Kámoš

Buddy

Kamoši

Komedie / Drama / Romantický

Norsko, 2003, 100 min

Napsat, že Kámoš byl lidský film zní jako ohromný klišé. Jenže já nevím, jak to líp napsat. Tři kámoši, každý má nějaký problém a každý ho řeší po svém. Do toho téma "pro jakou se rozhodnu" hlavního hrdiny a jinak jakoby nic, jakoby normálně v normálním životě. A i když se chvílema nic neděje, tak je hrozně příjemný na to koukat a prožívat život s třema kámošema a přát jim, aby ty jejich trampoty dopadly dobře.(7.2.2016)

Nenápadný film o všedních věcech. 1) Základním rysem snímku je neokázalá nenápadnost. Nenápadní sympatičtí herci (zejména 28letý představitel Kristoffera Nicolai Cleve Broch s pěknou postavou a rovněž 28letý charismatický představitel otce malého chlapce Aksel Hennie), neokázale vedení 37letým režisérem Mortenem Tyldumem zpřítomňují všední příběh v nenápadném okolí stanice metra Tøyen center v Oslu. 2) Bohužel spolu s nenápadností jde i určitá nevýraznost. Nesměji se ani nepláču, k postavám jsem získal vztah asi jako k sousedům v domě - jde to s nimi, ale raději se od nich držím dál. Ačkoli považuji film za docela dobrý, znovu si ho asi nepustím.(8.1.2012)

Taká príjemná, severská komická oddychovka s romantickým nádychom. Dráma tu síce hrala len druhé husle, no i tak sa tu našlo pár scén, ktoré situáciu okolo jednotlivých postáv dokázali pekne pocitovo vyhrotiť. Mám na mysli hlavne postavu Stiga Ingeho. Škoda, že sa tu tomu jeho problému nevenovali trocha viac do hĺbky. Celkovo však veľká spokojnosť, tieto romantické príbehy o priateľstve a láske idú severanom veľmi dobre. 70/100(19.11.2016)

V tomto období vítam, každý severský film. Konečne som sa dokopala k tomu, aby som sa začala učiť Nórčinu, pretože mi z trojky "Dansk, Svensk, Norsk" pripadá najmelodickejšia. Pri sledovaní filmov je nesmierne motivúce, ak zrazu rozumiete tam slovo, tu frázu...No, ale nie o tom som chcela. Buddy je veľmi milý nórsky filmík, ktorý rozhodne potešil. Popravde však len potešil, nenadchol. Túto tému som videla spracovanú už aj lepšie, možno keby sa vyhli niektorým klišé, bola by som zhovievavejšia. Neviem. Takto však zostávam len pri priemernom hodnotení.(2.2.2017)

možná dost záleží, jakou máte náladu, když jdete na tenhle oddychový film. trocha pohádkovosti je podle mě na místě - magická moc televize (která hraje jako další herec) prostě podobné věci umožňuje. a některé situace jsou docela dobře okouknuté ze života, chvílemi se s postavami filmu můžete úplně ztotožnit. a jejich fórky nemají chybu :) výborná zábava, která potěší a rozesměje - nic víc. ale to je přeci docela dost, ne? (mimochodem, oficiální text distributora je asi o jiném filmu? kristoffer není žádný outsider, spíš sympatický flákač ;)(6.3.2004)

• - Fim měl premiéru v Norsku dne 29. srpna 2003, naposledy pak byl v kinech uveden v Oslu 19. února 2004, tedy nezvyklých, dlouhých 6 měsíců. (rafix)

• - Raz na ulici Tyldum videl, ako partia chlapcov skáče z okna do kontajnera a nahráva sa pritom na video. Povedal si, že by mohol nakrútiť film o jednom takom mladom mužovi, čo si robí video-denník, a tak vznikla komédia Kamoši. (Zdroj: SME) (hippyman)

• - Film se natáčel v Oslu v Norsku. (rafix)