně vtipně. Smějete se a nevěříte vlastním uším. Jsou ti lidé zfetovaní? Asi si jinak neumím vysvětlit, že obhajují něco, čemu snad ani sami nevěří. (To není možný!) Pak nejlepší část je s kmenem Masajů: "Co nám to ten divný bílý pán vykládá?" ... Když vezme dokument dark turn, je to už opravdu děsivé. Dovedete si představit, že vám někdo vezme vaše dítě a začne do něj píchat jakékoliv léky bez vašeho souhlasu? Šílené. A upřímně doufám, že k tomu se v naší České zemičce nikdy nedopracujeme. To bych se raději odstěhovala k těm Masajům. ()