Kámoš

Buddy

Kamoši

Komedie / Drama / Romantický

Norsko, 2003, 100 min

4.5* kazdy film ktory vo mne dokaze prebudit emocie urcite stoji zato. Polku filmu som sa blazene usmieval od ucha k uchu, druhu polku som bol uprimne dojaty. Velmi jednoduchy pribeh zo zivota, lahko sa moze kazdy (mlady) stotoznit s hlavnymi postavami. Malo veci sa mu da vytknut, najzjavnejsou zrejme uplny zaver filmu, totalne predvidatelne cliche, ALE vzhladom na priebeh a celkovu koncepciu filmu by som si ziadny iny zaver ani predstavit nevedel. Vynikajuci film. bodka(20.4.2005)

Fajn příběh, ale nic víc. Tyldum je skvělý režisér, o tom už jsem se přesvědčil několikrát, ale tenhle scénář byl takový jakoby normální a civilní, takže si po skončení člověk sice odnese hezký zážitek z filmu, ale zpětně si nedokáže vybavit nic zajímavého, co se dělo. Na jedno podívání to ale byl optimální materiál. 70%(8.5.2017)

Taká príjemná, severská komická oddychovka s romantickým nádychom. Dráma tu síce hrala len druhé husle, no i tak sa tu našlo pár scén, ktoré situáciu okolo jednotlivých postáv dokázali pekne pocitovo vyhrotiť. Mám na mysli hlavne postavu Stiga Ingeho. Škoda, že sa tu tomu jeho problému nevenovali trocha viac do hĺbky. Celkovo však veľká spokojnosť, tieto romantické príbehy o priateľstve a láske idú severanom veľmi dobre. 70/100(19.11.2016)

Vcelku povedená komedie s prvky dramatu. Bavil jsem se, i když v druhé polovině je tu několik zbytečných momentů a hluchých míst a ten závěr byl na mě až příliš... Nápad ovšem dobrý, příběh taktéž (až na zmíněné) celkem fajn a stejně tak herci sympatičtí, své role nekazící. Celkově má ovšem Morten Tyldum povedenější filmy. 55%(1.8.2015)

Postavy ve filmu působí přirozeně a mladé publikum se s hrdiny může identifikovat, protože často mívá podobné problémy, které Kristoffer a jeho přátelé řeší. Výborný herecký výkon podává například Anders Baasmo Kristiansen v roli Stiga Ingeho, který trpí dobře uvěřitelným panickým strachem vzdálit se od svého domu, také neustálé Kristofferovo váhání mezi Elisabeth a Henriettou jistě kdekdo zažil. Hnidopich snad může konstatovat, že jen ten závěr je až moc happy. Jenže to už beztak s blížícím se koncem tušíte, a pokud by to dopadlo jinak, většina diváků by byla zřejmě zklamaná.(1.7.2005)

• - Film se natáčel v Oslu v Norsku. (rafix)

• - Raz na ulici Tyldum videl, ako partia chlapcov skáče z okna do kontajnera a nahráva sa pritom na video. Povedal si, že by mohol nakrútiť film o jednom takom mladom mužovi, čo si robí video-denník, a tak vznikla komédia Kamoši. (Zdroj: SME) (hippyman)

• - Fim měl premiéru v Norsku dne 29. srpna 2003, naposledy pak byl v kinech uveden v Oslu 19. února 2004, tedy nezvyklých, dlouhých 6 měsíců. (rafix)