poster

Panda a malá panda

 • japonský

  Panda kopanda

 • japonský

  パンダ・コパンダ

 • anglický

  Panda! Go Panda!

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Japonsko, 1972, 33 min

Režie:

Isao Takahata

Scénář:

Hajao Mijazaki
 • majo25
  ***

  Infantilná záležitosť, ktorá síce nepobaví, na to je dosť odlišná od euroamerickej produkcie pre deti, ale niektoré prvky ako originálne postavičky či sympatická animácia na vás urobia dojem. Doteraz nechápem, prečo sa dievča, vždy keď sa teší, postaví na ruky a roztiahne nohy alebo prečo tie dve pandy rozprávajú. Škoda, že až na dramatický záver to postráda akýkoľvek príbeh.(14.9.2017)

 • Fabienne
  *****

  Jestli vám úvodní písnička nevyloudí na tváři úsměv a nezačnete si ji pobrukovat, tak tenhle střeštěný dětský příběh není pro vás. Pusťtě si raději GITS nebo Akiru, protože pětiletá holčička, snažící se být vzornou dcerou velkého pandy a zároveň starostlivou maminkou jeho syna pandy, vám asi (i s oběma pandami) poleze dost krkem. Pokud ale v sobě nosíte stále velký kus dětské duše, nebudete téhle půlhodinky rozhodně litovat. A jestli milujete úsměv a chlupaté bříško Totora, mají pandy vyhráno!(22.6.2007)

 • Aelita
  *****

  Červená Karkulka, Pipi Dlouhá Punčocha a Mášenka – všechny v jedné malé holčičce, která místo vlka a tři medvědů potkala medvědy dva a byla z toho jedna převeselá rodinka, kde se nikdo neptá na věci jako "Kdo seděl na mojí židličce a polámal ji?" nebo "Kdo to ležel v mojí postýlce a rozhrabal mi ji?", protože se tu všichni mají doopravdy rádi. ___ Scénáristická prvotina Mijazakiho, jež v sobě kromě prvků a postav slavných světových dětských příběhů a pohádek spojila vše nejlepší, co má patřit do dětského světa. Vskutku malá velká kopanda.(2.1.2014)

 • Idaho
  **

  Holčička žije sama v domečku bez rodičů, kam ji chodí navštěvovat jen její babička. Jednoho dne, najde u svého domečku malou pandu a holčička se s ním zkamarádí. Když vidí, že malý panda je bez mámy, rozhodne se, že se jí stane. Jenomže se zároveň rozhodné být i dcerou tatínka malého pandy. Perverzní ;-). Ještě jednou pro Želvopýra ;-) .(23.7.2006)

 • feeme
  ***

  Je to roztomilý, i přes několik výhrad: všichni ve městě ví, že je na delší dobu holčička sama doma (v pohodě?); že se holčička těší na zloděje (?); že holčička říká, co má správně správný táta dělat (?). Takže je to roztomilý spíš povrchově, konkrétně když panďátko předstírá, že je plyšák, nebo kdykoliv se postaví na přední. I přes tento "jé" efekt si ovšem můj pětiletý kamarád začne zpívat písničku z Totora, kterého viděl předešlého dne a chtěl vidět zas, to je asi nejvýstižnější za mě.(5.8.2018)

 • - Zvíře, které pracuje v roli sebe sama v zoo, se objevilo již v roce 1969 v sovětském animovaném loutkovém filmu Krokodil Gena (1971), jenž vznikl podle knihy Eduarda Uspěnského "Krokodýl Evžen a jeho kamarádi". Po práci si táta Panda podobně jako krokodýl Gena nasazuje klobouk, bere tašku a odchází ze zoo domů. (Aelita)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace