Bingo!

Julian Kemp

Mark Thomas
  • WANDRWALL

Pěkná pohádka.(5.8.2010)

Umíte si představit něco NEzábavnějšího, než je bingo? Možná prezidentův novoroční projev, četbu Ilustrovaných dějin babylónské plísně nebo televizní debatu o růstu HDP. Jistě, pár věcí by se našlo, ale snad se shodneme, že z her je bingo suverénně nejnudnější. Co tedy může být vzrušujícího na vyškrtávání chlívečků na tiketu a čekání na souvislou řadu, které je čekáním na Godota? Tak o tom je tento film. Proč mají všechny ty stařenky z filmu tak rády svou periferní hernu na pokraji krachu? Protože je to pro ně místo, kde se setkávají s přáteli, majitel jim - třeba i na dluh - uvaří svou dobrou specialitu, vyvolávač čísel bere svou profesi jako hozenou rukavici a mění ji v podmanivou show plnou bonmotů a interakcí... A je tu jaksi útulněji než v nedaleké monsterherně. Když se naladíte na tu správnou vlnu, můžete se velmi pobavit. Vážně, plné hodnocení hned tak něčemu nedávám. Bingo! není žádná řachanda, ale je to filmařsky nesmírně nápaditý film a ovine vás právě tak přátelskou a srdečnou atmosférou jako místo, kde se odehrává. To není málo. 100%(13.12.2005)

Úplně normální britská komedie. Průměrná ve všech myslitelných ohledech. 55%(19.8.2005)

Lehce komediální jednoduchý film založený na příběhu, třeba nereálném, občas opravdu prospěje. Bingo! jsem viděla ve filmovém klubu na ČT2, kde zazářil v těch intelektuálských (někdy snad pseudointelektuálských) mlhách a poskytl mi příjemnou hodinku a půl relaxace.(18.1.2006)

Bingo! je asi ze všeho nejvíc moderní pohádkou: má typicky britské sociální pozadí, jemný humor, mírně nadpřirozenou zápletku a v podstatě nereálný happy-end. Přestože nejde o nějak dokonalý zážitek, sympatická Kelly Macdonald a šarmantní Freddie Jones nedovolí, abyste se nudili.(10.7.2005)