poster

Pacient nula (festivalový název)

 • Kanada

  Zero Patience

Muzikál

Kanada, 1993, 97 min

Režie:

John Greyson

Scénář:

John Greyson

Kamera:

Miroslaw Baszak

Producenti:

Anna Stratton

Scénografie:

Sandra Kybartas
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $217,300Tržby Celosvetovo $-(26.5.2010)

 • 5150
  ***

  Tehdy začátkem 90. let byla jiná doba. AIDS bylo téma a všichni se snažili dopátrat toho, kdo to vlastně celé spustil. Kdo byl ten pomyslný pacient číslo nula. Byl to homouš, feťák nebo snad nějaká opice z Afriky? Byla to posedlost. No a John Greyson do toho natočil tenhle výstřední muzikál o AIDS a dal jim svou odpověď.(9.11.2007)

 • Hwaelos
  ****

  Je hrozně zvláštní na plátně vidět film, který se pokouší být zároveň edukativní osvětou o AIDS a zároveň jsou do něj zakomponované scény zpívajících řitních otvorů. Právě ona edukativnost nejvíc narušuje onen bizarní "Rocky Horror" feeling, ale jde o celkem pochopitelnou volbu vzhledem k záměru snímku. Kromě úchylného humoru nabízí tenhle počin i asi tři zapamatovatelné, chytlavé songy, což je vlastně na muzikál poměrně hodně. Velká spokojenost.(15.8.2019)

 • Cimr
  *****

  Monty Python uvádí... muzikál o AIDS! Když v nějakém filmu vidíte song o nepříjemnostech erekce ve společných sprchách, červené a bílé krvinky ztvárněné přestárlými akvabelami na nafukovacích kruzích a píseň řitních otvorů na citáty z Freuda, říkáte si, že kdyby film nebyl až tak moc undergroundový (záběry na mužské penisy atd) a byl natočen v trochu lepší kvalitě, Rocky Horror Picture Show by mělo vážnou konkurenci. Podle mě je dokonce překonáno - velkou předností Zero Patience je, že není jen ulítlý a zábavný, ale také dost smutný. Nekonvenčním a naprosto neotřelým způsobem řeší celou řadu vážných témat - od smrtelných nemocí, přes nutnost rozloučit se s blízkými lidmi až třeba po fake news. Pro mě překvapivý vítěz soutěže o největší zážitek Letní filmové školy 2019.(4.8.2019)

 • Idego
  ****

  Lidi umírají po statisících, kamarádi vám padají jak mouchy, léky moc nezabírají, mají vedlejší účinky a ty nejslibnější si syslí big pharma bez zájmu politiků s tím cokoliv dělat a ještě vás veřejnost má za ztělesnění zla. Drama? Ne, když vám o tom zazpívají dvě prdele (nejde nevzpomenout na Pink Flamingos). Barevný, nápaditý, provokativní, absurdní a se špetkou smutku koukajícího povrchem i zábavný. Pár hluchých míst se najde, ale jiný scény je bohatě vynahradí.(18.12.2020)

 • Braddy
  *

  Muzikály moc nemusím a tenhle se fakt moc nepovedl. Neskonale jsem se u něj nudil. Jediné co mě "probudilo" byla scéna zpívajících řitních otvorů:-) Ale ta bohužel film nezachrání.(3.4.2005)

 • TroiMae
  ****

  http://technet.idnes.cz/puvod-epidemie-aids-04c-/veda.aspx?c=A161026_180652_veda_mla(25.11.2016)

 • kim lowe
  *****

  Tak tento film mi vrazil kudlu hluboko do břicha. Citlivý, ale nepatetický, zábavný, ale tragický.(7.4.2007)