Starci

• Německo Old People (více)

Matka se dvěma dětmi se vrátí domů na sestřinu svatbu. Pak tam ale začnou starci hlava nehlava vraždit a rodinná událost se rychle změní na boj o holý život. (Netflix)

Miroslav.Zac

Film měl asi drastickou formou upozornit na nešvar moderní doby, kdy mládí jde vpřed a zanechává za sebou stárnoucí, umírající příbuzenstvo, odkázané na placené, profesionální pečovatele, nebo chátrající v předražených podnájmech panelákových králikáren. Jistý pocit studu to v mladých určitě vzbudí, ale tím vyvražďováním mladých starými lidmi jakékoliv další možné sebeuvědomění si svých možností a snahu napravit tuto nešťastnou situaci bohužel zabije. Jinak je film takovou zajímavou jednohubkou na říjnové nedělní odpoledne. ()

flyer.nick

Atmosféra i zpracování fajn, na německé poměry možná až nadprůměr, ale příběh takový stokrát opakovaný, tentokrát jen se starci místo zombíků nebo sektářů, nic převratného nebo originálního. ()

joemikes

Ja teda nevim jak vypada Livingdeaduv fotr, ale ti dedci byli strasidelny, zrovna jsem vecerel pri scene se shnilou nohou, musel jsem se divat jinam. Zvuky ze sluchatek vrzajicich dveri a tikajicich hodin me dostaly. Necekal jsem, ze to bude, dle recenzi, tak dobry. ()

Skunkiee

Ideální film na všední den. Po práci unavený dělník otevře pivo a pustí si něco, u čeho nemusí, na spíš nemůže přemýšlet. Tohle film splňuje dokonale. Je tam pár podivných momentů, ale mě se to líbilo. Napínavý film, který nenechá ani na chvíli vydechnout, a ještě před polovinou si říkáte, že tohle nemůže nikdo přežít (vlastně kdo říká, že může?). Výborný výběr herců, řemeslně zvládnuté na sto procent. Drobným mínusem je příliš zbrklé finále, naopak scény z domova důchodců jsou to nejlepší a půvabně zvráceně krásné. ()

Zagger

starci na chmelu, neprijemny britky film vicemene bez hlavy a paty, jen navozili duchodce z mitingu babise v horni dolni a na ruku jim dali par kilo na zalohy na energie... promrhany potencial s plesnivcema, ale i tak je to uchylny film i kdyby potencial nepromrhali, holt nemecko ()

Jirkacek odpad!

Německý hororový snímek Starci z roku 2022 si vybrala moje nejdražší polovička z nabídky společnosti NETFLIX a já osobně jsme od něj nečekal žádné zázraky. Důvod by jednoduchý, protože u něj bylo napsáno, že v něm starci hlava nehlava vraždí. Tento druh filmového žánru nemám příliš v lásce, nikoliv snad protože bych se při nich bál, ale ty krvavé mi připadají ubohé a čím více červené tekutiny při něm vyteče, tím horší hodnocení pak ode mne ten horor dostane. Naopak mne velice baví ty duchařské s pořádným napětím a když se děj odehrává v nějakém opuštěném domě, starém příbytku, sirotčinci potažmo psychiatrii, moje filmové srdce jásá a těší se na jeho shlédnutí. Byl jsem tedy zvědav, jestli si budu moci tento horor zařadit do šuplíku s dobrými filmy, nebo do toho s těmi špatnými. Vše začalo návratem rozvedené Elly (Melika Foroutan) se svými dvěma dětmi do svého rodné vesnice, aby se zúčastnila svatby své sestry. Jenže odlehlá vesnice se od doby, kdy ji opustila, radikálně změnila. Mladí lidé se již dávno odstěhovali a většinou tady nechali staré lidi, na které zbytek světa zdánlivě zapomněl. Když se večer po svatební hostině spustila bouřka, najednou se starší obyvatelé domova důchodců začali chovat podivně a napadli mladé ošetřovatele které zabili. Po výpadku proudu rozbili důchodci bezpečnostní dveře a slavnostní veselí nedalekého domu je přitáhlo právě tam. Cestou do domu pozabíjeli pár hostů svatebních hostů, kteří byli na cestě do svých domovů a pak svou pozornost obrátili na obyvatele. Vzápětí vůdce starých zabijáků (Gerhard Bös) sprovodil ze světa oba novomanžele a pak dostal chuť si to vyřídit se zbytkem rodiny. Jak to dopadlo, to už prozrazovat nebudu. Já jsem vlastně ani nechtěl původně komentář napsat, protože jsem byl naprosto znechucen z té brutality a množství krve a vůbec nechápu, jak se tento horor mohl někomu líbit. Občas byla nějaká ta scéna docela napínavá, ale jinak vše zapadlo do červeně zbarveného klišé, které tento typ děsivého druhu filmu nabízí. Děj také nic moc a ještě ke všemu jsem nějak nepochopil, proč ti staří vlastně začali vraždit. Souhlasím snad jenom s jakýmsi poselstvím filmu, které upozorňovalo na to, aby děti, vnuci a potomci nezapomínali na své rodiče a prarodiče. Jenže to bylo podáno tak zvrácenou formou, že to bylo až nechutné a tomu odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, německý horor Starci ode mne nezískal žádnou hvězdu a hodil jsem jej do odpadu ! ()

patho666

Postavy nesympatické od prvej minúty tak, že človek nad nimi nemá kúska zľutovania. Neodvrátiteľný starecký killing však nedosahuje uspokojivú intenzitu a tak jediné čo pobavilo bola scéna s ponožkou. Po ruke bol anglický a český dabing, jeden horší ako druhý, fuj. ()

goauld

Tak tohle jsme teda nečekali... Důchodcovské "zombie" gore, aneb - nezlobte dědečka :-) No... jako je fakt, že námět to byl vskutku originelní, o tom žádná :-D Viděti tak čilý důchodce se jen tak nevidí... Vlastně - vidí... v Německu - tam je čilých důchodců habaděj... a taky jakpak by ne, když každý z nich bere 4x násobný důchod toho českého. Takže proto ta čilost (hlavně je to vidět v té "tajné chodbě" :-))) Nicméně věta: honem, rychle pryč na moře!! kolem jsou samí důchodci :-D ...no není to k pousmání? :-)) Jako pěkné to bylo, pohár přetekl a důchodci se činili. Bohužel - nějak nám nikdo nevysvětlil, proč zrovna v tu noc, proč (pomalu) všichni najednou a KDO/CO byl/o tím "spouštěčem" běsnění těch starců. Zajímavý je, že ač se to běsnění důchodců (zřejmě) odehrávalo po celé zemi, tak co na to ozbrojené složky? Dále - žít v takovém "domově" důchodců, taxe tam asi pomátne nejeden důchodce (žádná televize, žádný rádio... divné, divné...) Každopádně na DDR produkci slušně natočené s hutnou atmosférou a k dobru jest, že naštěstí evropská produkce NETRPÍ tou nesmyslnou amíkovskou "rozmanitostí ras", takže tu nenajdeme ani jednoho teplouše, ani čmoudíka a ani asiata. Das ist GUT!!! ;-) ()

Isfio

Dosť nudný a nezáživný film. Nepostrehol som nejaký hlbší príbeh, postavy pobehujú a vraždia ľudí. ()

gggggg

Odpad, herecky mizerné a aj keď tvorcovia vedeli vytvoriť napätie, často ho tvorili v scénach, kde to bolo úplne zbytočné. Dejovo to bolo tak stupídne, že dopozerať to bol Vianočný zázrak. ()

MarekTulen

Film, který má zajímavý nápad a na druhou stranu na hovno provedení. Absolutně tohle nepůsobí jako horror, spíš náhodné, pouliční bitky se starými lidmi. Jediný co na tomhle filmu uznávám, je nápad, sice fakt, fakt divný nápad, ale může být i dobře použitý, což u tohohle tvůrci bohužel nedokázali. Přijde mi že poslední dobou to Německo v Netflixu opravdu nedávají. ()

VojtaHradec

Ach jo tento film měl zajímavý nápad ale totálně ho pokazil jelikož mezi napínavými scénami bylo asi 5 minut jenom jak postaví stojí občas něco hlubšího a napínavé scény měli třeba 2 minuty a asi 45 minut se nic nedělo na začátku každopádně to vůbec neuspokojí ty kteří mají rádi napětí a nebo aspoň časté napětí dávám dvě hvězdy protože to byl zajímavý nápad a něco se tam občas dělo. ()

pandakiller

Místo zombíků jsou tu poněkud liknaví senioři. To je celkem novum. Jinak ale příběh sám o sobě moc originální není, je ale pěkně natočený a chvílemi i docela drsný. Každopádně se na to dá docela dobře dívat. Řekl bych lepší průměr. ()