What Is a Woman?

• Velká Británie What Is a Woman?

Dokument venujúci sa rodovým a transrodovým otázkam, v ktorom Matt Walsh hľadá odpoveď, či ako sám vraví pravdu, na otázku: Kto je žena? Hľadá ju naprieč USA skrz rozhovory s bežnými ľuďmi na ulici, no aj s odborníkmi z pediatrie, psychiatrie, psychológie či ľuďmi, ktorí podstúpili zmenu pohlavia, taktiež s terapeutom potvrdzujúcim pohlavie či nakoniec s chirurgom, ktorý operácie zmeny pohlaví vykonáva. Pri hľadaní odpovede neváha a vycestuje za kmeňom Maasaiov v Keni. Snímka sonduje fenomén, ktorý sa objavuje v USA a to, že stále viac a viac mladistvých rozhoduje o zmene svojho pohlavia, často neuvedomujúc si, aké následky zmena môže priniesť. Matt Walsh si berie na paškál aj ošemetnú stránku fenoménu trans - vysporiadanie sa s oslovovaním, nároky týkajúce sa návštev sociálnych priestorov ako šatne či WC či nevyriešenú otázku hodnotenia športových výkonov. (Biopler)

Jugamaru

Jednoduchá otázka, jednoduchá odpověď, která nikoho nemůže pohoršit, hotovo, máme natočeno během pár minut. Bohužel, světe div se, na tak banální otázce se spoustu „odborníku“ vytočí a ani obyčejní lidé nedokážou odpovědět. Je to celkem jednoduché tenhle dokument bych nejspíš nikdy neviděl před pár lety a ani by mě to nezajímalo a je, dost možné že by ani dokument neexistoval protože, každý tak nějak věděl kdo je žena. Bohužel není dříve, je současnost 21. století, kde se kdokoliv může, stát čímkoliv chce. Princip je celkem jednoduchý, „když se budeš identifikovat jako kočka, tak kočkou budeš a my tě budeme respektovat, protože ty se tak identifikuješ, jelikož uznáváme hodnoty že, sex a gender jsou dvě rozdílné věci a tvoje pohlaví neurčuje, čím se ty identifikuješ. Tohle bylo hodně těžké napsat, aby to někdo dokázal vůbec pochopit, co jsem teď napsal a věřím, že jsem to nevystihl tak dobře jako tenhle dokument, protože slovy jde tahle šílenost  těžce popsat jelikož, to je dle mě vskutku nenormální. Proto jsem velice rád, že tahle problematika je trefně ukázaná v tomto dokumentu. Matt Walsh procestoval kvůli nám a kvůli „pravdě“ několik zemí a vskutku to je podívána na dnešní degeneraci. Nejhorší na celém dokumentu je, že oni „experti“ myslí všechno smrtelně vážně (při sledování jsem se někdy opravdu nahlas smál, ale zároveň byl rozpolcený, jak taková demence může dělat onu práci) a to je na tom to nejstrašnější, o jaký se jedná úpadek, až jsem měl občas nepříjemné pocity, co se to oslavuje. Naštěstí tam nejsou jen hlavy pomazané ale i lidé, kteří myslí racionálně a s velikou jistotou to nasere dost lidí a budou to chtít vymýtit ze světa. Takže děkuji Matte Walshi že jsi měl koule nám ukázat pravdu a odvahu, co se dějí za šílenosti, více takových! Co se týče dokumentu jako takového, tak Justin Folk odvedl skvělou práci a je to hezky sestříhané, tak aby to mělo tempo a nenudilo a dramaturgie je taky na jedničku. Jediné chybky, které bych v dokumentu našel, jsou chybějící anglické nebo české titulky a taky že je to celkem dost „schované“, aby se na to člověk mohl podívat, protože si to žádá předplatit členství Daily Wire, aby mohli dále „vznikat tyhle projekty“ a to je škoda, protože dost lidí tenhle dokument mine. Budu doufat že si to cestu najde a racionalita a zdravý rozum zvítězí, boj to rozhodně nebude snadný když i korporáty nám to cpou do hlavy, hlavně dětem, což je zvrácené a zkurvené, protože další generace rozhodnou, co bude dál a ty budou mít těžší rozeznat, kde je „pravda“ ( 😉 😉 Disney, Pixar, a další). Na závěr bych rád dodal, kdyby mě někdo chtěl nějak označit za „bigota“ a podobně. že vůči oné skupině nic moc nemám a nikdy mi moc nevadily, ale když mi to cpou přímo do chřtánu, do věcí, které miluju, tak tady se už člověk musí ozvat a bránit co má rád a Matt Walsh to dělá ukázkově. ()

coscarelli

Úprimne je mi 1, kto alebo čo je Matt, každopádne to vytrel. Bolo to potreba. Univerzum sa rúti do temnej prdele. Vieme, vynára sa to a je toho čoraz viac. Strach ale nemám, ja som muž! Dospelý ľudský samec. :) Jediné z čoho strach mám, že budem musieť dať synka do škôlky alebo školy. No ale nedám, tajomné zlo číha už aj tam. V podobe/ nepodobe. ()

ScarPoul

Účelový dokument. Matt Walsh veľmi cielene ide po otázke a skôr desí než hľadá rozumný dialóg. Nieže by sa druhá strana nejako snažila. Nechcem to zhadzovať ale sú fundamentálne pravdy. S niektorými súhlasím a s niektorými nie. Na jednu stranu nech sa každý stotožňuje s tým čim je. Biológia, nebiológia. Ak sa nikomu tým neubližuje som s tým okej. Ale verím tomu, že dieťa si má hľadať cestu ku svojmu šťastiu samé. Na rodičoch je, aby ho navigovali. A rovnako ako si má samo zvoliť náboženstvo ( či už sa narodilo do moslimskej alebo kresťanskej rodiny) svetonázor, politickú preferenciu, sexuálnu preferenciu alebo čokoľvek iné, má na to právo. A nikto by to nemal súdiť, ale ani jeho cestu riešiť za neho. Deti sú deti a dospelí sú dospelí. Lenže to by tam musela byť snaha o dialóg. Rétorika bola kedysi umením. Tí čo chcú byť vypočutí ( účelovo tu nie sú, lebo neverím že toto je reprezentatívna vzorka, je len pre účely dokumentu najviac kontroverzná) kupodivu nerozprávajú a nesnažia sa o prienik. Nikdy som nečakal že najväčšiu pravdu v konflikte bude mať Doktor Phil. Najviac ma mrzí že tu každý musí obhajovať názor. Nech je aký chce. Ak sa niekto dopracováva k uvedomeniu pomalšie nie je mu to dovolené. Nie je mu to vysvetlené. Neverím somarinám že Eddie Redmayne trepne blbosť, že Dánske dievča mala hrať transgender postava. Vráť oscara potom. Tvojou úlohou ako herca je ich reprezentovať čo najpresnejšie. A to sa stalo. Čokoľvek okolo je politický blud. Je to desivý dokument pretože ukazuje neschopnosť komunikovať a riešiť. Jediné čo to robí je, že to vytvára nenávisť, aj medzi ľuďmi čo ju medzi sebou nikdy necítili, priepasť...smútok a aj tak sme sa k nejakej strednej ceste nedostali. Asi to netreba riešiť. O sto rokov nás budú súdiť iní. My sa len môžeme snažiť robiť všetko čo robíme najlepšie ako vieme a ako cítime aj napriek hádkam, osočovaniu a nadávkam. Teraz by som bol rád za dokument od niekoho kto je transgender, ktorý sa mi pokúsi sprostredkovať svoje pocity, názory a túžby... tak nech ich viem pochopiť a aj podporiť. Lebo táto účelová reprezentatívna vzorka mi ich pohľad na vec vôbec nepriblížila. ()

verbal

… a na pěšině zbydou po nich tranzistoráky, a uříznuté čuráky…“ Když mi bylo třináct, cítil jsem uvnitř úděsné pohlavní pnutí, a byl jsem neochvějně vnitřně přesvědčen, že bytostně toužím být dmol dominantní samička toustovače. Až kompulzivně jsem snívával o tom, že do mě někdo rve chleba, který jsem po důkladném ogrilování vyflusával na talíře s růžovými slony, a byl jsem dokonce svou novou transelektrospotřebičovou sociální rolí natolik posedlý, že jsem o svačinových přestávkách žádal spolužačky, aby mě zapojovaly do zásuvky a tahaly mě za penis, dokud to necvakne. Když jsem pak začal i úzkostlivě každou chvíli odpočítávat tři minuty, abych ty tousty nepřipálil, a pokud mě někdo vyrušil, chtěl jsem se vyhodit do elektroodpadu, vzala mě má starostlivá matka k lékaři, jestli by se s tím teda nedalo něco udělat. Tomu jsem se s neochvějnou důvěrou v moderní medicínu pravdivě, otevřeně, upřímně a komplexně svěřil se všemi svými tužbami a sny a poprosil jej, jestli by mi do hrudníku nevyvrtal dva obdélníkové otvory o rozměrech 3 x 15 centimetrů, k prdeli mi nepřišil napájecí šňůru na 220 V a nepředepsal mi pár neškodných hliníkových tablet qůli nerez lesku, abych se již konečně mohl plně genderově identifikovat. Jenže tenkrát byli ještě doktoři neprobuzení, stereotypní, konzervativní a pohlavně jednopólově vyhranění zmrdi bez sebemenšího smyslu a pochopení pro sebevědecky naprosto jasně definované citlivé dětské nitro. A tak mi ten zpátečnický dinosaurus nejdříve jednu přimrdal, načež prohlásil, že si není až tolik jistý, jestli jsem jen labilní pičus, nebo mi už dočista jebe, ale prý když s těmi pičovinami hned nepřestanu, nechá mě hospitalizovat a napajcovat tolika psychofarmaky, že budu tumpachový a nepostaví se mi ještě ve třiceti. Inu, raději jsem přestal, ale za půl roku se celá ta situace znovu opakovala, když jsem se cítil na cis šovinistického mikrovlného troubu. A tak to šlo až do osmnácti, kdy jsem se definitivně vyhranil ve fisdur multidecimálního kokota, a nechal si konečně přišít toho vytouženého čuráka. O 15 centimetrů delšího. To dnes je zaplaťsatan situace již zcela progresivní. Třináctiletý oligofrenik si v pohodě skákne za bezpohlavním či vícepohlavním androgynním mutantem, hlavním to lékařem, -řkou, -řkouce a vědcem, -kyní, -kynem, -kynete, -kynou univerzity Džona Marxe, sponzorované naším nejvyšším spasitelem a filantropem – Pfizerfaustem dobrotivým, řekne, že si připadá jako pohlavně nevyhraněný primát, načež ten/ta/to jen se sluníčkovým úsměvem účastně a s bohorovným pochopením prohlásí „Hm, hm, jasný progresivní genderový moribundus, doufám, že to znělo dost učeně, protože je to nepopiratelný vědecký fuckt, jednoznačně definovaný dokotorem Bolítem!“, bez mrknutí oka mu předepíše klinicky netestované opičí hormony, zeptá se jej, jak velkou si bude přát tu mandrilí prdel za 80 000 USD a nakonec mu sdělí, že kdyby rodiče náhodou měli nějaké hemzy, po bolševicku s nimi pomocí pár neziskovek, Instáče a Tiktoku sociálně i ekonomicky zatočí za hrubé nerespektování pohlavní identity dětí a mládeže. Na straně jedné sice kapku tendenční, ovšem potřebný, naprosto děsivý, chytře a vtipně naformulovaný dokument ze světa obráceného v prdel o tom, jak nám tu sqostně vymatlané, odporně zmutované a záměrně sebepoškozované loutkové zrůdy bez argumentů z 0,6ti procentní minority, které v neomarxistických dobách utiskování většiny na úkor kdejakého parafilika narostla křídla, už mohou beztrestně v některých nejzdegenerovanějších koutech Zeměplacky programovat a přešívat děti k obrazu svému. Nasraně druhé dokument s až hořce úsměvně paradoxní a kontraproduktivní prdelí. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „pozadím“. Když si totiž na sarkastického glosátora, ochránce tradičních hovnot, dětí a světa před bezesporu degenerativními vlivy levičácké pseudokultury hraje fanatická kudlanka a hlásná trouba křesťanské pedosekty, je to tak trochu jako ten „kat, co na rohu ulice o morálce káže“. () (méně) (více)

TroiMae odpad!

To je jako dívat se na dokument od Aliance pro rodinu, nebo antivaxerů a považovat to za relevantní informace. Dokument je vědu popírající propaganda, kdy autor má nějaká názor a snaží se ho prokázat jakýmikoli prostředky. A stejně tak to mají zdejší nadšení komentující - film potvrzuje to, co si myslí, aniž by řešili kritické myšlení. Film se přirovnává ke konzervativní pravicové verzi dokumentů Michaela Moora. https://en.wikipedia.org/wiki/What_Is_a_Woman%3F ()

• Kai Burkhardt z nemeckého periodika Die Welt nazval Walsha „konzervatívnym Michaelom Mooreom“ a ocenil dokument za to, že rozprúdil americkú „vojnu medzi pohlaviami“ kladením zdanlivo jednoduchých otázok údajným odborníkom v tejto oblasti, ktorí nie sú nakoniec schopní odpovedať. (Biopler)
  • 6. júna 2022 Walsh potvrdil, že sa mu vyhrážali smrťou v súvislosti s distribúciou snímky. Nakoniec bola do prípadu zapojená aj polícia. (Biopler)
  • Samuel Sey z The Christian Post považuje dokument za „zábavný aj strašidelný a skutočne fantastický“ a dodal, že Walshova neslávne známa schopnosť udržať si dokonalú úroveň satiry a vážnosti je to, čo robí dokument takým presvedčivým.” (Biopler)