Kdo s koho

Gary Foster

Richard Pearson

Scénografie:

Jackson De Govia

PRO MUŽE:Jo. Ještě jednu. Jednu poslední. Poslední velkou ránu a pak od toho jdu. Kolik starých pardálů si to stejně, jako zde Nick (R.DeNiro), říkalo v jiných filmech a dojeli na to. K tomu nový, mladý parťák Jack (famózně zahraný E.Nortonem) – tvrdý, inteligentní, schopný. Schopný všeho? Chce mít respekt. Respekt se podmínkou důvěry. Jdou na věc. Musí si věřit. Mohou si vůbec věřit? Kasaři bývali šlechtou mezi kriminálníky. Vidět jejich dnešní následovníky, s pečlivou přípravou, technickýma vychytávkama a na minuty sestaveným plánem... Vidět je přečůrávat nejnamakanější bezpečnostní zařízení. Lahůdka i pro laiky. Jen.. jen to napětí, to opět chybí. Ve srovnání se žánrově obdobným, o dva roky starším filmem Past, tak je to slabota. Scénárista si odskočil od školních dokumentárních filmů o účetnictví a zkusil krimi thriller. A měl to nechat jinému. Tomu, co to umí. Ale přes to všechno, slušný nadpůměr a zasloužené 3*.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pani, vona mu to řikala. Řikala,že jako esli s ní chce bejt, tak jako že jó, ale musí toho nechat. No a co von? Začal se cukat a že taky jakože jó, ale musí eště jednu fušku a pak bude sekat latinu. Tak se sbalila a šla, ať prej von příde, až bude po tý fušce, a pak se uvidí. No bodejť přece neni ňáká hej nebo počkej a nebude za nim chodit do lochu, dyž ho čapnou. Nó tak von nadšenej z toho nebyl, ale vzal ten melouch skzevá ty těžký love, co z to měly bejt. No a jak to dopadlo se dozvíte z filmu.          HLÁŠKA:Kde je Johny? Schytal to v Istambulu. Rovnou do krku. Takovej bezva kluk. Fajn a je mrtvej. Chceš si povídat, nebo se na to podíváš? Jak dokážeš, že jsi čistá? Mohla bych tě vopíchat. To by šlóo.. To je to, co se mi na tobě líbí, protože TY, rozhodně nejsi jako ostatní.(20.10.2012)

Rutinersky slusne zvladnuty film od rezisera Franka Oz-a /A co Bob?, Spinavi, prohnili lumpove/ s doslova a dopismena hviezdnym hereckym osadenstvom : Brando, De Niro a Norton. Aj ked filmov o zlodejoch uz bolo vydanych pozehnane, stale ide o priemernu podivanu vdaka uz spominanej trojici. Preco sa oplati film si obcas pozriet nie je ani tak dejova linia, ako skor fakt, ze aj De Niro /Kmotr 2, Zurici Byk/ aj Edward Norton /American History X/ sa hlasili/hlasia k hereckemu odkazu Marlona Brando /The Chase, Kmotr, The Apocalypse Now/. Frank Oz je vsak len rutiner. 55 %(30.3.2013)

Tady velká poklona a výborná herecká scéna Robert De Nirovy a Edwardovy Nortnovy.Film mě dokázal zaujmout natolik,že jsem s nadšeným a napětím dosloval hltal požitek z filmu.Norton to zahrál úžasně(ve filmu hrál tzv.dvě role,jednu mentálního a negramotného uklizeče a druhou rafinovaného a chytrého zlodějíčka),který spolu s jeho kolegou měli nelehký úkol ukrást ze sejfu žezlo z celního skladu,kde právě pracoval Norton.Celá loupěž musela být promyšlena co nejlépe,proto se připravovali velmi důkladně a sebejistě,nemohli si dovolit udělat chybu....Nezapomente,že název filmu se jmenuje Kdo s koho,takže na konci bude určitá lumpárna.Moc dobře udělaný film s kvalitními herci,moc dobrý:)(4.1.2013)

Kdo s koho na mě působil takovou mdlou, utáhanou atmosférou. Druhá půlka, kdy se konečně šlo na věc, už příjemnější. Edward Norton opět ukázal, že zahraje opravdu i dementa. Robert De Niro chce jít ve filmu do důchodu, buď to tak dobře zahrál, nebo chce skončit i s hraním. Celkově si myslím, že vykrást trezor jde i za hoďku a půl. Konec povedený.(24.3.2010)

Vrcholně nevyužití potenciál stále dokola se opakující hry na kočku a myš, s velmi kvalitním hereckým obsazením a překombinovaným scénářem. Frank Oz není úžasný režisér, ale o trochu větší soudnost se mohl pokusit, když už dostal takto skvělé obsazení do jinak průměrného filmu. Škoda, že Robert De Niro se už nesnaží jako dříve a dokáže ho dostat i takový mladíček jako je Edward Norton.(9.8.2008)

• - Hacker hraje ve svém suterénu počítačovou hru Quake III: Arena od id Software. (Satan)

• - Marlon Brando se odmítal ve své poslední scéně usmívat, takže jeho nepatrný úšklebek byl dodatečně přidán počítačem. (Satan)

• - Poslední, kompletně dotočený film Marlona Branda. (Satan)