Panda a malá panda

Japonsko, 1972, 33 min

Isao Takahata

Hajao Mijazaki
  • Idaho

Holčička žije sama v domečku bez rodičů, kam ji chodí navštěvovat jen její babička. Jednoho dne, najde u svého domečku malou pandu a holčička se s ním zkamarádí. Když vidí, že malý panda je bez mámy, rozhodne se, že se jí stane. Jenomže se zároveň rozhodné být i dcerou tatínka malého pandy. Perverzní ;-). Ještě jednou pro Želvopýra ;-) .(23.7.2006)

Díval jsem se kvůli mému prckovi, a občas nestačil valit oči. Tak infantilní zábavu jsem už dlouho neviděl, často jsem kroutil hlavou, divil se...prostě mně film přišel minimálně ulítlý, až divný. Moje ratolest se ale bavila, takže účel byl splněn. Netušil jsem, že film je tak starý a že japonské holčičky, když mají radost, ukazují hlavou vzhůru kalhotky.(25.2.2018)

Tak roztomilé, že by to rozněžnilo i drátěnku. Ale na konci ta rvačka Pandíka se psem, ta mě tam nějak neseděla. Úplně mě to vytrhlo z okouzlení. A to se nedělá. Za to strhávám hvězdičku. Jo, ale rozhodně ještě musím vyzdvihnout český dabing! Dokonce i titulní píseň zazpívala dabérka tak procítěně ("Smííích - je - léééééék!"), že se originálu minimálně vyrovnala. :D(22.4.2016)

Jestli vám úvodní písnička nevyloudí na tváři úsměv a nezačnete si ji pobrukovat, tak tenhle střeštěný dětský příběh není pro vás. Pusťtě si raději GITS nebo Akiru, protože pětiletá holčička, snažící se být vzornou dcerou velkého pandy a zároveň starostlivou maminkou jeho syna pandy, vám asi (i s oběma pandami) poleze dost krkem. Pokud ale v sobě nosíte stále velký kus dětské duše, nebudete téhle půlhodinky rozhodně litovat. A jestli milujete úsměv a chlupaté bříško Totora, mají pandy vyhráno!(22.6.2007)

Já věděl, že to bude parádička parádní :) Sice připouštím, že když babičce přišel od pětileté vnučky první dopis který začínal:“Ahoj babi jak se máš? Já se mám dobře. Našla jsem si tatínka a stala jsem se maminkou.“ -mohla se možná cítit značně znepokojená, ale čert to vem. Holčička bez rodičů prostě začala dělat maminku synovi svého nového tatínka. Klasická japonská úchylárna :D ...... Je to překvapivě docela dramatické, akční a napínavé (zvláště první film, kdy tahle alternativní famílie musí čelit jistému tlaku veřejnosti :D ,ale kdo by čekal, že to skončí jinak než ve všeobjímajícím veselí, ten by byl naivnější než malá panda.(18.12.2015)

• - Zvíře, které pracuje v roli sebe sama v zoo, se objevilo již v roce 1969 v sovětském animovaném loutkovém filmu Krokodil Gena (1971), jenž vznikl podle knihy Eduarda Uspěnského "Krokodýl Evžen a jeho kamarádi". Po práci si táta Panda podobně jako krokodýl Gena nasazuje klobouk, bere tašku a odchází ze zoo domů. (Aelita)