Kdo s koho

Gary Foster

Richard Pearson

Scénografie:

Jackson De Govia

The Score mě osobně připadá jako takový lehký mix Heatu (některé dějové prvky, dialogy), Loupeže po Italsku (podobná formální stylizace) a tak trochu i Dannyho parťáků ("přechcávačka"). Všechno udržuje v chodu poměrně solidně odvádějící práci Frank Oz, za asistence De Nira (a jeho ruka ve filmu je hodně znát). Sám De Niro totiž do filmu vnáší takovou tu potřebnou dávku alespoň částečné realističnosti a uvěřitelnosti celé loupeže. Tudíž nečekejte žádné megavýbuchy a megamasakry alá Emmerich nebo Bay, ale spíše komornější příběh s šikovně inscenovanou scénu loupeže, kde člověka nejvíce zaujmou technické fígle, které hlavní hrdinové používají.(20.6.2005)

Rutinersky slusne zvladnuty film od rezisera Franka Oz-a /A co Bob?, Spinavi, prohnili lumpove/ s doslova a dopismena hviezdnym hereckym osadenstvom : Brando, De Niro a Norton. Aj ked filmov o zlodejoch uz bolo vydanych pozehnane, stale ide o priemernu podivanu vdaka uz spominanej trojici. Preco sa oplati film si obcas pozriet nie je ani tak dejova linia, ako skor fakt, ze aj De Niro /Kmotr 2, Zurici Byk/ aj Edward Norton /American History X/ sa hlasili/hlasia k hereckemu odkazu Marlona Brando /The Chase, Kmotr, The Apocalypse Now/. Frank Oz je vsak len rutiner. 55 %(30.3.2013)

Velice povedený film! Mockrát už bylo natočeno, jak zloději kradou, ukradnou a pak se stane něco, co jste opravdu nečekali...Ale že Norton bude parchant jsem začal tušit tak v půlce filmu, že vítězně tím pádem vyjde ze "souboje" deNiro už bylo jasné, ale co především sráží mé hodnocení na 4* je fakt, že je nesmysl, aby s sebou deNiro tahal na loupež železné náhradní žezlo! :( Ale jinak mě film bavil, neusnul jsem u něj, jak jsem prve předpokládal, takže slušné 4*(30.3.2010)

Ze začátku vypadá "Kdo s koho" hodně slibně hlavně díky trojici jmen De Niro-Brando-Norton. Jenže pak se z toho vyklube jen průměrná krimi s předvídatelným koncem, která sice neurazí a řemeslně je velmi dobře zvládnutá, zároveň však kupí jedno klišé za druhým a celkově nepřináší vůbec nic nového. A navíc ani herci se nijak moc nesnaží, dokonce i můj oblíbenec Edward Norton mě svým pojetím postavy malého podvraťáka Jacka příliš nezaujal. A od ikon typu De Nira a Branda bych také očekávala více...(8.6.2005)

nenachadzam nejak zvlast uspokojenie v tych zlodejskych krimi. Chlapik sa rozhodne prestat so zlodejinou, dostane ponuku na posledny velky kseft, mladeho machra partaka, planuju, lupia ..... atd atd. Pozeratelny filmik, ktory uz asi nepociti teplo mojej DVD mechaniky, ale nenudil a drzal si ma do konca. A na zaver pripomienka, ze Edwardovi hrat retarda sa dari. Zeby mal male tajomstvo? :D(27.1.2011)