Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Navštivte grandslamové a další slavné turnaje po boku talentovaných tenistů, kteří dělají všechno pro to, aby vstoupili do dějin bílého sportu. Seriál plný akce a napětí. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (9)

campix 

všechny recenze uživatele

Netflix sportovní dokusérie umí. Break Point není výjimkou. Minimálně první série je velmi povedená a roztažená do deseti dílů sleduje celou sezńu na okruhu a může se do hloubky více věnovat příběhům vybranných tenistů. Komplexní přehled s několika postavami vytaženými do popředí. Druhá série se už vůbec nepovedla. Nenabízí nějaký ucelenější přehled sezony a sleduje především několik amerických tenistů povětšinou druhého sledu, jak se snaží prorazit a pokud se to nedaří. Skáče se dál. Hodně jednostranný fan servis, který podkopává výbornou první sérii, jelikož ti opravdu top tenisté si štáb do soukromí nepustí a pokud vůbec, tak pouze zaglosují několik vět před kamerou. ()

virus10 

všechny recenze uživatele

Výběr některých tenistů je přinejmenším diskutabilní a rozhodně by mě to více bavilo sledovat s českou stopou. Chápu, že ve dvouhře to v roce 2022 na grandslamech nebylo tak oslnivé, ale minimálně mohli zmínit čtyřhru, kdy duo Siniaková - Krejčíková jasně dominovalo. Vyhrály, co se dalo, všechny grandslamy, Turnaj mistryň i olympiádu. Z toho tři grandslamy právě v roce 2022 a to na tom čtvrtém nemohly startovat kvůli covidu. Příští sezónu už bych si měl užít více. Děkuji holky! Muchová, Vondroušová, Strýcová.. ()

Reklama

YouKnowWho 

všechny recenze uživatele

Netflix opakovaně ukazuje, že pokud něco opravdu umí, jsou to sportovní dokumentární série. Po téměř dokonalém Drive to Survive ze světa Formule 1, který přitáhl k tomuto sportu opět miliony fanoušků po celém světě, se Netflix snaží o podobný úspěch i u dalších sportů, jako jsou cyklistika, golf nebo právě tenis. Break point je opět skvěle natočenou show, která Vás vtáhne do dění na okruzích ATP a WTA a poodkryje zákulisí tenisových hvězd. Škoda jen, že Break point naráží na stejný problém, jako 4. a 5. série Drive to Survie, když se tvůrci snaží každý zajímavý příběh ještě uměle přibarvit a udělat z toho ještě větší hollywoodskou senzaci, než o kterou se ve skutečnosti jedná, což může být pro člověka, který se v daném sportu orientuje dosti rušivé a odpuzující. Dalším problémem je výběr tenistů, které v seriálu sledujeme. Je určitě velice náročné z těch stovek tenistů a tenistek vybrat ty správné a zajímavé osobnosti, kolem kterých se bude seriál točit, ale nerozumím tomu, proč se téměř 3 epizody věnují Alje Tomljanović, která nepatří ani do TOP 50 a není vůbec ničím zajímavá. Něco podobného by se dalo říct i o Tayloru Fritzovi. Např. Nick Kyrgios určitě zajímavý je, ale zdaleka ne tolik, jak ho Netflix prezentuje. Objevuje se téměř v každé epizodě a 3 epizody jsou prakticky celé o něm a buďme upřímní...zas tak zajímavý tento borec není. Naopak skutečné hvězdy jako např. Sakkari, Swiatek nebo Jabeur zůstávají upozaděny a je jim věnována pouze polovina epizody. Celkově se však jedná o velmi povedené dílo, které skvěle dokáže na diváka přenést elektrizující atmosféru těch největších turnajů a má potenciál k "bílému" sportu přivést kvanta nových fanoušků, což bylo pravděpodobně i jeho primárním cílem. ()

TheSpearCZ 

všechny recenze uživatele

Netflix se očividně drží zajetých kolejí a po předchozích úspěšných sportovních "rekapitulacích sezóny" typu F1: Drive to Survive se tentokrát věnuje tenisu, což je sport, kterému se filmaři doposud vůbec nevěnovali. Dozvídáme se tu z behind the scenes záběrů jací jsou hráči mimo kurty, to vidím jako příjemné plus, samozřejmě na příběhy některých hráčů a hráček se kouká lépe (Alja, Ons, Kyrgios), na některé zase méně (Sabalenka, Fritz), ale každý by si tady měl vybrat to svoje. Na druhou sérii se těším, snad tentokrát i s nějakým českým obsazením. /1. série - 85%/ ()

Alementina 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenis mám ráda. Koukam i na Drive to Survive, kdy první a druhá sezona byly nabušený. Bohužel ve F1 máte asi 10 týmů, tady máte stovky hráčů a vybrat si na začátku, kterým dáte větší prostor je výzva, o které si nejsem jista, zda se povedla. Ons byla vcelku jasná, ta měla výrazný rok, ale u Alji T. je to sporné, tak jako u mužských kolegů. Tech příběhů je na kurtech tolik a navíc, stejně jako u Drive to Survive, kdy u první sezony se nezapojily dva nejvýznamnější týmy (RedBull a Mercedes) a paběrkovalo se u těch druhořadých týmů, stejný problém je u Break Pointu – Novak i Rafa nemají prostor, přestože to byly nejvýraznější hráči dané sezony. Dobře se mi na to jako fanouškovi tenisu kouká, ale nejsem si jistá, jestli tohle na rozdíl od DtS přitáhne i jiné diváky než ty tenisové, přestože i tady se první sezony ujal stejný režisér jako u DtS. ()

Galerie (106)

Reklama

Reklama