Mima Kirigoe je členkou oblíbené hudební skupiny CHAM!. Dobře rozjetou kariéru se rozhodne opustit a stát se herečkou, ale některým jejím fanouškům se tato životní změna nelíbí. Faxem jí přijde zpráva, která ji nazývá zrádcem. Na internetu Mima objeví stránku, kde je do detailu popisován její každodenní život. Má stále větší pocit, že ji někdo sleduje. Mladá herečka se chce dostat na vrchol co nejdříve, proto si zahraje znásilněnou dívku a nafotí lechtivé snímky... (Fabienne)

RoyBatty444

Na anime dosť realistické aj keď svojou nezameniteľnou krásou vo vyjadrení a v podaní príbehu. Dosť som sa v tom strácal, ale nakoniec sa mraky roztiahli aj keď nie úplne. Poézia stvárnenia je silná a plná zvratov. Nečakajte oddychovku tu ide do tuhého. ()

maneki_neko

Vskutku bizarní, absurdní, poněkud kontroverzní a strhující dílo. Slušně to zamotá hlavu, ale ve své podstatě to tak nějak dává smysl. Hodně násilí, někdy téměř až absurdních scén. Velmi povedené psycho se zajímavou myšlenkou. Obzvlášť na tu dobu to musela být pro diváky fakt děsivá podívaná. ()

VashCZ

PERFEKTO BLUU Název mluví za sebe. U většiny filmů jsem se závěry tak trochu nespokojen. Zde jsem ale se závěrem velmi spokojen, jak mám být. Stejně jako v průběhu filmu správně znepokojen :-). ()

poleno

Čéče, poslední dobou narážím na samé dobré kousky... ovšem, asi nebyl dobrý nápad se na Perfect Blue koukat kolem 1:00 ráno. Ne snad kvůli občasné audiovizuální nechutnosti, to určitě ne. Spíš proto, že jsem si po dokoukání, lehce přiblbnut, kladl otázku, zda-li je blázen hlavní postava, nebo jestli jsem blázen já. Děj, kde se tolik překrývá realita, sny, opravdovost a bludy, jsem snad ještě neviděl. Normální divák by si mohl říct, že se v tom nedá pořádně zorientovat... a měl by pravdu. Pokud ovšem bude tvrdit, že je to nesmyslná slátanina, tak by tomuto dílu křivdil. Design postav není nijak zajímavý, spíše realistický, což je pro mě plus. Postavy, co se zde objeví, vypadají, jako obyčejní lidé co potkáte na ulici. Příběh je svým způsobem originální a hltal jsem jej každou minutou. Ale na pět hvězd to není, tudíž: 4* /75%/ ()

agent_R.M.

Nevěřil jsem že mě to bude bavit anebo že to vůbec dokoukám...Nemohu si pomoci ale i přes některé vyloženě protivné japonské záležitosti mě to celkově bavilo. Zvláště ta hra s tím co je vlastně reálné a co už je filmová role... ()

tap

Hitchkokárna, studie voyuerismu a ztráty soukromí. Matoucí způsob vyprávění a nepodbízivá animace z filmu dělají nesmrtelný masterpiece (nejen) animované japonské kinematografie. ()