Jakub a obří broskev

• Česko James a kouzelná broskev (více)

Osiřelý Jakub žije u svých zlých tetiček. Jednoho dne potká podivného starce, který mu věnuje vak plný kouzel. Díky nim vyroste na suchém stromě obří broskev a Jakub netuší, že právě ta ho dovede k zaslouženému štěstí. (oficiální text distributora)

nerow

Co sráží celý snímek o úroveň níž, je kombinace stop-motion animace a hraných sekvencí. Já jsem prostě na kombinace animací s hranými pasážemi naprosto hákliví. Sice hraný úvod i závěr byl dobře stylizačně provedený, ale naprosto se tam nehodil. Kdyby se býval Selick rozhodl pro formu stop-motion v rozsahu celé stopáže, tak bych snad nemohl nic vytknout. Hlavní důvod byl zřejmě ušetření několika měsíční práce i slušné části rozpočtu. Tím pádem ve formě stop-motion vznikla pouze cesta přes moře na broskvi.. Selikovi rozhodně toto rozhodnutí pro hrané sekvence nezapomenu a do dnes mě štve, že tím srazil na kolena něco, co mohlo být naprosto famózní. 80% ()

decouble

Celková struktura vyprávění dobrá, animace pěkná, ale vyloženě se mi nelíbily ty hrané pasáže (hlavně na začátku). Spíše než studiovou stylizovaností působily dojmem laciné televizní produkce z 80. let. Možná měly připomínat filmy ze 30. a 40. let (tedy dobu, ve které se příběh odehrává), ale vypadají spíše jako nedomrlý mix Tima Burtona a filmu noir. A to dost narušuje kouzlo pohádkovosti animovaných pasáží. ()

moviefilm

Toto je ale naozaj najinfantilnejšia a najnudnejšia animovaná rozprávka, akú som kedy videl. A ani celú som ju nevidel, vzhľadom na to, že po polhodine mi praskli nervy. Ak chcem nájsť jediný klad, tak jeden by sa našiel-Newmanova hudba. Ale to je celé. Až ma zaráža, že to režíroval Selick a produkoval Burton! A to som knihu ako dieťa čítal a celkom sa mi páčila... P.S.:Pozdravujem českých prekladateľov. :-D ()

majo25

Jedna z najslabších poloanimovaných disneyoviek. Niekto by nazval plná fantázie, ja hovorím uletená. Hlavne hraná časť je zlá až fraškovitá, nehodná Disneyho. Animovaná je o niečo lepšia, je dobrodružná a trochu divoká, aj keď postavičky majú k sympatickosti ďaleko, humor je divný a nejakú pointu okrem nájdenia si kamarátov som akosi nezachytil. ()

rikitiki

Jakkoli se mi líbí naivní provedení animované části, přece jen už je poněkud old school. Příběh je dobrý a vtipně potměšilý, Roald Dahl se nezapře. Nicméně, televizní výprava a chudičkost snímku mi překážely v tom, abych si film plně užila. SHRNUTÍ: Když za tebou tety přijedou po oceánském dnu, vsaď se, že jsou to pořádné čarodějnice. ()

Časové pásmo bylo změněno