Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Zasmušilý spisovatel, kterému chybí inspirace pro druhou knihu, přijme nabídku sepsat paměti umírajícího muže – a brzo zjistí, že v mužově krvavé minulosti figuruje i on. (Netflix)

Recenze (9)

simon84 

všechny recenze uživatele

Zajimavej francouzskej serial. ale delalo mi docela problemy se orientovat v tom preskakovani ruznych linek a casu. Navic zaverecna vymena hlavni herecky tomu pridala na chaosu. Bohuzel zamer autoru hezky, ale musel jsem si dohledat, proc to udelali. Jinak by me to nenapadlo. ale to je mozna jen muj problem. :-D ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Moje hodnotenie bude veľmi subjektívne, vyjadrím len pocity z videného. Chvíľami som bola na hrane, že pozerám na predvídateľnú blbosť. Lenže ono ma to nakoniec pekne posadilo na stoličku. Počítajte s čiernymi motýľmi ako symbolom depresie, veci sa nejako samovoľne kazia. Dôležitým prvkom bol viackrát opakovaný citát z Biblie o otcoch, ktorí jedli kyslé hrozno, ale až ich deťom tŕplo v ústach. ()

Reklama

JB2203 

všechny recenze uživatele

Problematické hodnotit. Silný antagonizmus mezi snahou o objektivní pohled a subjektivními pocity, které ve mně sledování seriálu zanechalo. Po formální stránce se bezpochyby jedná o vysoce spektakulární záležitost, co se však týká samotného děje, tady je už věc podstatně složitější. Správné naladění a jistá míra tolerance jsou zřejmě nezbytné. Tvůrci zde přichystali pro diváka trpkou Odysseu, cestu na níž potkáváme plejádu povětšinou značně nesympatických postav strhávaných narativním vírem násilí a stále dokola se brodících marasmem sexu. Občas mi to přišlo docela ekl, občas jsem měl pocit, že je mi servírováno něco výjimečného. V každém případě to z hlavy jen tak nedostanu. Pokusím se tedy být objektivní a ve svém hodnocení upřednostnit uměleckou formu, která mi přišla po všech stránkách (režie, kamera, hudba...) nadprůměrná. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Děsí mě představa, že je na Netflixu podobných seriálů bambilion a já je nikdy neuvidím jen proto, že se mi pořádně nenabízí. Tohle byl opus magnum francouzské seriálové tvorby. Stalo se tady toho tolik, že už toho bylo až moc. To je moje hlavní výtka. Jinak to buď příjmu a budu velebit, nebo na tom budu hledat mouchy. Rozhodl jsem se pro první variantu. Pohltilo mě to, ohromilo mě to a ta původní Solange mi přišla jako nejkrásnější herečka na světě. ()

petikacka 

všechny recenze uživatele

Ty motherfuckere! Co jsi mi to udělal? To byla brutální psychonálož! Pustila jsem si to vlastně náhodou páč se mi nechtělo dlouze hledat nějaké dobré můvi a zároveň jsem si chtěla dát chvilku pokoj od Yellowstonu. Ovšem moc jsem si nepomohla...Je to takové temné stejně jako název a paralely na odkazy našich rodičů za jejichž skutky sice nemůžeme, ale stejně si je někteří nesou celý život s sebou. Až jsem se oklepala z těch vzpomínek.  No, rozhodně mě to rozhodilo... P.S. Retro ve flešbecích je super.    Za mě 88% ()

Galerie (55)

Zajímavosti (1)

  • V prvej scéne, ktorá sa odohráva v roku 1978, hrá v pozadí pesnička "Gloria" od Umberta Tozziho, ktorá vznikla a bola hitom až v roku 1979. (vavrinec)

Reklama

Reklama