Příběh o přátelství, lásce a slávě je vyprávěním o čtyřiadvacetiletém Kristofferovi, který se živí instalováním billboardů. Poklidný život bezstarostného mladíka se však změní v okamžiku, kdy se jeho přítelkyně Elisabeth rozhodne, že spíš než po jeho boku by se jí dařilo s vlastním šéfem, a opustí ho. Kristofferovi se jeho malý, bezpečný svět rázem rozpadne na kusy. Začne si připadat jako beznadějný outsider. Jednoho dne se ovšem jeho videodeníky náhodou dostanou do ruky televizního producenta stanice TV2, který má na starosti i populární show Karsten Tonight. O několik týdnů později je už Kristofferův život veřejným tajemstvím: televizní diváci se ovšem baví nejen jeho každodenními drobnými příhodami, ale i osudy jeho přátel - jeho nejlepšího přítele Geira a počítačového designéra Stiga Ingeho Kristofferova budoucnost najednou vypadá růžově - všichni se o něj zajímají a usilují o jeho přízeň. Hvězda televizního byznysu má ovšem jeden velký problém: kamarádi se od něj začínají odvracet. Ví, že je musí získat za každou cenu zpátky - ale jak? (oficiální text distributora)

C0r0ner

Fajn příběh, ale nic víc. Tyldum je skvělý režisér, o tom už jsem se přesvědčil několikrát, ale tenhle scénář byl takový jakoby normální a civilní, takže si po skončení člověk sice odnese hezký zážitek z filmu, ale zpětně si nedokáže vybavit nic zajímavého, co se dělo. Na jedno podívání to ale byl optimální materiál. 70% ()

eLeR

Film na dobrú náladu ... zaručene. Síce viete ako to všetko dopadne, ale s tými chalanmi vám bude tak dobre, že vám to bude šuma-fuk. Nesmierne prirodzene zahraté a muzika dobré namixovaná. Ak niekedy budem mať zlú náladu, viem čo si pustím. Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018) ()

JANARYBA

Filmů s tímto názvem tu máme několik. Krom tohoto je ještě výborný německý z roku 2006. Tady nahlédneme pod pokličku na první pohled zdánlivě bezstarostného života 3 kamarádů, kteří spolu bydlí v jednom bytě. Nakonec se ukáže, že každý z nich má kupu svých problémů, které jsou pro něj jako jednotlivce prakticky neřešitelné, ale kolektivně vše zvládnou a my diváci dostaneme přídavkem i romantický happy end. ()

giovanni3

I k této komedii jsem se dostal primárně skrze Norsko a moji lásku k této zemi i její kinematografii. Film je to dosti rozporuplný, kdy vlastně nevím jak se k němu stavět. Kristoffer táhne děj svým věčným úsměvem a takovou pozitivitou, aby zas proti tomu působil jako "zlatokop", který klidně podrazí kamaráda. Jeho vztahy jsou zamotané a někdy z nich vyjde jako padouch, aby jindy byl obětí. I přátelství s Geirem je pohodové, ale zde mne moc nebavila ta "protipólová" zápletka. Stejně jako role Stig Inga, kde mi bylo mnohdy až nepříjemně, což naštěstí vyrovnala koncovka filmu (možná až přílišný skok kupředu). Kladně hodnotím roli krásné Henriette (Pia Tjelta) a vlastně i "mrchy" Elisabeth (Janne Formoe).  Suma sumárum opravdu zvláštní film, kde asi poprvé souhlasím s protichůdným žánrem "komedie/drama". Ve finále za koncovku s polepy, fotbalovým pokřikem a molem dávám 4z5. Slabší, ale 4z5. ()

Radek99

Velmi příjemná severská komedie. Je sice o teenegerech a pro teenegery, ale rozhodně se nedá negativně označit za ,,teenegerovskou". Zajímavý nápad prolnutí šotů amatérské kamery zachycující a ovlivňující skutečné životy kameramana-amatéra a jeho přátel, vkusný humor, několik ,,hustých" scén (skok z okna kanceláře do přistaveného kontejneru), spád a jen místy trochu sentimentu... Příjemné filmové překvapení! ()

• Film se natáčel v Oslu v Norsku. (rafix)
  • Raz na ulici Tyldum videl, ako partia chlapcov skáče z okna do kontajnera a nahráva sa pritom na video. Povedal si, že by mohol nakrútiť film o jednom takom mladom mužovi, čo si robí video-denník, a tak vznikla komédia Kamoši. (Zdroj: SME) (hippyman)
  • Snímek získal napříč světovými festivaly celkem 6 nominací a 6 výher různých ocenění, převážně za režii, např. v Karlových Varech 2003 nominaci na cenu Crystal Globe a výhru Audience Award - obojí pro režiséra Mortena Tylduma. (Roman.Ticka)