Reklama

Reklama

Císařovna

(seriál)
  • Německo Die Kaiserin (více)
Trailer

Epizody(6)

Obsahy(1)

V 19. století si na Vídeňském dvoře musí rebelka Sissi a císař František Josef vybojovat svůj vztah navzdory velkému tlaku, různým intrikám i tahanicím o moc. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Idego 

všechny recenze uživatele

Historická (ne)přesnost je mi úplně ukradená, není to dokument. Anachronický prvky jako třeba moderní balet na svatební hostině mně naopak přišly jako vzácná ukázka toho, čím tenhle seriál může zaujmout. Jinak je to prostě další ze seriálů, který Netflix blije jak na běžícím pásu a kterej prostě nenabízí nic jinýho než možnost u něj na konci dne vypnout. Asi by se pro to nejvíc hodilo slovo sterilní. Ve výsledku to vypadá jako historická The Crown, ale je to sterilní telenovela s povrchníma postavama a dějem, kterej by se v pohodě vlezl do poloviční stopáže. ()

sharky 

všechny recenze uživatele

Je to taková německá verze The Crown (z rakouských dějin), která příliš nezaostává za svým britským předobrazem (a docela bezostyšně ho místy kopíruje, hlavně hudbou) . Je tady víc romantiky a intrik na úkor politiky (i když  se to s dalšími díly stupňuje a dojde i na oblíbený historický kolorit - ruské vojáky na hranicích). Má to špičkové herce (zejména Melika Foroutan coby císařovna matka), kameru i výpravu a kostýmy, na kterých je vidět každé utracené euro  (je znát že to není točené po studiích ale na skutečných historických lokacích). Hodně potěší velká historická přesnost do poměrně malých detailů jako je jizva na Františkově krku po nepovedeném atentátu z roku 53. Scénář je celkově chytrý s dobře napsanými dialogy a konečně se snaží odvyprávět známý příběh i s depresemi, ne jako ta červená knihovna s Romy Schneider. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na jedne strane se serial drzi historickych skutecnosti, na strane druhe popousti uzdu umelecke fantazii a otevira se modernim tematum. Je polovina 19. stoleti. Ve svete probiha prumyslova revoluce, ale na plytvavem a zhyralem Videnskem dvore si to neuvedomuji. Kdo do dvora prijde zvenku, narazi na absurdni pravidla. A dvorni damy se snazi vlichotit do prizne nove cisarovny. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Sisi jsem měla vždycky ráda, je to jedna z historických osob, která mě fascinovala, takže jsem se na seriál moc těšila. Nebudu lhát, očekávala jsem něco podobného jako The Crown, takže jsem lehce zklamaná, že to vůbec podobné není (a je to škoda, jinak by ta úroveň byla úplně jinde). Nicméně i tak mě seriál bavil a dávám to k plusu hlavně hereckým výkonům a celkově hercům, kteří byli zvoleni. Hezky do rolí pasují a jiskření mezi hlavními hrdiny je viditelné na první pohled. Co bych možná omezila je ta extravagance a sex, mám pocit, že to vidím skoro v každém německém seriálu, ale je to jen detail. Doufám, že bude druhá série, příběh Sisi má určitě ještě dost co nabídnout. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Sissi hraje moc hezká herečka, Franz Josef taky vzhledově ujde, ostatně jako ostatní herci – většinou jsou fakt pohlední. Hezké jsou i lokace a kostýmy kombinující historizující vzhled s lehkou moderností. Myslím, že také bylo na čase natočit něco o Sissi a vyhnout se přitom romantické pohádce ve stylu trilogie s Romy. Ale, proč do toho, bože, vložili zcela vymyšlenou a nesmyslnou zápletku o jakémsi lidovém odporu a špionce mezi dvorními dámami? Vždyť Alžbětin život sám o sobě byl mnohoznačný a pestrobarený příběh, není nutné do něj násilně roubovat vyspekulované peripetie. SHRNUTÍ: Když už do seriálu dali takový peníze, mohli aspoň s fantazií rozvíjet historická fakta a ne fantasmagorie. ()

Galerie (60)

Reklama

Reklama