poster

Příběh nindži (festivalový název)

 • Japonsko

  Shinobi no mono

 • Japonsko

  忍びの者

Akční / Drama

Japonsko, 1962, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zelvopyr
  *****

  Z filmu Shinobi no mono jsem hned z několika důvodů u vytržení. Hlavní role Goemona: zatím nejlepší Ichikawa z těch cca 15ti filmů, které jsem viděl. Itó jako vůdce nindžů, liška podšitá a velmistr manipulace. Krásná Fujimura jako Goemonova milá. A hlavně můj nej- herec Wakayama jako další z řady jeho monster: zde coby jeden z největších hrdlořezů historie mezi velkými knížaty, Nobunaga. Fantasticky zahrané. Ne, vůbec netlačí na pilu jako šílený vrahoun, naopak je tak věcný a civilní, až z něj jde o to větší hrůza. Wakayamovým postavám bych nejspíš šel z cesty skoro všem i neozbrojeným (i když normálně budím docela respekt). Krom těchto čtyř radostí má film kvalitní příběh, poměrně dost nepředvídatelný, zjevně i solidní rozpočet a přesvědčivou výpravu. A hlavně se nejedná o přepísklou pohádku o supernindža-nadlidech, ale o dost uvěřitelné podání. Jednoduše 100% ze 100.(27.11.2012)

 • Johnny.ARN
  ***

  Ako komentovať film, ktorý je starší ako môj tatko?? Dá sa hovoriť o klasike. Pekná zápletka, žiadne zbytočné efekty, realistické podanie. Jasná gradácia s epickou bojovou scénou na konci. Na danú dobu miestami odvážna kamera. Režisérsky veľmi svižne poňaté. Dialógy bez nejakých vážnejších zádrheľov. Výprava nejak neoslovila a trochu sklamala aj bojová choreografia. Taktiež som trochu čakal viac ukážok ninjutsu a rôznych techník boja so zbraňami. V konečnom dôsledku však veľmi pútavá klasika zo stredovekého Japonska. 3 z 5 ( Videné v kine Lumiére )(19.11.2013)

 • stub
  *****

  V podstatě netřeba nic dodávat - skvělá klasika, která tvoří rozumný protipól béčkovým ninja filmům, prezentuje tyto "maskoty" japonské kultury ve výrazně reálnějším světle a ozřejmuje ninjutsu v jeho skutečném slova smyslu, tedy jako umění špionáže a diverze. V prvních třech snímcích se Raizo Ichikawa (za jehož nedávné zařazení do databáze děkuji Artranovi...už jsem ani nedoufal) představí v roli legendárního Goemona Ishikawy, prahnoucího po pomstě, jehož úhlavním nepřítelem není nikdo menší než Oda Nobunaga (Tomisaburo Wakayama). Jeden z nejlepších reprezentantů žánru jako takového!(15.10.2009)

 • Cedr
  *****

  Ninja klasika, která zaujme hlavně svou temnou atmosférou. Syrovostí předčí lecjaké slavnější snímky z "cruel" jidaigeki subžánru. Skvěle natočeno (parádní exteriéry) a ještě lépe zahráno. Raizo Ichikawa na sebe svým výkonem nepřekvapivě strhává veškerou pozornost. Ač samostatně fungující, tak perfektně doplněno druhým dílem Zoku shinobi no mono.(30.8.2015)

 • pepino
  *****

  Konečně, konečně jsem narazil na film kde jsou ninjové zobrazeni tak jak skutečně vypadali a nikoliv jako nadpřirozená monstra, jak je můžeme vídat v amerických akčních filmech. Je to asi dáno tím že poradcem k tomuto filmu byl skutečný ninja, přesněji velmistr bojového umění Bujinkan (tradiční japonské válečné umění obsahující mimo jiné i umění ninjů) soké Masaaki Hatsumi. Jsem studentem tohoto umění a i když jsem se ještě neměl tu čest s dr.Hatsumim potkat osobně, i z videa či fotky vyzařuje obrovské charisma a jeho umění boje a vůbec ladnost pohynu je neuvěřitelné... A jak jinak může dopadnout film do kterého měl možnost mluvit on.... Jasných 5.. A není to dáno jen Hacumim, ale i filmem samotným. Prostředí feudálního Japonska je vykresleno s takovou zručností že bych i uvěřil že byl ten film natočen ve středověku ( vizuální stránka včetně hudby je podobná např filmu Onibaba nebo samurajským filmům od Kurosawy).(6.4.2007)