Reklama

Reklama

The Boat

Trailer 1

Tři mladé páry se rozhodnou strávit víkend na luxusní jachtě. Dlouho očekávaná plavba se promění ve skutečnou noční můru. Po párty se všichni probudí uprostřed moře a zjistí, že na jachtě zmizelo jídlo a voda. Přes vysílačku neznámý hlas vyzve hrdiny, aby se zúčastnili psychologické hry. (LIVINGDEAD)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (12)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Slušný thriller o nepojízdné jachtě, šesti pasažérech, širém moři a psychopatovi na vysílačce. Se spravedlností to není jednoduché a člověk si musí dávat pozor, aby v touze po jejím naplnění nebyl sám tím nespravedlivým. Trochu se zde řeší sociální rovina, což ale zas tak nepřekvapí, páč Italové dali světu neorealismus, takže sociální cítění mají v sobě. Sice mě u thrillerů nebaví užvaněné pasáže, tady ale bylo jasné, že tvůrci potřebují postavy divákovi přiblížit co nejvíce, aby pochopil, kdo je kdo. Silné tři zvyšuji o jednu za happy end - možný spoiler - připomněl mi syrové a nekompromisní italské westerny... ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Skupina přátel se rozhodne užít pár dní relaxu na jachtě. Po bujaré párty je však čeká nepříjemný překvapení. Z chvil pohod se rázem stane doslova boj o přežití. Zjišťují, že jsou unášeni proudem na širém moři, bez záchranného člunu, bez jídla a pití. V tom se ale z vysílačky ozve mužský hlas. Přítel to ale rozhodně nebude. No nebylo to nic extra ale nebylo to marný. Film nabídne i nějaký zvraty a zakončení bylo podle mýho gusta. Takže pěkný 3hvězdy. ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý thriller, možno o kúsok slabší ako podobný kanadský Harpoon, v ktorom tri spriatelené páriky na jachte oslavujú a pijú jedna radosť, no ono ich to prejde, keď na ďalší deň zistia, že sa nachádzajú na otvorenom mori bez jedla, vody a možnosti záchrany. Niekto totiž s nimi rozohral vražednú hru a čoskoro vyplávajú na povrch temné tajomstvá každého z nich. Takže ďalší z filmov, kde sa postupne odhaľuje motivácia, prečo postavy konajú ako konajú, a našťastie pôjde o viac, ako len "kto s kým chrápal". Poteší predovšetkým dostatok nečakaných zvratov a prekvapení, vrátane nekompromisnej koncovky. Taliani potešili, baví ma postupné odhaľovanie súvislostí kto, s kým, ako, prečo... a kto z toho celého vyjde ako najväčší hajzel. Vidno, že na tom pracoval zohratý tým scenáristov, ktorí vedeli, čo robia. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Ucházející kulisa k večeři, ale nic víc. Příběh je docela dobře vypointovaný a závěr byl víceméně podle mého gusta, to ale nic nemění na tom, že mě často štvala ruční kamera bez stabilizace a celkově pak film působí jako levná televizní zábava na všední odpoledne. Můžou za to především herci (a herečky), ani jednomu z nich jsem jeho roli nevěřil a připadali mi všichni jako nějací neživotní panáci z telenovel. A taky pochybuju, že podobné typy znají Dostojevského. (pozn.: Ten zajímavý přístav ze začátku je Piano di Sorrento jižně od Neapole.) ()

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Horší dvě. Né fakt, tohle se vůbec nedalo dodívat. Ve filmu hraje Filippo Nigro a toho měl teďka najetého ze seriálu Suburra. To byla jediná motivace tohle pustit a možná jsem to vážně měl vzdát, protože ke konci je to ještě horší svinstvo, i když o tom filmu nevíte lautr nic. Paradoxně to začne idylicky jak jinak. Nápad je sice taky dobrý, ale zpracování a hlavně celkově příběh je tak špatný, že je to až hanba. Film strategicky chce diváka nechávat v nedbalkách a postupně rozkrývat karty. Bohužel žádný eso nebo dvě sedmičky nečekejte. Slabé flashbacky, herecké nevýkony a potupná charakteristika postav Vám dá stále do hledáčku jenom jedno. Co ten tam dělal a proč tam vůbec hrál? Scenáristi na to kašlou a režisér moc neví jak zaujmout. Tak posledních 20 minut přijdou zvraty z prstu, postavy se chovají ještě více debilněji a tam vzadu pořád. Ano, co ten tu pořád dělá? :D Film o pomstě nebo nevím o čem, co Vám rodiče jdou kvůli autonehodě do kopru. Logiku to nesebralo za celou dobu ač jsem se snažil i přetáčet, abych vůbec zjistil co tak dvě postavy vůbec jsou zač, ale nevím to ani po skončení. Italský spletenec co měl na mnohem více.30% ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Film sa natáčal pri mesta Valletta (Malta). (Arsenal83)
  • Ako čln, na ktorom je muž uväznený, boli použité dva člny. Jeden pre scény vonku na vode, druhý pre scény v interiéri a počas hmly. (Arsenal83)
  • Názov lode „Aeolus“ pochádza z gréckej mytológie a hoci toto meno majú v mýtoch 3 postavy, tak pravdepodobnejší vzor ako syn Heleny alebo posledný syn Hippota a zároveň strážca vetrov, je syn boha morí Poseidona, ktorý viedol kolónie na ostrovy. (Arsenal83)

Reklama

Reklama