Dům z karet

Malá Sally se po otcově smrti uzavírá do svého vlastního světa a odmítá verbálně komunikovat s okolím. Její matka Ruth vyhledá specialistu na dětský autismus - Jakea. Zdá se však, že u Sally se o typický autismus nejedná, a tak Ruth s pomocí staršího syna Michaela začne pozvolna pronikat do Sallyina světa prostřednictvím fotografií, pohlednic a zvláštního domu z karet. (oficiální text distributora)

plechulka

Dost zvláštní film, kterému je potřeba dát šanci a pomalu ho nechat na sebe působit. Netradičně obsazený T.L.Jones jako psychiatr a K .Turner jako umanutá matka - všichni trošičku posunutí od reality a nejen centrální postava malé Sally. Celý film na mne působil tak rozměkle a neskutečně, jako sen.... ()

hnkflknk

Fakt to na mě docela udělalo dojem. Ze začátku jsem si sice říkala, že by se to už konečně mohlo rozjet, ale pak jsem se do toho zažrala a už se mě to zažrání nepustilo až do konce filmu. Dokonce se mi i o tom zdálo, což není zase tak častý jev. Je fakt, že to se mi stává hlavně u hororů a tohle k nim v některých ohledech nemělo až zas tak daleko. ()

Czernozub

téma smrti- jedna hvězda téma psychologie- jedna hvězda zapojení mayů- jedna hvězda téma léčení a neléčení duševních chorob- dvě hvězdy. Skvělá zápletka, příjemní herci a nádech magična. Tohle a víše zmíněné body dělají z tohohle snímku skvělý film, na který jsem se rád podíval. Navíc musím uznale pokývat hlavou nad tím, jak zvládly filmaři ukočírovat tu holčičku. Jen nechápu jak ho může Tuxedo srovnávat s Forrestem Gumpem, když jsou ty filmy každý o něčem úplně jiném. ()

adriane9

Konec opravdu děsivě hollywoodský, zkazil absolutně dojem z filmu. Pouhé dva silné momenty, nic víc.. Sally a její úžasný dům z karet a její bodypainting.. Trochu málo, ale když moc nečekáte nebolí to. ()

Hopkins

Víceméně souhlasím s názorem od vaja který reagoval na komentář od tuxedo . Ono tenhle film není tak moc známý dokonce si nevzpomínám že by ho nějak moc v televizili dávali pokud pominu před snad desetilety hbo :) i přesto že je snímek natočen v roce 94 rozhodně pokud budete mít možnost a čas tak se na ten film podívejte myslím že tak moc zklamání nebudete :o) doufám snad :o) možná :o) ()

closed.eye

Film, kterej stačí vidět jednou, protože je po logické stránce nedotaženej - zmínka o nemožnosti získanýho autismu tu už padla, musím zmínit taky fakt, že mě rozčilovalo několik situací, který by tak, jako ve filmu, reálně určitě nedopadly, např. "Hlídej ji..." A kluk si okamžitě nasadí sluchátka a sedí zády - po jistých nepříjemných zkušenostech, kdy ví, že je potřeba malou OPRAVDU nespustit z očí ani na chvilku. Matka pro změnu přespí kdesi venku, já na jejím místě se přes noc nehnu od postele takovýho dítětě... Atd., atd... Herecký výkony až na výjimky průměrný, chvilkama to zachraňovala poměrně příjemná kamera a snivá hudba, "vývrtku" bych ráda viděla naživo :-). Zkrátka film, kterej nenadchne, ale asi ani neurazí... ()

mira.l

Na Kathleen Turner jsem se rád podíval, ale jak k procitnutí Sally přispěla ta věc, co vypadala jak stezka v korunách stromů, tak na to moje psychologicko-psychiatrické znalosti nějak nestačí, je mi líto. ()

_aandyy_

V den, kdy jsem si to poprvé pustila, jsem neměla nejlepší náladu a když jsem zjistila, jak melancholický je pro mě začátek, film jsem vypla a znovu pustila až druhý den. Bylo to šťastné řešení, protože tento snímek je skoro dokonalý. Označení psychologické drama by možná bylo o něco přesnější, ale v žánrové typologii se nelibuju. Daná problematika mě zajímá, určitě to není průměrné. Velice zajímavý nejen příběh, ale spíš jeho podání, vše okolo bylo zajímavé, především ten "domeček" v lese. Psychiatr nezabral, návrat k mámě ano. Přiznám se, že takový konec jsem čekala, ale ono když jste viděli určitý počet filmů nejen s podobnou tematikou, tušíte, jak vše dopadne. Mně to ale vůbec nevadilo. Byl to silný příběh, i když plně nevyužil toho, co všechno mohl nabídnout. ()

Margerie

Film byl natočen na začátku 90. let, čemuž odpovídá celé jeho technické zázemí. Nicméně příběh je to poutavý, logické lapsy mu člověk rád odpustí, především díky vynikajícímu výkonu malé Ashy. To ona mě přesvědčila dát namísto tří hvězdiček hned čtyři. P. S.: Dabing samozřejmě nefunguje, ale to nemůžete dávat za vinu filmu... ()

thomasnikrs

Chyba ve filmu... matka leží spící pod stavbou z překližek a dcera k ní příjde a zastaví se.. pohled na malou jak se dívá nahoru, pohled kamery z dálky a malá se rozejde.. další pohled... malá stále stojí a dívá se nahoru.. teprve pak se rozejde... ()

chemikals

1* za výkon Tommy Lee Jones 1* za děj, který není jednotvárný a nudný jak by se dalo čekat 1* za to že je toto dílo o autistech první keré jsem po 30 minutách envypl ()

Via

Film, který mě zaskočil a posléze vzal do svého světa... zajímavý pohled na autismus a velice zajímavá konfrontace pohledu lékaře a matky dítěte... velmi dobrý výkon malé herečky :) ()

Monyfik

Hezký příběh o tom, jak dokáže matka setrvat ve znovu nalezení ztracených citů své dcery. Je zde zachyceno, jak se umí dítě uzavřít samo do sebe po ztrátě někoho blízkého. Ukázka artistických dětí a snaha jim pomoci dostat se do normálního života. Málo koho napadne dostat se do „jejich“ světa a spolupracovat s nimi jinak než podle vědeckých a lékařských doporučení. Snímek určitě stojí za vidění. ()

Tigi666

Moc příjemný film o boji matky za návrat dcery do "normálního" života i navzdory přesvědčení doktorů. Jasně se ukázalo co je víc, jestli láska matky nebo poučky psychologů. ()