Kdo s koho

Gary Foster

Richard Pearson

Scénografie:

Jackson De Govia

Limonádový Joe a s ním i někteří uživatelé csfd to hodnotí slovy "žabaři, žádná mrtvola." Mě to naopak vyhovuje a jsem tomu rád, že je ještě možné natočit inteligentní film tohoto ražení. Norton opět vynikající, slušný De Niro a hlavně výborné dialogy. Taková dobře plánovaná klidná loupež provedená profesionály je daleko zajímavější, než rychlí dopravci v oblecích a jiné podobné obludnosti.(27.3.2006)

Prekvapilo ma, že som si až po pol hodine spomenul, že som tento film už videl a ČSFD mi prezradila, že to bolo pred ôsmimi rokmi. Neprekvapilo ma, že som filmu dal tri hviezdičky, pretože aj dnes si myslím, že je to tak akurát. Je dobré vidieť dobrých hercov, slušné je prepáčiť, že podobne vymakané veľké krádeže som už videl v niekoľkých predtým videných filmoch a poteší aj záver filmu. A platí o ňom aj možnosť pozerania pri sporáku, o ktorej sa zmienil Anderton.(28.10.2017)

Edward Norton je fajn ako vždy, Robert de Niro tiež robí svoje no títo dvaja sa k sebe (takmer) vôbec nehodia. The Score je skôr taký priemer - neurazí, nenadchne. Pár dobrých scén, no to je asi tak všetko. Scénar je nezáživný, postavy nezaujímavé a dlhá stopáž filmu si ide tiež svoje. No, škoda, viac ako 60% to nebude..(7.7.2017)

• tron

Frank Oz bol v roku 2001 legendou. Ako režisér mal na svojom konte pekných pár hitov (A ČO BOB?, TRHÁK PÁNA BOWFINGERA) a ako "duchovný otec“ majstra Yodu v ságe HVIEZDNE VOJNY vstúpil do dejín mainstreamovej kinematografie. Keď sa vrhol na heist movie KTO Z KOHO, nemohol veriť vlastným očiam. Myslel, že sa mu sníva - do filmu sa mu podarilo prehovoriť tri najvýraznejšie herecké osobnosti svojich generácií: Marlona Branda, Roberta De Nira a Edwarda Nortona. Scenár nebol žiadny zázrak, ale kto by chcel scenáristický zázrak, keď má vo svojom filme také hviezdy? Nakrúcanie sa však už čoskoro premenilo na peklo a Oz bol nakoniec asi rád, že sa mu to vôbec podarilo ako-tak, krvavo ale predsa dokončiť. Kým Norton a De Niro boli profesionáli (navyše nikdy sa netajaci tým, že Brando je ich herecký vzor), s Brandom Oz zažíval každodenný stres. Legenda z Krstného otca a Apokalypsy desaťročia rada znepríjemňovala život režisérom, producentom a kolegom-hercom a inak tomu nebolo ani tentokrát. Oz sa mu od začiatku nakrúcania z nejakého dôvodu sprotivil a tak sa rozhodol, že mu nakrúcanie poriadne skomplikuje. Stres, nervozita, neučenie sa replík, odťažité hranie, z ktorého sa Brando ani nesnažil odstrániť znechutenie, únavu a ľahostajnosť. Vo svojich scénách nenosil nohavice, čiže kameraman mal čo robiť, aby si to diváci nevšimli. Výsledok? Priemerná, na môj vkus strašne nudná heist movie záležitosť, nakoniec zaujímavá práve (a len?) zvučným kastingom. Bohužiaľ, nekoná sa žiadny šokujúci zvrat (niečo je na konci, ale je to blbosť), scenár je až smutne podpriemerný, nikto nebol nominovaný na Oscara a s prižmúreným okom môžeme túto upotenú fušku vnímať predovšetkým ako divadlo, ktoré si Oz, De Niro a Norton zahrali pre možnosť spolupracovať s kultovým Marlonom Brandom (ide o jeho posledný film). Minimálne zopár spoločných minút Brando/De Niro, kde oko pozorného diváka vidí spontánnu radosť, ktorú mali obaja z improvizácie, za jedno pozretie stojí. Plus príjemne v zafajčenom večernom ležérnom džeze ponorená atmosféra. Naopak, Norton, hrajúci retardovaného upratovača, je trápny.(9.1.2009)

Oproti mym původnim předpokladům mě Score o dvě hodiny života neokrad. Přece jenom zlodějský snímky moc nemusim a na tenhle jsem koukal jen kvůli hereckýmu obsazení. De Niro mě výjimečně nijak zvlášť nenadchnul, mnohem lepší se mi zdál Edward Norton v roli zloděje a mentálně postiženýho uklízeče. Dokud nepřišla závěrečná půl hodinka s pěkně vymyšlenou i natoučenou vykrádácí scénou a slušnym koncem, byl jsem přesvědčenej o dvou hvězdách. Nakonec přidávám třetí hvězdu, ale jednou vidět bohatě stačí.(23.9.2012)

• - Brando strávil na natáčení tři týdny, předváděl se a komplikoval natáčení Franku Ozovi, zatímco De Niro s Nortonem se snažili vytěžit maximum z toho, co mohlo být zdařilým snímkem. (Rocky62)

• - Marlon Brando se odmítal ve své poslední scéně usmívat, takže jeho nepatrný úšklebek byl dodatečně přidán počítačem. (Satan)

• - Píseň hrající ve výtahu při loupeži je ta samá, jaká hraje ve Smrtonosné pasti, když se teroristé dostávají do sídla Nakatomi. (Satan)