foto

Marley Shelton

  • nar. 12.4.1974 (44 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Marley Eve Shelton se narodila v roce 1974 v Kalifornii. Její matka je učitelka a bývalá zpěvačka, otec pracuje jako producent a režisér. Marley má tři sestry, z nichž mladší Samantha Shelton je rovněž herečka. Na střední škole dělala Marley roztleskávačku a byla zvolena královnou maturitního plesu. V této době začala také koketovat s herectvím. První menší roli dostala ve filmu GRAND CANYON (1991). O dva roky později na sebe víc upozornila rolí plavčice ve filmu PLÁCEK. Ve stejném roce se objevila i v televizní sérii ANGEL FALLS, kde mj. hrála po boku Jamese Brolina nebo Kim Catrall. Následovaly tv filmy, z nichž nejvýrazněji se zapsala v HERCULES V PODSVĚTÍ a KDYŽ PŘÁTELSTVÍ ZABÍJÍ.

Poté se začala její filmová kariéra konečně rozbíhat. V roce 1995 hrála první dceru amerického prezidenta ve Stoneově snímku NIXON. Posun v její kariéře přišel s filmem PLEASANTVILLE: MĚSTEČKO ZÁZRAKŮ, kde ztvárnila Margaret, dívku hlavního představitele - Tobeyho Maguirea. V romantické komedii NEPOLÍBENÁ se spolu s Jessicou Albou objevila ve vedlejší roli oblíbené holky ze střední. V roce 2001 přišla její první hlavní role v SUGAR & SPICE, kde uplatnila své roztleskávačské zkušenosti.

V dalších letech se soustředila na nezávislé projekty jako DALLAS 323 nebo GRAND THEFT PARSONS. Snímek MOVING ALAN režíroval její otec a Marley si v něm zahrála se svou sestrou Samanthou. V SIN CITY – MĚSTO HŘÍCHU ztvárnila roli ženy, kterou na začátku zastřelí Josh Hartnett. Dál pokračovala ve vedlejších rolích ve filmech NECHOĎ KLEPAT NA DVEŘE a POSLEDNÍ POLIBEK.

Marleyina zatím poslední role (Dr. Dakota Block) byla v Rodriguezově a Tarantinově společném filmovém projektu GRINDHOUSE: AUTO ZABIJÁK a PLANETA TEROR. V roce 2001 si vzala televizního a filmového producenta Beau Flynna, který ji pomohl obsadit v komedii BUBLIŇÁK.

... "vaja" ...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace