poster

Café Society

 • USA

  Cafe Society

Drama

USA, 1995, 104 min

 • igi B.
  ****

  Atmosférou působivé (byť s poněkud televizně stacickou formou natočené) retro, každopádně však herecky i režijně žánrově stylová a vcelku věrohodně podaná >pravdivá< historka o lesku a bídě jedné luxusní barové >high society< komunity z počátku poválečných >padesátých< let v N.Y. . . . Hochštapleři, pasáci, štětky, pisálci, všelijací ti umělci i umělkyně a zbohatlíci a podobné zjevy z řad padlého okraje tehdejší smetánky versus trošku pošetilý a možná i ve své branži naivní polda, který chce jen to svoje město očistit od hříchu a nakonec sám se stává nechtěnou figurou ve hře vyšších zájmů... Aby nakonec s notnou dávkou hořkosti sám pochopil, že jednu špatnost stejně jinou nenapraví... Film má přes svoji (vlastně jen ku prospěchu věci!) výrazovou jednoduchost opravdu dobře vystavěnou dobovou atmosféru, dokreslenou pak zdařilým soundtrackem v rytmu tehdejšího jazzu a latina a doplněnou originálními dobovými záběry života nočního velkoměsta. . . . Tři a půl hvězdičky tedy za film a za ten poctivě podaný >dech< poválečného poživačného nočního života zaokrouhleno v dobrém rozmaru (toho, co v životě >pár< dlouhých nocí už taky různě prob[en]děl... ;-) nahoru. - - - - - (Poprvé viděno 11.11.2009 na dvd, komentář zde jako první - 11.11.2009)(11.11.2009)

 • Garch
  ****

  Při náhodném shlédnutí jsem si nejdřív pomyslel, že Woody Allen, pro tentokrát, ubral na vtípcích a sarkasmu. Kdepak Allen, to Raymond De Felitta se soustředil na dokonalé obrazy z takzvané "zlaté doby Hollywoodu" (a New York nijak nezaostával). Natočeno famózně a přepečlivě. Opravdu, zkuste si zastavit kteroukoli pasáž, ta fotka bude obraz.(2.11.2018)

 • Docflash

  Informace o CAFE SOCIETY a kauze Milton Jelke a tzv.Golden Prostitute zde : http://www.pulpinternational.com/pulp/entry/Hush-Hush-cover-from-March-1961.html http://www.pulpinternational.com/pulp/entry/Cover-and-scans-from-Confidential-magazine-of-January-1961.html(25.1.2013)

 • lysohlava
  ***

  Jak už bylo řečeno, atmosféru to mělo, ale příběh se dost vleče, stejně jako nudné dialogy.(13.10.2011)

 • candy_daze
  *

  Nuda jaxviň. Než jsem ze začátku pochopila, o co jde, málem jsem usnula. Když se k nudě ještě přidaly dementní dialogy a nudná kamera, bylo dokonáno. Ačkoli filmy z prostředí 50. let zbožňuju, u tohohle jsem opravdu nevydržela(21.5.2010)

 • - Natáčení probíhalo v americkém městě New York. (Terva)