poster

Dům z karet

 • USA

  House of Cards

 • Slovensko

  Domček z kariet

Drama

USA, 1993, 109 min

Režie:

Michael Lessac

Scénář:

Michael Lessac

Kamera:

Victor Hammer

Hudba:

James Horner

Střih:

Walter Murch

Scénografie:

Peter S. Larkin

Kostýmy:

Julie Weiss
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • plechulka
  ***

  Dost zvláštní film, kterému je potřeba dát šanci a pomalu ho nechat na sebe působit. Netradičně obsazený T.L.Jones jako psychiatr a K .Turner jako umanutá matka - všichni trošičku posunutí od reality a nejen centrální postava malé Sally. Celý film na mne působil tak rozměkle a neskutečně, jako sen....(18.6.2009)

 • Hopkins
  ****

  Víceméně souhlasím s názorem od vaja který reagoval na komentář od tuxedo . Ono tenhle film není tak moc známý dokonce si nevzpomínám že by ho nějak moc v televizili dávali pokud pominu před snad desetilety hbo :) i přesto že je snímek natočen v roce 94 rozhodně pokud budete mít možnost a čas tak se na ten film podívejte myslím že tak moc zklamání nebudete :o) doufám snad :o) možná :o)(14.1.2009)

 • mm13
  ***

  Nakoniec, prečo nie? Film o obrovskej sile, odhodlanosti a viere matky v navrátenie svojho dieťaťa späť do života si zaslúži pozornosť. A zaslúži si aj pochvalu, zvlášť ak je tak podmanivo, takmer až hororovo natočený a plný skvelých hereckých výkonov. Rok vzniku môjmu celkovému hodnoteniu tiež nahráva, nezostarlo to ani o príslovečnú piaď a môže sa hrdo pýšiť spoločnosťou takých malých-veľkých snímkov ako K-Pax, Dveře v podlaze či Dům z písku a mlhy, Blue Sky...(2.11.2007)

 • Phobia
  ****

  Příjemné psychologické drama s mystickým nádechem; o tom, kterak matka nalézá cestu ke své malé dceři, stižené po traumatizujícím zážitku autismem. Herecké obsazení i výkony jsou na úrovni (v tomto filmu jsem si oblíbila T.L.Jonese), velmi se povedla hudba a děj nabízí několik nezapomenutelných momentů. Závěr je bohužel dost přitažený za vlasy a příliš hollywoodský, proto (ač nerada) musím strhnout hvězdičku. 85%(4.11.2008)

 • harfuska
  ***

  Zvláštny mystický film, ktorý sa tvári záhadne a pokúša sa preniknúť do uzavretej mysle dieťaťa. Pre mňa to však bolo málo uveriteľné a akoby umelo vykonštruované. Autizmus sa predsa nedá len tak nadobudnúť. Prekážalo mi nepochopiteľné konanie postáv a extremizmus v chovaní dievčatka. Inak myšlienka kartového domu, výborná hudba a sympatickí herci robia film zaujímavým a nieje naškodu pozrieť si ho.(5.7.2015)

 • - Film byl dokončen už v roce 1991 společností A&M Films, do kin jej však až o dva roky později (1993) uvedla firma Miramax Films. (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace