Xing yuan

Hong Kong, 1999, 96 min

Jingle Ma

Peter Kam

David Sek-Hong Chan

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $280,000(30.7.2010)

Příběh o dočasným návratu zemřelý osoby mezi živí, neni nic, co už by tu nebylo aspoň 10x, ale i přesto, že to prakticky nemá čim překvapit a schéma příběhu je jasný skoro od začátku, to je mile natočený, má to příjemnej soundtrack a jako hlavní tu je moje oblíbená Cecilia Cheung a sekunduje jí Richie Ren.(3.3.2010)

Je to milé jak už jen asijská romantika umí být, je to pohodové a laskavé, občas to umí být zábavné nebo krásně dojemné, má to řadu kouzelných momentů, hezkou hudbu a Cecilka je pěkná jako obrázek. Přesto tomu chybí jakási tajná přísada, kterou podobným filmům umí dát Japonsci nebo Korejci. Možná je to v místy dětinské naivitě, možná tím, že to občas herecky i dějově trošku "kodrcá". což však nic nemění na tom, že to byl dalšívelmi příjemný filmový zážitek.(10.10.2014)

Hezky se odvíjející romantika se zajímavým příběhem a krásnou Cecilia Cheung v hlavní roli. A ta scéna s andělem... dokonalost.(1.2.2010)

Prostý filmeček o čisté lásce mezi zdravotní sestřičkou a jejím pacientem, která se naplní až po smrti jednoho z nich. Autumn je zdravotní sestřička pečující o slepého a němého Oniona, s nímž se dokáže nejvíce uvolnit. Jednoho dne ale Onion umře a ona si plně uvědomí své pravé city, jenž pro něj schovávala. Mezitím se Onion vrací na pět dní zpět mezi živé, aby mohl Autumn vyjádřit svou lásku k ní. Pro tuto pětidenní šanci má sice zrak i hlas v pořádku, ale háček je v tom, že ho nikdo nepoznává a on nemůže nikomu říci kdo doopravdy je. O proti Oiolairemu se mi první role “Cecilky“ líbila a smekám jak pěkně zahrála všechny emoce. ■ Velice se mi líbilo telefonování do rádia a zároveň něco k zamyšlení: Pohledem vlastníma očima budete chamtiví. Budete jí chtít vlastnit. Zkuste nevnímat očima. Klidně zavřete oči a poslouchejte srdce. Můžete vše vnímat jinak. Cítit krásu a štěstí se srdcem. Budete mít prostor na představivost.(1.1.2015)

• Lacike

Strasne naivna zalezitost na urovni mexickych telenoviel.(20.2.2010)

"Cibule" je slepý a němý. Bydlí v ústavu, kde se o něj stará sestřička Podzim. Vztah mezi nimi je něco víc než jen vztah mezi pacientem a sestřičkou. Ale nikdy si nic neprojevili. Jednoho dne Cibuli porazí auto a on umírá. V nebi se dozvídá, že vyhrál jackpot. Smí se na pět dnů vrátit zpátky na Zem, ale v jiném těle a nesmí nikomu říct, že je Cibule.(7.4.2006)

Cecilia pěkná, saxík paráda, konec byl celkem fajn, ale jinak je to tak tak průměrná záležitost.(14.9.2014)

Tento snímek si mě ze začátku získal hlavně hudbou a krásnou Cecilií Cheung a myslel jsem si, že to budou jediná dvě pozivita, která na tomto snímku dokážu najít protože jinak mě to opravdu nějak zvlášť nebralo. Po hodině ovšem konečně přišla scéna, která se mnou konečně emocionálně zacloumala a já čekal, že si konečně popláču, jenže jsem jaksi zjistil, že na dojemné scény začínám reagovat opravdu netradičně a to tak, že mi začne běhat mráz po zádech. Přemýšlel jsem tedy, zda mohu konečně prohlásit, že jsem konečně našel romanci, která mě dokázala naprosto odrovnat a mohu jí dát plný počet. Po chvíli mi však došlo, že budu muset dát pouze 4*, protože se chci opět cítit tak, jak jsem se cítil u jihokorejské romance A Moment to Remember. Já chci opět doslova a do písmene chcát očima.(23.2.2010)

• Oiolaire

Tak tady šel film bohužel úplně mimo mě, v podstatě jsem měl po celou dobu neodbytný pocit, že jsem se stal obětí jakési Hong-Kongské odpovědi na jihoamerické telenovely. Příběh bych s jistou dávkou sebezapření přetrpěl, nicméně to, co předvedli herci je jen těžko popsatelné. Přehrávání nejtěžšího kalibru v čele s panem "cibule", který mi přišel, spíše než slepý a němý, duševně zaostalý. Hvězdičku za Cecilii Cheung, přestože i v jejím případě jde asi zatím o nejslabší roli.(21.3.2008)

dost silny pribeh o druhej sanci, aj ked kratkodobej. nikdy ju nevidel, avsak teraz ju ma moznost vdiet aj sa s nou rozpravat. avsak ona ho nespoznava, to je sucast dohody o posmrtnom navrate. film koli skvelej stopazi nestihne nudit a pribeh pekne odsypa. koniec je velmi emocionalny a krasna hudba este pritvrdzuje muziku. Cecilia Cheung v perfektnej forme, zdravotna sestra, ktoru by nik neodmietol. som velmi rad, ze sa ku mne tento filmik dostal!(12.2.2014)