Americký cyborg

Scénografie:

Kuli Sander

Kostýmy:

Yuval Caspin

Jak blbé a chudé, tak vtipné a záživné. Jen si dovolím technickou poznámku: Cyborg je "robot" a navrchu člověk - viz Terminator. Samooprava u cyborga je blbost! Je to vlastně (hlavně) válečný stroj. Android (viz Blade Runner) je umělý člověk, který běžného člověka ve všem předčí. Zde je regenerace možná jako "cool" schopnost. Spojení obou "typů" hi-tech humanoida je redundantní. Tudíž název filmu je debilní (stejně jako děj - vykradení leččehos jiného v žánru), ale stejně tak vtipný.(5.9.2012)

Céčka, sbírá céčka, v tom je ta léčka. A já jsem o tom neměl ani zdání. Céčka, že sbírá céčka, tak co mi brání. Jen abych sehnal je a běžel za ní. No jo, proč se koukat na béčko, když můžete vidět pořádný céčko! Americký cyborg s úderným podtitulem Ocelový bojovník vůbec nekopíruje Terminátora svým námětem a ani tím fešným obalem se "sajborgem". Hlavní záporák je jakýsi vysoký kyber-dědek, kterého prostě nezastaví ani utržení ruky, vytečení bílé androidí tekutiny a hlavně pořádně nakvašený mohykán, který brání jednu rajdu za každou cenu. A to ještě neví o jedné "krypto" bejkárně, která vyplyne po té utržené ručičce. Nebudu spoilerovat holoto, abych vás na tuhle srajdu aspoň trochu nalákal! Proč jsem se na to kouknul? Protože jsem si vzpomněl, že za klukovských let jsem to viděl a chtěl jsem zamáčknout nostalgickou slzu. Pro maximálně průjmový zážitek to chce vidět jen dabovanou verzi, která svoji špatností nemálokrát vyčaruje úsměv na tváři. Jo a masky a efekty jsou kupodivu na svoji dobu celkem v rychtyku (teda až na ten srandovní plod v té praktické/přenosné/nezničitelné skleněné nádobě).(4.6.2016)

• Lacike

Zly z polovici cyborg a z tej druhej terminator s 80tkovym pornofuzom naháňa cely film nasich dvoch hlavnych hrdinov kvôli dôlezitemu Mcguffinovi v jednej rozpadnutej tovarni, ktora predstavuje postapo svet. Sem tam sa trochu pobiju, sem tam po sebe vystrelia ale väcsinou len utekaju a utekaju a kedze ta tovaren zase tak velka nie je, tak vidno, ze sa tocia v kruhu. Na konci sa dockame aj moralneho ponaucenia, ze nie vsetci cyborgovia su zli. Proste klasicka beckova volovina na zabitie casu a par mozgovych buniek. 2* davam za bitky, ktore nie su uplne zle a ked sa tam nemlatili, tak to bola aspon sranda na ucet tvorcov.(30.3.2016)

• Kordus

- Nemáme náboje. Nejbližší zásobárna je moc daleko. - Jaký je v tom rozdíl? Ten cyborg byl už zasažen milionkrát. - Cyborg není jediný nepřítel. Musíme jít ještě přes území Leachů. - Leachů? - Radioaktivní kanibalové. Nechtějte se s nimi setkat... --- Škoda, že jsem to jen slyšel, s obrazem to musi být úžasné.(8.6.2009)

Bavil som sa vtedy a bavil som sa aj teraz. Najbéčkovatejšie béčko zo začiatku 90-tych rokov o ženskej čo musí ochraňovať gumové embryo pred fičúrskym cyborgom ktorého najviac trápi aby mal vyleštené čižmy. V tom jej pomáha hrdina s mohutným három. Takže behajú po zrúcaninách ( úžasný bordel ), neustále sa s cyborgom mlátia a ten sa vždy zregeneruje ( aj jeho handry ) aby sa mohli mlátiť znova. A tak stále dokola s výnimkou návštevy rádioaktívnych kanibalov. Akčné scény sú našťastie dosť dobre zvládnuté a celkom nápadité. Celé sa to rúti svižne dopredu takže ak pri tom človek moc nepremýšľa a neočakáva nejaký prejav inteligencie môže sa pobaviť. Ja som sa.(26.12.2010)