Mladá policistka Anna Göllnerová je na oslavě narozenin své kamarádky Rity v jejím nočním klubu. Tam se seznámí s mladíkem Marcusem, který se jí zastane proti opilci. Zanedlouho je ale odvolána kolegou Tomem k případu vraždy. Tělo muže bylo nalezeno v kufru jeho auta, ve kterém se vozili dva mladíci, živící se prostitucí. Ti jsou také považováni za hlavní podezřelé. Tom jde vyslechnout manželku zavražděného Cimera, Anna pátrá v místech, kde se nabízejí mladí prostituti. Ukazuje jim fotku Cimera s manželkou muže nepozná nikdo, jeho manželku však ano. Brzy je nalezena opět v kufru auta další mrtvola, zastřelená stejnou zbraní jako Cimer. Anna se mezi vyšetřováním začne scházet s Marcusem. Její matce se ale mladík nelíbí. Brzy dochází k další vraždě, provedené opět stejným způsobem (oficiální text distributora)

k212

Anna znova na scéně a tentokrát je středem jejího zájmu chlap ( minule honila vraha své milenky v Něžném vrahovi). Respektive mladíček Marcus, co svoji přízeň nerovnoměrně dělí mezi postaršího pána (v gay-klubech a kasínech), starou psychoanalytičku (na pohovce v její ordinaci) a mezi ní - tedy o pár let starší bisexuální policistku. Annu sbalí v domnění, že je to lehká děva, jelikož se s přirozeností umí pohybovat v živné půdě, z níž vzešla její i jeho existence - tedy v bordelech a klubech na okraji společnosti, půdě, která jeho nesmírně fascinuje a ona ji považuje za normální. Ano, je to osudné pouto. Nutno podotknou, že Marcus ve všech třech svých "známostech" nejspíš vidí a hledá svou nikdy nepoznanou matku... Tím končí výčet všech těch psycho-blábolů, kterými "Vražedný odpočet" (ten český překlad je velmi-velmi vtipný) oplývá v hojné míře. A dostáváme se ke stěžejnímu momentu a tím je vražda onoho starého pána + některých dalších a pátrání po matce. To je nejspíš hlavní linie, na kterou je nabalena co nejvíce "zajímavá" -rozuměj šokantní- omáčka (výše uvedená). Ještěže Anna má dva zábavné a (všeho)schopné kolegy, kteří se jí pletou do řemesla - to je další linie, pro pořádek, a má být nejspíš vtipná. Málokdy se mi "poštěstí" vidět o víkendu dva německé televizní filmy, se stejnými hrdiny (sice v opačném chronologickém pořádí a na jiných programech, ale kupodivu se stejným dabingem). Už jsem se lekla, že jde o seriál, hm, ale ani to by nebylo špatné. Mohli by ho pouštět ve škole místo přednášky na téma tolence k minoritám, v tom by jistý edukativní význam možná měl, tedy pokud nevyhraněná sexuální orientace může být považována za minoritu, což v mých očích sice není, ale buďme dostatečně voln(k)omyšlenkářští. Nebo nedostatečně úchylní a perverzní ... samozřejmě, že za tím účelem se na tyhle braky dívám, protože mě na nich přitahují ty extrémně položené charaktery. Ale to je asi tak všechno. ()