Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kinej

Chomet jede. Téměř z každé scény chrlí geniální nápady. Jeho kreslířský styl a animace jsou unikátní a nádherné. Například to, jak vykreslil lodě, či jak rozanimoval obézního psa, babičku, to se prostě jen tak nevidí. Belleville je vlastně zpardovaná Amerika. Takhle se do toho mohl položit jedině frantík a nutno podotknout, že se mu to velmi velmi podařilo. ()

wipeout

Úžasne štýlový animák, ba niekedy až príliš nasilu. Ale treba uznať originalutu mu nemožno zaprieť. Animák pre dospelých s perfektnou hudbou, len škoda, že jej nebolo viac. Takmer úplne bez slov sa bizarné postavičky synka cyklistu drejúceho doslova ako kôň, starostlivej babičky trénerky a hráčky na cyklistický tam tam a veľa iných vás ponesú pomerne jednoduchým príbehom no oto starostlivejšie vyšperkovaným "špinavým" vizuálom, tak neobvyklým v súčastnej animovanej tvorbe, naozaj originálna a príkladuhodná odpoveď na 3D animáciu. 3.5* ()

packa

Nejoriginálnější animovaný film posledních let! Pasáže z Tour de France nemají chybu, animátoři geniálně vystihli mimiku ztrhaných cyklistů, smekám pomyslný klobouk. Spousta vizuálních vtípků je doslova k popukání (socha svobody...), film si rozhodně nenechte ujít. Jo a ještě něco, tento film není pro děti. Ne že by obsahoval něco závadného, ale děti jej nemají šanci pochopit a zcela jistě by se nudily. ()

Němi

Stává se vyjímečně, aby se mi ve filmu líbilo opravdu všechno. VŠECHNO. Trio z Belleville je jedna z těch vyjímek. Jednoduchý, ale sympatický příběh, nádherná animace, idealizovaná atmosféra staré Francie, hudba... Beze slov plynoucí příběh nenudí i díky neustálé přítomnosti nepřeberného množství drobných geniálních nápadů, každá z postav je roztomilá karikatura vhodná k okamžitému zamilování (pes neustále štěkající na všudypřítomný vlak a jeho černobílé sny), celé to uteče způsobem, že ještě dlouho budete koukat na obrazovku i po skončení filmu. Sylvain Chomet je génius, který natáčí filmy (krátkometrážní Stará dáma a holubi) stvořené jak přímo pro mě. Přesně takhle si to představuji, to jsou místa, v kterých bych chtěl žít. ()

• Objevuje se zde také kanadský virtuóz Gjen Gould, či pětinásobný vítěz Tour de France Jacques Anquetil. (imro)
  • Trio má na stěnách bytu zavěšeny obrázky např. Charlie Chaplina, dokonce tam mají společnou fotku s Pepkovou Olive. Visí tam také plakát z krátkého animovaného filmu Winsora McCaye Gertie the Dinosaur (1914) nebo Prázdniny pana Hulota (1953). (imro)

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)

Časové pásmo bylo změněno