Kdo s koho

Gary Foster

Richard Pearson

Scénografie:

Jackson De Govia

The Score mě osobně připadá jako takový lehký mix Heatu (některé dějové prvky, dialogy), Loupeže po Italsku (podobná formální stylizace) a tak trochu i Dannyho parťáků ("přechcávačka"). Všechno udržuje v chodu poměrně solidně odvádějící práci Frank Oz, za asistence De Nira (a jeho ruka ve filmu je hodně znát). Sám De Niro totiž do filmu vnáší takovou tu potřebnou dávku alespoň částečné realističnosti a uvěřitelnosti celé loupeže. Tudíž nečekejte žádné megavýbuchy a megamasakry alá Emmerich nebo Bay, ale spíše komornější příběh s šikovně inscenovanou scénu loupeže, kde člověka nejvíce zaujmou technické fígle, které hlavní hrdinové používají.(20.6.2005)

Vyvedená zlodějíčkovská kriminálka, které vládne duo De Niro a Norton (přece jen Marlon Brando tady vůbec nemusel být a pohled na něj není kdoví jak příjemný). Určitě mi z filmu vždy vytane postava dementního pomocníčka, kterého si jako za své alter ego vybral Edward Norton. PS: Určitě nemusím zmiňovat kdo ze zmiňovaných zlodějíčku koho převeze. 60%(19.6.2007)

Ze začátku vypadá "Kdo s koho" hodně slibně hlavně díky trojici jmen De Niro-Brando-Norton. Jenže pak se z toho vyklube jen průměrná krimi s předvídatelným koncem, která sice neurazí a řemeslně je velmi dobře zvládnutá, zároveň však kupí jedno klišé za druhým a celkově nepřináší vůbec nic nového. A navíc ani herci se nijak moc nesnaží, dokonce i můj oblíbenec Edward Norton mě svým pojetím postavy malého podvraťáka Jacka příliš nezaujal. A od ikon typu De Nira a Branda bych také očekávala více...(8.6.2005)

Inteligentný lúpežnícky filmík, ktorý stojí za to vidieť... nie však kvôli originálnemu a strhujúcemu príbehu, ten by ste tu len márne hľadali (teda až na záver)... no za pozornosť určite stoja skvelé herecké výkony De Nira a hlavne Nortona, ktoré posúvajú (aspoň u mňa) tento thriller do nadpriemeru. Jednoznačne 4*.(8.4.2010)

Působí to jako závan čerstvého vzduchu ze starých dobrých časů klasického krimi. Krásně pozvolna plynoucí děj a žádné samoúčelné obraty jen pro rozkomíhání pásma příběhu. Sledujeme gentlemanský souboj prošedivělého vlka Roberta De Nira, reprezenta starého poctivého řemesla s mladičkým začátečníkem bez zábran, jenž konečně jednou skončí tak, aby to uspokojilo i mé filmové cítění. Vkusné a důstojné rozloučení hereckého velikána Marlona Branda.(26.10.2004)

• - Jedná se o jediný film, ve kterém stojí tváří v tvář Marlon Brando a Robert De Niro. Oba v minulosti hráli tutéž postavu - Dona Vita Corleona v mafiánské trilogii Kmotr. (Satan)

• - Marlon Brando přiznal, že roli přijal čistě pro peníze, neboť byl na mizině a netěsnila mu střecha v sousedství sídla Jacka Nicholsona. (Rocky62)

• - Píseň hrající ve výtahu při loupeži je ta samá, jaká hraje ve Smrtonosné pasti, když se teroristé dostávají do sídla Nakatomi. (Satan)