Panda a malá panda

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Japonsko, 1972, 33 min

Isao Takahata

Hajao Mijazaki

Já věděl, že to bude parádička parádní :) Sice připouštím, že když babičce přišel od pětileté vnučky první dopis který začínal:“Ahoj babi jak se máš? Já se mám dobře. Našla jsem si tatínka a stala jsem se maminkou.“ -mohla se možná cítit značně znepokojená, ale čert to vem. Holčička bez rodičů prostě začala dělat maminku synovi svého nového tatínka. Klasická japonská úchylárna :D ...... Je to překvapivě docela dramatické, akční a napínavé (zvláště první film, kdy tahle alternativní famílie musí čelit jistému tlaku veřejnosti :D ,ale kdo by čekal, že to skončí jinak než ve všeobjímajícím veselí, ten by byl naivnější než malá panda.(18.12.2015)

Je to milučká a vtipná rozprávka, ktorá by možno mohla jestvovať aj ako seriál. Tento filmík je dôležitý obzvlášť pre milovníkov Štúdia Ghibli z dvoch dôvodov. Po prvé, predstavuje rané dielo dvoch jeho významných tvorcov a po druhé, ak niekto nevedel, ako vznikol Totoro (maskot Štúdia Ghibli i postava jedného z najznámejších filmov tohto štúdia), tak po zhliadnutí tohto dielka to už určite vie. Proporcie pandy-ocka sa zrejme osvedčili ako správne roztomilé, aby si ich obľúbil detský divák. Panda-dieťa sa potom pretavila do postavy jedného z dvoch malých Totorov, ktorí už hrali nejasnú rolu.(18.2.2013)

Roztomilost! :D(5.2.2015)

Nádhera pro milovníky pandiček :)(22.8.2008)

Pre uspokojenie dieťaťa úplne dostačujúce - zaujímavá animácia, sympatické zvieracie postavičky a správna detská energia v dobrej animovanej forme.(10.8.2017)

Holčička Mimiko, se sukní končící nad rozkrokem, se stane dcerou pandy a matkou jeho potomka. Takže o zábavu je postaráno.(3.5.2009)

1 2 následující >>