Reklama

Reklama

Dům z karet

  • USA House of Cards (více)
Trailer

Obsahy(1)

Malá Sally se po otcově smrti uzavírá do svého vlastního světa a odmítá verbálně komunikovat s okolím. Její matka Ruth vyhledá specialistu na dětský autismus - Jakea. Zdá se však, že u Sally se o typický autismus nejedná, a tak Ruth s pomocí staršího syna Michaela začne pozvolna pronikat do Sallyina světa prostřednictvím fotografií, pohlednic a zvláštního domu z karet. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

mm13 

všechny recenze uživatele

Nakoniec, prečo nie? Film o obrovskej sile, odhodlanosti a viere matky v navrátenie svojho dieťaťa späť do života si zaslúži pozornosť. A zaslúži si aj pochvalu, zvlášť ak je tak podmanivo, takmer až hororovo natočený a plný skvelých hereckých výkonov. Rok vzniku môjmu celkovému hodnoteniu tiež nahráva, nezostarlo to ani o príslovečnú piaď a môže sa hrdo pýšiť spoločnosťou takých malých-veľkých snímkov ako K-Pax, Dveře v podlaze či Dům z písku a mlhy... ()

Hopkins 

všechny recenze uživatele

Víceméně souhlasím s názorem od vaja který reagoval na komentář od tuxedo . Ono tenhle film není tak moc známý dokonce si nevzpomínám že by ho nějak moc v televizili dávali pokud pominu před snad desetilety hbo :) i přesto že je snímek natočen v roce 94 rozhodně pokud budete mít možnost a čas tak se na ten film podívejte myslím že tak moc zklamání nebudete :o) doufám snad :o) možná :o) ()

Reklama

plechulka 

všechny recenze uživatele

Dost zvláštní film, kterému je potřeba dát šanci a pomalu ho nechat na sebe působit. Netradičně obsazený T.L.Jones jako psychiatr a K .Turner jako umanutá matka - všichni trošičku posunutí od reality a nejen centrální postava malé Sally. Celý film na mne působil tak rozměkle a neskutečně, jako sen.... ()

Litsarch 

všechny recenze uživatele

I přes technickou stránku, se pro mě jedná o krásný snímek. Krásná ukázka mateřské lásky, která udělá cokoli aby svou holčičku získala zpět. Kathleen Turner jí zahrála moc hezky a stejně tak Asha Menina její dceru. I když sám děti nemám, tak mě snímek chytil za srdce a šťastný konec jsem jim moc přál. Nesmím zapomenout na krásný hudební podklad Jamese Hornera. ()

eileen 

všechny recenze uživatele

Ač mám sama dítě s autismem, tento film jsem si pustila až teď, přestože ho mám již léta doma. Nějak jsem zrovna do tohoto kousku neměla chuť, odvahu, nebo já nevím co. S hodnocením musím jít takto dolů, jelikož film na mě opravdu nepůsobí věrohodně, ať se snažím, jak to jen jde. Již tu někdo zmiňoval, že s autismem, se člověk rodí, to je pravda, ona se Sally taky určitě s nějakou tou formou autismu narodila, je tam přece zmiňováno, že plynně hovoří v 6ti letech třemi jazyky, takovéto věci nejsou nikdy samo s sebou. A to, že se naplno její diagnoza projevila až v 6ti letech, je také pochopitelné a naprosto běžné - stresové faktory - ztráta otce, přestěhování se do jiného, jí neznámého prostředí a problém je tu. Nejde o to, že by se u ní vyvinul autismus, spíš se rapidně zhoršil její stav a pro okolí to začlo být nápadné. Stává se běžně u těchto dětí, že i když normálně mluví, z ničeho nic úplně přestanou. Každý autista je bohužel jiný a jeho projevy také, až sem vcelku uvěřitelné, včetně reakcí matky, která se s diagnozou nemůže smířit. Ale americký konec je opravdu k naštvání!!!!!. To jako dceru matka vyéčila z autismu tím, že jí postavila "Dům z karet" do nebe a pár minut si koukaly zpříma do očí? Tak to přeci nefunguje, je to totální nesmysl, blábol, tvůrci s námi bijí o zem. Je to pohádka, sci-fi, nebo já nevím, jak to nazvat. Od takového film čekám skutečnou výpověď a té jsem se bohužel tady nedočkala, proto jen 2 hvězdičky - tedy za výkon holčičky do chvíle, než přijde posledních 5 minut filmu a za hudbu. Uživatel "hygienik" mi mluví z duše. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Film byl dokončen už v roce 1991 společností A&M Films, do kin jej však až o dva roky později (1993) uvedla firma Miramax Films. (ČSFD)

Reklama

Reklama