Reklama

Reklama

Sayen

  • Chile Sayen
Trailer

V lesích jižního Chile se mladá mapučská žena Sayen vydává po stopě žoldáků, kteří zavraždili její babičku. S využitím svého výcviku je schopna přežít a obrátit sílu proti těmto vetřelcům. Musí si vybrat mezi tím, zda odejde, nebo ochrání nejen svou, ale i ostatní domorodé skupiny před zlověstnou korporací, která ohrožuje jejich zemi a živobytí. (Prime Video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak pokud jde o zápletku nic objevného se nekoná, kolikrát už jsme to tady měli, kdy skupina hajzlů podcenila svou "kořist" a pak začalo tóčo, tak tady přesně je další takový kousek do šuplíčku, samozřejmě když už scénarista neví kudy kam dojdou náboje + pár dalších debilit hlavně směrem ke konci, na druhou stranu, dá se to v pohodě spolu s přítelem z plzeňskéhp prazdroje přežít ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

"Rozvojovým" kinematografiím milerád toleruju nějaké ty drobné nedostatky. Ale tenhle příběh je příliš naivní až hloupý na to, abych k němu pocítil byť jen průměrné sympatie. A nejen hloupý. I nešikovně natočený a ochotnicky zahraný. Co na tom, že v něm hrají dvě tuze pěkné ženské (Sayen a Miranda) a že se v něm sem tam mihnou nějaké hezké přírodní scenérie, když divák už chvíli po začátku otráveně sleduje časomíru a bručí "co já jsem si to boha zase pustil". A co je nejhorší - Sayenina pomsta samotná je tuze ubohá a nezáživná. Vy rozvojoví filmaři, kteří se snažíte točit filmy v "západním" stylu - vybodněte se na tyhle nedomrlé plagiáty a jděte radši jinou cestou, svébytnější a originálnější. ()

Reklama

drackula 

všechny recenze uživatele

Malo to potenciál na plnokrvný film o pomste, kde by sme sledovali na prvý pohľad bezbrannú devu, ktorá decimuje chamtivých biznismenov. Táto línia využitá nebola. Prvá polovica k tomu síce úspešne smerovala, ale potom ako keby si to scenárista rozmyslel. Malo to tiež potenciál byť príbehom o útlaku a chamtivosti. Toto využité tiež nebolo, keďže sonda do duší obyvateľov Chile bola moc povrchná. Pozerateľné béčko bez uspokojivého konca. 50% Amazon ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Primitívna zápletka o chamtivých boháčoch, ktorý chcú ťažiť nejakú tú surovinu, ale dobrosrdeční domorodci im ani za boha nechcú predať svoje pozemky. Je len otázka minút, kedy si to niekto odskáče a rozpúta sa nekonečný hon na Rambo indiánku, ktorá postupne redukuje zloduchov. Hlavným plusom filmu je príroda, ktorá je fakt nádherná. Takisto akcia je oldschool analógová. Ale veľa jej tu nie je a mimo akcie je to sakra nuda. Herecké výkony na všetkých frontoch sú jak z telenovely. Indiánka neustále pomstychtivo čumí a záporák sa komicky naparuje. Takže celkovo to je dosť veľká slabota, ktorú by som odporúčil len milovníkom prírody. 3/10. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Bezohlední těžaři chtějí koupit indiánskou půdu a během vyjednávání zavraždí majitelku. Jenže to netuší, čeho všeho je schopná její vnučka. Zápletka jak z prvního Vinnetoua, ale tak nakonec proč ne. Herečka v hlavní roli byla fajn, padouši působili správně padouchovatě a prostředí lesů bylo nasnímané moc hezky. Vůbec celkově ten look působil profesionálně. Problém je akce. Vzhledem k tomu, že to měl být jeden z úhelných kamenů celého filmu, byly konfrontační scény dost zoufalé ať už šlo o přímý střet, nebo o střelbu. Ani naháněčky neměly ten správný drajv a celkově mi připadalo, že v těch akčnějších chvílích byl kameraman dost nejistý. Sestříhat to pak do nějakého poživatelnějšího celku nejspíš ani nešlo. Škoda. Potenciál tu byl. 40% ()

Reklama

Reklama