Nechoď klepat na dveře

• USA Don't Come Knocking (více)

Howard Spence (Sam Shepard) pamatuje lepší dny. Býval oblíbeným westernovým hrdinou, ale teď už se objevuje jen ve vedlejších rolích žánru, který už není tak populární jako dřív. Pocit neuspokojení a osamělosti často utápí v alkoholu a se ženami už na tom také není tak dobře, jako býval. Když se od své matky doví, že má možná někde potomka, upne se k myšlence, že jeho ivot nemusí být tak prázdný, a vydá se hledat svého syna či dceru. Cestou po stopách minulosti narazí na Doreen (Jessica Langeová), kterou kdysi miloval a opustil. Doreen má syna Earla, který jí zbyl jako vzpomínka na jejich lásku. Ale k Howardovu úžasu se nezdá, že by bývalá milá, a tím méně jejich syn stáli o návrat ztraceného otce. Nebýt dívky Sky, která se trochu záhadně objevuje a zase mizí a která projevuje pro Howarda víc pochopení než prchlivý Earl, asi by Howardovo pozdní pokání skončilo fiaskem. Ještě k tomu má v patách Suttera (Tim Roth), který je rozhodnut, že Howarda přiměje vrátit se na natáčení, z něhož utekl. (MFF Karlovy Vary)

agassi68

Na Wendersa musíte mať čas. Všetko prebieha letargickým tempom. Niektoré pasáže som skrátka musel popohnať pomocou forward.. Hlavne keď sa kamera točí okolo Sheparda na kopci. Aspoň že Roth a Lange oživili uspatý dej. Matka bola tiež vydarená. Taký milý priemer. ()

sadlokan

Herec veme dráhu z natáčení westernu.Cestou zahodí černou stříbrem pošitou košili a prolisovaný kopyta.Nechá si jen klobouk a aby byl nenápadnej přikoupí červenou košili a hladký kopyta,načež se vydá na takovou family road movie,čimž si moc nepolepší.Moc pěkný. ()

jda23

Prázdny film, ktorý vypĺňal prázdne chvíle vo filme "polo-prázdnymi" úspechmi na slávu. Na druhej strane ale mnoho festivalový road trip. ()

bono22vox

Tak tenhle Wendersuv film jistě neosloví každého, a já abych pravdu řekl, nevím kam se zařadit... Zkrátka takhle to vypadá, když se režisér věnuje víc hrátkám s formou než obsahu. Obléci prověřenou zápletku do pseudowesternového kabátu je sice zábavný nápad, na dvě hodiny ale nestačí... ()

Hank

Jedno z velkých zklamání festivalu, které potvrzuje, že není moudré se vždy řídit jménem režiséra. Banální, trapně hollywoodský film, obyčejné téma s klasickýh happy endem. jen ty hrecké výkony byly opravdu dobré... ()

pepino

No takový obyčejný ale zaroveň nevšední příběh o herci který hledá svého syna (nebo ho spíš našel a hledá cestu k němu). U filmu od Wenderse jsem zvyklý že jsou hodně originální a zajimavé. Tenhle až tak moc nebyl. Ale na kvalitě to neubírá. Prostě příjemně strávený čas ale v paměti se vám moc dlouho neustálí.... ()

AnnaMae

Pohodovej filmeček. Očekávala jsem od něj mnohem míň. A rozhodně jsem neočekávala, že budou postavy tak pěkně zahrané - jako živé :-) ()

Hrabovo

V běhu času, Paříž, Texas a Nechoď klepat na dveře pojí téma návratu, hledání potrhaných vztahů, vyjasňování si nedopovězeného (nebo nevěděného). Je to asi režisérovo téma. Všechny tři filmy jsou silné, pomalu vyprávěné a všechny nás dostávají filmovou řečí. Wenders umí vyprávět a umí nás vtáhnout. ()

AlexUnited

Podobný typ filmov sa u mňa väčšinou nezvykne prehupnúť vyššie ako cez dve hviezdičky, tu však spravím výnimku a s odretými ušami šupnem aspoň tú trojku, keďže som bol tak trochu prekvapený. Čakal som vyslovenú pohromu a obrovskú nudu, ale na počudovanie som sa dočkal celkom pozerateľného snímku s niekoľkými zaujímavými pasážami. Herecké výkony boli síce tragické (hlavne v závere), ale samotný príbeh a zápletka rozhodne nie sú na zahodenie aj keď koniec je opäť raz nedotiahnutý. Podstatné však je, že som sa aj napriek pomalému a rozťahanému tempu a pokročilej nočnej hodine nenudil, druhýkrát to však už rozhodne vidieť nepotrebujem ani nechcem. ()

leclerc

Zbytečně rozvláčněný a tudíž nudný. Zbytečně dlouhý. Zbytečná je i cesta hlavního hrdiny a zbytečné je hledání. Úplně nejhorší na tom je, že to natočil Wenders. Zbytečně. Tři hvězdičky za to, že si s tím dal takovou práci. Zbytečnou. ()

gizi

Můj druhý film Wima Wenderse a opět boduje. Snímek má prostě autorův nezaměnitelný rukopis a těžko se popisuje, proč se mi to tak líbí. Film mě prostě vtáhne svým volným tempem. Moc sympatická je také Sarah Polley. 85%. 25.9.10. ()

vykyn

Tak tady si rád dám 5*..Citovka se vším všudy.Všechno tak krásně pomalu plyne,kamera úžasná,herci..Příběh je sice průhledný a čitelný,ale v tomto případě ne na škodu.Naprosto jsem se vžil do situace hlavního hrdiny i když je generačně jinde..Asi to nebyl moc dobrý člověk,ale já jsem ho jako chlap naprosto chápal a fandil mu..A hlavně, W.Wenders umí fakt dobře režírovat..Gabriel Mann?Výtečný,Skvělý.. ()

JoudaCZ

Stárnoucí filmová polohvězda má všeho najednou dost a rozhodne se na čas ode všeho zmizet. Vezme koně ("služebního", právě natáčí western), zamete za sebou stopy a jede si urovnat svůj soukromý život (ten pracovní mu urovnají jiní). To je celé. Ten film není o ději. Je o atmosféře, o cestě, usmiřování. Po skončení filmu v hlavě zůstanou krásné obrazy, Sam Shepard na gauči a píseň "Where's Howard, Who's Howard". ()