Kdo s koho

Gary Foster, Lee Rich

Richard Pearson

Scénografie:

Jackson De Govia

V podstate sa jedná o film, ktorého poslaním je pobaviť diváka bez toho, aby sa musel príliš namáhať premýšlaním o deji a aby mal chuť po čase si tento filmík pozrieť v telke znovu, napríklad pri žehlení alebo varení. Môže sa popritom pozerať na megahviezdy, ako robia nejakú lúpež, ktorá je premyslená tak, aby všetci stíhlali chápať, o čo ide. Aj tí pritom sporáku. Vyššie alebo nižšie hodnotenie mi pripadá v tomto prípade úplne od veci.(26.8.2012)

"Když se to dá postavit, dá se to i rozebrat." Tak v tom má Nick pravdu. Já o tom tedy nic nevím, ale on se tvářil jako zkušený fyzikální destruktor trezorů, který si nenechá vzít svůj klid. To se mi líbilo, protože ho nerozhodily nově nainstalované kamery, zákeřně vyčkávající infračervené paprsky, mafie ani parťák pochybného původu. Stačilo přeci jen "otevřít dveře, vzít si to a zase je zavřít" a to starou "poctivou" prácičkou, při které nepotřebuje gigabyty dat, blikající světýlka ani superrychlá kola. Já zkrátka nemám nic proti moderním vychytávkám, ale tohle mělo taky své kouzlo, i když to občas mohlo poněkud razantněji sešlápnout plynový pedál.(24.4.2016)

Eda i Robert to zahráli na výbornou. Skvělý byl hlavně retardér v Edově podání. Nemám moc rád typ takovýhohle filmu. Ty zlodějské vykrádačky co se připravují a plánují třičtvrtě filmu a hlavní dějové zvraty zabírají pouze posledních pár minut. Ale tenhle snímek se mi více zamlouval asi a taky hlavně kvůli obsazení.(9.11.2008)

Oproti mym původnim předpokladům mě Score o dvě hodiny života neokrad. Přece jenom zlodějský snímky moc nemusim a na tenhle jsem koukal jen kvůli hereckýmu obsazení. De Niro mě výjimečně nijak zvlášť nenadchnul, mnohem lepší se mi zdál Edward Norton v roli zloděje a mentálně postiženýho uklízeče. Dokud nepřišla závěrečná půl hodinka s pěkně vymyšlenou i natoučenou vykrádácí scénou a slušnym koncem, byl jsem přesvědčenej o dvou hvězdách. Nakonec přidávám třetí hvězdu, ale jednou vidět bohatě stačí.(23.9.2012)

• Brano

Filmy o zlodejoch veľmi nemusím a tento veľmi nevybočoval zo slabého podpriemeru. Začiatok ešte sľubný. Dával som tomu šancu, lenže nič sa po celú tu dobu nedialo. Klasický miliónkrát prehratý scenár. Malá skupina sa pripravuje na lúpež. Pár minút pred koncom ukradnú svoj poklad, stane sa "nečakaný" zvrat v deji a tým to hasne. Celkovo je film strašne nudný, klíšovitý a aj dosť nezáživný. Ani hviezdne herecké obsadenie to nezachráni.(25.5.2015)

• - Píseň hrající ve výtahu při loupeži je ta samá, jaká hraje ve Smrtonosné pasti, když se teroristé dostávají do sídla Nakatomi. (Satan)

• - Hacker hraje ve svém suterénu počítačovou hru Quake III: Arena od id Software. (Satan)

• - Jedná se o jediný film, ve kterém stojí tváří v tvář Marlon Brando a Robert De Niro. Oba v minulosti hráli tutéž postavu - Dona Vita Corleona v mafiánské trilogii Kmotr. (Satan)