Dinotopie: Výprava za kamenem Slunce

Davis Doi

Mark Watters

Steven Squillante
  • TaToten

Som od detstva fanúšikom Dinotopie. Na úvodnú trojdielnu minisériu nedám dopustiť, Cyrus Crabb je jednou z mojich naobľúbenejších postáv. Druhá plnohodnotná séria už bola trochu krok mimo a snažila sa ešte zachytiť vlnu béčkových fantazy typu Herkules a Xena, no veľmi to nefungovalo. Ale stále sa to dalo pozerať (aspoň raz teda). No táto ohavnosť, strašné niečo. Videl som to už fakt dávno ešte ako dieťa a bol som zhrozený. Toto rozhodne nieje pre ľudí, čo mali radi seriál, keďže sa jedná o reboot. Tak isto to nieje pre ľudí, čo sa radi kochajú kresbami Jamesa Gurneyho...Gurneya... to je jedno, keďže všetka krása a prepracovanosť jeho vizualizácii tohoto čarovného sveta sa nevošla do budgetu. A zasa to nieje ani pre deti, čo majú dinosaurie obdobie, lebo toto je nepochopiteľná záležitosť narozdieľ od takej Krajiny dávnych vekov.(24.8.2020)

• dvd-L

Hodnotím ty dva kanalizátory -záporáci klaďáky svým charakterem v tomhle filmu zcela převálcovali.(5.1.2009)

Animácia je celkom pekná, vkusná, akurát dinosaury sú viacmenej zjednodušené, na dinosaury Krajiny dávnych vekov sa nechytajú - tak, aby vyzerali čo najpriateľskejšie. Aj z toho je jasné, na akú cieľovú skupinu je animák mierený. Príbeh síce nezaprie istú klišovitosť, ale nepostráda dobrodružnosť, akciu a občas aj vkusný humor, vďaka čomu je jeho dej dostatočne atraktívny, má dobre tempo a nenudí. Ešte keby sa vystríhali takých infantilných momentov, ako je napríklad to, že stačí vybrať triesku mäsožravému Tyranosaurovi a ten automaticky prestane žrať bylinožravce, začne rozprávať a pomáhať klaďasom.(12.6.2020)

Dát tomuto dílku odpad, je výrazem nepochopení, že je to film pro děti nezkažené akčními pornografickými filmy. Z tvorby pro tuto kategorii je to dost nadprůměrné. Koukáme na to po několikáté celá rodina a děcka už se schání po dalším pokračování. Možná ten konec je až příliš "přislazenej ". Ale aspoň v těch pohádkách vítězí dobro nad zlem a vše dobře dopadne. Děti po tom dobře usínaj a nebudí se hrůzou ze spaní.(18.2.2011)

No s hranou Dinotopií to má společné jenom dinosaury na ostrově a kameny. Jinak už snad nic. Jako animovaná pohádka pro děti to celkem ujde, ale ne pro ty úplně malé. Těch dosavadních 70% odpovídá celkem přesně. Slabší 4.(21.12.2008)