Kámoš

Buddy

Kamoši

Komedie / Drama / Romantický

Norsko, 2003, 100 min

Velmi příjemná severská komedie. Je sice o teenegerech a pro teenegery, ale rozhodně se nedá negativně označit za ,,teenegerovskou". Zajímavý nápad prolnutí šotů amatérské kamery zachycující a ovlivňující skutečné životy kameramana-amatéra a jeho přátel, vkusný humor, několik ,,hustých" scén (skok z okna kanceláře do přistaveného kontejneru), spád a jen místy trochu sentimentu... Příjemné filmové překvapení!(22.1.2007)

Spočiatku som si začínal myslieť, že pôjde o ďalší Jackass, ale podaný v menej nechutnej obálke a s dejom. Z Buddyho sa však vykľul veľmi príjemný film o mladých a nielen pre mladých. Autorom sa podarilo vytvoriť dobrý príbeh o láske a priateľoch, ktorí chápu navzájom svoje malé aj veľké muchy. Pre pomoc kamošovi urobia čokoľvek. Snímka aj vďaka hereckým výkonom a skvelej hudbe pôsobí veľmi príjemne a povedome. Zanecháva dobrý pocit, akoby to bolo o všetkých naozajstných priateľoch, či aspoň o takých akých by každý chcel mať.(26.7.2004)

Další ze skvělých norských filmů. Komediální drama ze života. To je přesně něco pro mě. Herci sympaťáci, námět se zajímavou zápletkou a výborné zpracování. Tohle všechno dostanete u tohoto snímku. Víc takových filmů ... Určitě jsem to neviděla naposledy. 95%.(22.3.2015)

Rozhodně zajímavý a nevšední počin. Závěr sice trochu kýčovitý, ale přesto film zaujal. Nevím, jak na tom norská kinematografii je, ale za tohle dávám palec nahoru. 75 %(8.1.2012)

Výborná podívaná, celý život je o fellas a ja si tých mojich cením najviac na svete :-)! nazdar(4.2.2015)

• - Raz na ulici Tyldum videl, ako partia chlapcov skáče z okna do kontajnera a nahráva sa pritom na video. Povedal si, že by mohol nakrútiť film o jednom takom mladom mužovi, čo si robí video-denník, a tak vznikla komédia Kamoši. (Zdroj: SME) (hippyman)

• - Film se natáčel v Oslu v Norsku. (rafix)

• - Fim měl premiéru v Norsku dne 29. srpna 2003, naposledy pak byl v kinech uveden v Oslu 19. února 2004, tedy nezvyklých, dlouhých 6 měsíců. (rafix)