poster

Can que

 • Hong Kong

  殘缺

 • Hong Kong

  Chaan kuet

 • anglický

  Crippled Avengers

 • USA

  Mortal Combat

 • USA

  Return of the 5 Deadly Venoms

Akční / Drama

Hong Kong, 1978, 107 min

Režie:

Cheh Chang

Kamera:

Wai-Kei Cho
 • Flipnic
  ***

  Tak tenhle film jsem si sehnal a shlídl zejména kvůli nechtěné záměně s raritním a ultra-bizardním kung-fu filmečkem Crippled Masters/Tian can di que (1979). Jaké však bylo moje zklamání, když jsem sledoval zase to tisíckrát obehrané "kung-fu" s pěti blbečky, kteří si hrajou na bojovníky a než padne jedna rána, udělají 400 pohybů, 200 salt a 2 výkopy ... No to si můžu zajít do cirkusu a ne koukat na martial arts ... Navíc tyhle filmy ze 70.tek od SB nemají s martial arts nic společného... Je to potrhlé cirkusácké hopsání, s bojem to prostě nemá nic ... Soubojů spousta, kaskadéři výborní, ale příšerná nuda a debilní vtípky ... i když docela dobrý nápad...(25.3.2009)

 • Zofan
  *****

  Choreografie geniální a ten " pitomec" je vskutku fenomenální. Venom filmy jsou zkrátka pecka a nonstop akce. Více už rozebírat není třeba (viz MaedhRos), protože jde především o dojem a požitek a tam je spokojenost na vysoké úrovni.(31.8.2009)

 • MaedhRos
  *****

  Quintessential Venom flick. Fandové, kteří si libují v choreografii zatížené na akrobatické kousky a z "operních kejklí" centrálního taiwanského tria jsou odvaření, si ve finále Crippled Avengers nejspíš blahem cvrknou...;-) Navíc se jedná o jeden z těch filmů, kde zaběhaná "Venom formulka" obzvlášť dobře funguje. Chemie a drive, které se z pozdějších Venom filmů začaly pomalu vytrácet, jsou zde dosud přítomny v každém záběru - a i když já osobně se domnívám, že tohle rozhodně není nejlepší Venom film, určitě je to jeden z těch nejvíc okouzlujících - snad proto, že je v něm přítomen onen osvěžující element "urvanosti ze řetězu" - a že působí dojmem, že do něj všichni zúčastnění šli po hlavě.(29.8.2007)

 • miklaras
  *****

  Omlouvám se MaedhRos, že jsem viděla tenhle film až letos, kdy sbírám všechno s Chen Kuan Taiem. Tohle je skutečná perla od Changa Cheha! Děcko s kovovýma rukama a mstitelé v podání slepec...hluchoněmý...beznohý a idiot(rozkošný Sheng Chiang), to je vážně neuvěřitelné. Když k tomu připočtu Chen Kuan Taie s šedými prameny vlasů jako padoucha, Wang Lung Weie jako padouchaova pohůnka, krásné akrobatické choreografie a skutečně veleprostinký scénář, vyjde mi absolutních pět hvězd pro pět jedů, tentokrát s podtextem pomoci handicapovaným zařadit se do společnosti... :-)(4.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace