Kdo s koho

Gary Foster

Richard Pearson

Scénografie:

Jackson De Govia

Oproti mym původnim předpokladům mě Score o dvě hodiny života neokrad. Přece jenom zlodějský snímky moc nemusim a na tenhle jsem koukal jen kvůli hereckýmu obsazení. De Niro mě výjimečně nijak zvlášť nenadchnul, mnohem lepší se mi zdál Edward Norton v roli zloděje a mentálně postiženýho uklízeče. Dokud nepřišla závěrečná půl hodinka s pěkně vymyšlenou i natoučenou vykrádácí scénou a slušnym koncem, byl jsem přesvědčenej o dvou hvězdách. Nakonec přidávám třetí hvězdu, ale jednou vidět bohatě stačí.(23.9.2012)

Bohužel lehké zklamání. Od takového hvězdného hereckého tria - Brando, De Niro, Norton, jsem čekal víc. Scenáristicky velmi slabé. Poměrně delší stopáž místy nudí. Nejedná se o žádný akční film, ale krimi o třech zlodějích. Celou dobu sledujeme přípravy na loupež, do toho se stále De Niro rozhoduje, jestli má do toho jít nebo ne. Žádná akce (kromě poslední části) se nekoná. A závěrečné zvraty nechávají diváka chladným. Plusem snímku je výkon Edwarda Nortona. Jinak film může ještě přilákat na tlustého Marlona Branda. Velmi nezáživné.(15.5.2013)

Prošedivělý De Niro, 200kilový Brando a fantastický Norton. To je herecké obsazení zlodějského filmu, který první třetinu nudí k smrti, druhou člověka pomalu vrací mezi živé a v poslední třetině příjemně pobaví a překvapí. Když je Norton na scéně jedná se pětihvězdičkový koncert. Je však jasné, že tam nemůže být dvě hodiny v kuse.(24.3.2010)

Kolikrát jsme už zažili, že někdo musí z důchodu zpět do služby, případně těsně před ním se nechá zlákat poslední fuškou? Když se v dané hře představí trio výtečných herců tří generací, rádi se necháme zlanařit i my. Zvlášť když tu na jedné straně stojí letitá zkušenost a na druhé mladická dravost. A cenná kořist může být klidně za desatero horami. Ve zlodějském filmu často záleží na scénáři. Pokud je blbě vystavěný nebo jednoduše překombinovaný, přestane nás dění na plátně zajímat. Pánové scénáristé nás tady bohužel dokáží překvapit jen velmi málo, Frank Oz je přeci jenom ryze komediální tvůrce, ač tenhle krok do neznámých vod ukočíroval se ctí. Staromódně podané, herecky velmi slušné, neokázalé, ovšem rafinovanosti/nápaditosti bych si příště prosil krapet víc.(15.10.2017)

V podstate sa jedná o film, ktorého poslaním je pobaviť diváka bez toho, aby sa musel príliš namáhať premýšlaním o deji a aby mal chuť po čase si tento filmík pozrieť v telke znovu, napríklad pri žehlení alebo varení. Môže sa popritom pozerať na megahviezdy, ako robia nejakú lúpež, ktorá je premyslená tak, aby všetci stíhlali chápať, o čo ide. Aj tí pritom sporáku. Vyššie alebo nižšie hodnotenie mi pripadá v tomto prípade úplne od veci.(26.8.2012)

• - Jedná se o jediný film, ve kterém stojí tváří v tvář Marlon Brando a Robert De Niro. Oba v minulosti hráli tutéž postavu - Dona Vita Corleona v mafiánské trilogii Kmotr. (Satan)

• - Hacker hraje ve svém suterénu počítačovou hru Quake III: Arena od id Software. (Satan)

• - Brando strávil na natáčení tři týdny, předváděl se a komplikoval natáčení Franku Ozovi, zatímco De Niro s Nortonem se snažili vytěžit maximum z toho, co mohlo být zdařilým snímkem. (Rocky62)