Bad Timing (festivalový název)

Bad Timing

Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie, 1980, 122 min

Ponurý noir situovaný do Vídně a zčásti i do normalizačního Československa mi svou halucinační atmosférou i výbornou hudbou připomněl třeba Coppolův Rozhovor - dějový minimalismus, postupné noření se do chorobných zákoutí mysli až na samou hranici, za níž začíná šílenství - ale dokážeme si uvědomit, že jsme tuto hranici sami v sobě překročili a je v našich silách vrátit se zpátky, jako by se ptal Roeg? Kriminální zápletka a špionáž jsou tady vedlejší, Roega zde zajímá milostný vztah mezi pedanticky se sebeovládajícím psychoanalytikem (Art Garfunkel) a živelnou nymfomankou (Theresa Russell), vztah, který je předem odsouzen k zániku - a jeho postupný rozpad sledujeme jako geniální skládačku celý film až do strhujícího závěru. I když je ten film tak nějak "nemocný", intezita vyprávění nedovolí přestat se dívat, od filmu si nemůžeme přát víc... P. S. Vyčítat Roegovi trochu pokroucený pohled na československé reálie je zbytečné, vypořádal se s nimi docela obstojně. Art Garfunkel i Theresa Russell jsou jinak vynikající, jen Harvey Keitel jako vídeňský detektiv Netusil mi sem moc nesedí (jak Keitela vidím, jsem rázem někde v New Yorku).(24.8.2013)

Zatím nejzajímavější z Roegů, z těch co jsem viděl (a díky Bruggám dám asi druhou šanci "Don´t Look Now"). Temnější znepokojující vztahovka v lehce artovém obalu, hodně stojí na Therese Russell, (ta herečka je baba a ještě umí hrát) a typicky roegovsky (viz Walkabout) ostrém přestříhávání a spojování dvou časových rovin. P.S. Bude uvedeno na letošním MFF KV v rámci sekce Pocta Nicolasi Roegovi(13.5.2008)

Bad Timing se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmů a ještě dlouho budu vzpomínat na kultovní Roegovo střihové orgie. Na karlovarském festivalu jsem vcházel do kina s neskutečnou únavou a nečekal jsem, že mě vůbec ještě něco vzpruží. Přesně to dokázalo psychologické drama, které nahlíží velmi neobvykle na milostnou dvojici a prozkoumává důmyslně jejich vztah. Ženy občas dokážou být ještě více záludnější, než si dokázal učitel psychologie představit. Byl jsem v naprostém úžasu a obsazení filmu se podařilo skutečně na jedničku (Harvey Keitel v roli inspektora byl neopakovatelný) a soundtrack filmu byl také vynikající. Stejně jako u hlavní dvojice jste u filmu nečekali jestli další skladba bude příjemná rockovka (The Who - Who Are You) nebo Kánon od Pachelbela.(6.7.2008)

• bassator

43rd KVIFF 2008 - TRIBUTE TO NICOLAS ROEG - Pocta Nicolasi Roegovi, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.94/268(31.8.2009)

Dokonalý film ve svém stylu, možná nejlepší Roeg. Výborná Theresa Russell, určitě lepší než v Heuréce, hodně dobrý taky Harvey Keitel. Jako celek opravdu uchvacující.(4.2.2013)

• Heroine

No já zírám. Kdyby nebyl Garfunkel jeden z nejlepších zpěváků světa, nikdy bych se na tenhle film nedívala. Dělalo se mi u něj nevolno, a myslím že to nebyl filmařův záměr. Theresa Russel je neuvěřitelně hnusná, a celý film bzučí pitomostí. Ale vidět jsem ho musela, no.(29.7.2011)

je hlavna dvojica predobrazom klimtovych diel?, v mnozstve symbolov viedenskeho prostredia (psychoanalyza, spravodajska hra, ci sexualita), sa odohrava v prestrihu eroticky krminalny pribeh. Garfunkel svojou hereckou pozou neskutocne plochy, az ma vytacalo. Kratsia stopaz by tiez nebola naskodu, plusove bodiky davam za lokaciu, vieden ma svoje caro, navyse bratislava ako hranica, medzi vychodom a zapadom sa mihne v zaberoch niekolkokrat. A scena z CSSR konzulatu velmi podarena. Silne 3*(13.5.2010)

Jak na závěr řekl obstarožní manžel hlavní ženské hrdinky Mileny: Abys mohl být s tak složitou ženou, musíš ji milovat víc, než vlastní důstojnost. Aneb chcete-li žít se vzrušující, ale nezralou a sobeckou mrchou, podívejte se, jaké to může být. Negativní manuál pro partnery nestandardních partnerek:-)(20.3.2013)